1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Diskutim Inxhinier Rrjeti

Tema tek 'Ndihmë rreth rrjetave' e hapur nga Hamdi Arifi, 16 Prill 2017.

 1. Hamdi Arifi

  Hamdi Arifi Anëtar

  Postimet:
  49
  Pëlqimet:
  8
  Pikë nga trofetë:
  8
  Pershendetje tgjitve

  Kam vendosur ntardhmen me arrit nje profesion te ktill NETWORK ENGINEER dhe nese dikush prej pervojes me kish ndihmuar se cilat jan hapat mat ransishme me mrri ket profesion:)
  - si dhe cillat certifikata jan tnevojshme per me arrit ket profesion
  -cilat gjuh programuse ose skripta i perdor me se shumti nje inxhinier i rrjetit
  -etj informata trendsishme me arrit ket profesion:)
   
 2. bi0

  bi0 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  340
  Pëlqimet:
  215
  Pikë nga trofetë:
  53
  Nuk esht nje drejtim qe kerkon shum skills apo aftesi , gjuh programuese ski nevoj . Ndiq CISCO Networking Academy per certficata po edhe per aftesim dhe interesohu vet ne ate drejtim dhe besoj qe zdo te kesh problem .
  Code:
  https://www.netacad.com/
   
  Hamdi Arifi pëlqen postimin.
 3. shkelqim12

  shkelqim12 Anëtar Fillestar

  Postimet:
  99
  Pëlqimet:
  27
  Pikë nga trofetë:
  28
  Fillo mesoji baziket e rrjeteve keto mund ti mesosh edhe ne shtepi online pa pages nese din anglisht mir.Pastaj nese ke mundesi eshte mire qe te fillosh me CCNA Routing and switching nese ke mundesi qe te paguash per trajnime ne ndonje qender do te ishte edhe me mire per shkak se pa i praktiku ato gjana nuk mundesh mi kuptu si duhet.Pastaj nese je i gatshem hy ne certifikim dhe deshmoje veten per CCNA routing and switching, tek pastaj mund te fillosh me CCNP e kshtu me radh.Sa i perket programimit ose skriptimit mesoje python gjuhe e lehte dhe e kryen pun sa te duash nese mirresh me rrjeta
   
  albion65 dhe Hamdi Arifi pëlqejnë postimin.
 4. Hamdi Arifi

  Hamdi Arifi Anëtar

  Postimet:
  49
  Pëlqimet:
  8
  Pikë nga trofetë:
  8
  @bi0 @shkelqim12 faleminderit shum per pergjigjet tuaja:)
  Per nga ana e vendit te punes dhe profitit si mendoni psh me ket profesion a ka mundsi tlarta me gjet pun ktu vendet ballkanike ose jasht?
  Edhe a esht profesion profitabil apo esht ni pun lowcost?
  Ju pershendes, klm:)
   
 5. shkelqim12

  shkelqim12 Anëtar Fillestar

  Postimet:
  99
  Pëlqimet:
  27
  Pikë nga trofetë:
  28
  Krejt varet prej teje mundesh me gjet pune neper ISP si ipko,kujtesa,vala apo edhe kompani tjera si 3CIS etj .Neper vende tjera paguhet koxha shume po edhe ne Kosove normalisht krejt varet prej teje,shkollimit,eksperiences etj.
   
  Hamdi Arifi pëlqen postimin.
 6. Avioni

  Avioni Anëtar Fillestar

  Postimet:
  98
  Pëlqimet:
  29
  Pikë nga trofetë:
  28
  Jan te rralle vendet per pnesim
   
 7. Hamdi Arifi

  Hamdi Arifi Anëtar

  Postimet:
  49
  Pëlqimet:
  8
  Pikë nga trofetë:
  8
  Met vertet shoq ashtu ishte,
  Dhe puna si inxhinier rrjeti mas mirti ishte nisja cisco serioisht me certif ccna cnnp dhe kije mundsi me punu, fakulteti spo lujke shum rol per ket profesion.
   

Shpërndaje faqen

Loading...