1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Diskutim Inxhinieri Mekanike VS Gjeodet

Tema tek 'Institucionet Arsimore' e hapur nga izet1, 9 Korrik 2014.

 1. izet1

  izet1 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  226
  Pëlqimet:
  19
  Pikë nga trofetë:
  33
  Cfare me sugjeroni dhe ku ka me shum shanse per te gjetur pune.
   
 2. ano0n

  ano0n Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,068
  Pëlqimet:
  108
  Pikë nga trofetë:
  83
  Hera e pare qe ndegjoj per Gjeodet me tregu drejt.
  Mendoj qe qenka per gjeografi, studime te ndryshme etj, besoj qe ketu do jesh ma i suksesshem , pra
  normalisht nese je i afte per ket lemi, si dhe normal nese arrin me kry fakultetin me sukses, ateher ke ma shum
  shanca me hy ne pune, ndoshta jashte vendit, se per kosov dihet ne qfare gjendje jemi.
  Kurse per inxhinieri mekanike, besoj qe nese e kryn me sukses fakultetin ma leht gjen pune per ket lemi
  se sa per atj tjetren, !
   
 3. Blerim R.

  Blerim R. Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  7,256
  Pëlqimet:
  1,266
  Pikë nga trofetë:
  358
  Gjeodet ska shume ne Kosove nuk e di sa mundesh me perfundu komplet fakulltetin ne Kosove, sjom fort i sigurt veq mdoket duhet me vazhdu ne Kroaci
  PS: Mos u bazo fort ne fjal tmia
   
  izet1 pëlqen postimin.
 4. shkelqim12

  shkelqim12 Anëtar Fillestar

  Postimet:
  99
  Pëlqimet:
  27
  Pikë nga trofetë:
  28
  Hmmm me te than te drejten te gjitha drejtimet jane te mira dhe mundesh me gjet pune pa problem,e gjitha varet se qka deshiron ti me ba,nese thu ti psh inxhinieri mekanike paska ma shum perparesi edhe ndoshta ajo nuk osht qe e ke ti ne zemer ateher mundesh brenda ni kohe te shkurter me deshtu mendimi jem osht analizoji dyjat qka ben me njeren qka ben tjetern dhe shiqo se cila po te pelqen ma shum dhe vazhdo dhe meso shum dhe ki me pas sukses dhe ki me gjet pune sa dush ;) dhe mos harro se duhet te dijsh fiziken dhe matematiken shkelqyeshem perndryshe nuk mundesh me ba asgje per keto dy drejtime
   
  Last edited: 13 Korrik 2014

Shpërndaje faqen

Loading...