1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje IP e Kosoves !!!!

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga JetmirKs, 19 Shtator 2021.

 1. JetmirKs

  JetmirKs Anëtar Aktiv

  Postimet:
  241
  Pëlqimet:
  28
  Pikë nga trofetë:
  38
  Pershendetje..
  a po ju ndodh edhe juve kur te hyne ne ndonje faqe me u regjistru a ju shfaqet automatik shteti serbia ?
  edhe ne iplocation po i qet IP ne lokacion serbia !

  a mendoni qe ipko i ka te regjistruar ip ne serbi , ose e kemi rrjetin te kontrulluar nga serbia ?
   
 2. Fitahh

  Fitahh Anëtar Aktiv

  Postimet:
  135
  Pëlqimet:
  52
  Pikë nga trofetë:
  38
  Njejte po m'ndodh edhe mu
   
 3. Story AK

  Story AK Anëtar

  Postimet:
  32
  Pëlqimet:
  10
  Pikë nga trofetë:
  8
  Kosova nuk njihet si shtet n'shumicen e ktyne rasteve, ose ta qet lokacionin Albania ose Serbia, nuk besoj qe ka t'bej najsen me kontrollime nga Serbia.
   
 4. manutd

  manutd Anëtar Aktiv

  Postimet:
  141
  Pëlqimet:
  26
  Pikë nga trofetë:
  28
  IPKO eshte kompani private dhe eshte e perhapur ne gjithe ballkanin.
  Ka mundesi qe ka baze ne serbi ku e percjell rrjetin prej saj ne Kosove.
   
 5. datagroove

  datagroove Anëtar

  Postimet:
  23
  Pëlqimet:
  3
  Pikë nga trofetë:
  3
  Përdorni një VPN. Nëse keni nevojë për disa lidhje përgjigjuni.
   
 6. dotnet

  dotnet Anëtar Fillestar

  Postimet:
  80
  Pëlqimet:
  7
  Pikë nga trofetë:
  18
  Ripe nuk e njef Kosoven shtet per shkak se nuk usht ne OKB per ata shteti del ose Albania ose serbia
   
 7. Slumerican

  Slumerican Anëtar Aktiv

  Postimet:
  389
  Pëlqimet:
  99
  Pikë nga trofetë:
  38
  Mundet me qene arsyja gjithashtu interneti kalon permes shtetit se Serbise
   

Shpërndaje faqen

Loading...