1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
    Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Intervista ime e pare ne nje pune

Tema tek 'Biseda të Lira' e hapur nga beyourself, 4 Maj 2022.

Tags:
  1. beyourself

beyourself Anëtar

Postimet:
    44
    Pëlqimet:
    16
    Pikë nga trofetë:
    8
    Pershendetje Antare te IT SHQIP,
    Sot bera nje intervist ne nje agjensi Real Estate, ishte hera e pare qe un aplikoja per nje pune. Njerzit aty ishin shum miqesor. Un jam 18 vjec dhe zakonisht agjensit marrin ne pune +22 vjec. Ato than qe bene nje perjashtim per shkak se prezantimi dhe deshira ime e madhe per te mesuar dicka te re dhe per te nisur nje rrugetim te ri ishte e bukur dhe shum e rradhe nga nje adoleshent ne moshen time. Po e ndaje kete me ju, sepse mendova qe antaret e forumit mund te me ndihmojne per keshilla rreth punes po ashtu dhe keshilla per motivim ose dicka tjeter.

2. Alkeo

Alkeo Anëtar me Përvoj

Postimet:
    1,015
    Pëlqimet:
    432
    Pikë nga trofetë:
    163
    te kane bere pak politike, njerezit e real estate jan eksperta te psikologjis sepse ajo esht puna e tyre me shit shpia :D, ki kujdes per rrogen se mesa di un rroga e ktyre esht vetem me komisione dmth nese shet shpi ose jep shpi me qera merr ti nje %, interesohu mir sa esht rroga base sikur mos te besh asnje shitje dhe pyet dhe perrreth se si jane rrogat standarte, ji gjithmon vigjilent neper pune, dhe nje keshill personale nderkoh qe je duke punuar edhe sikur 8-9 ore (si mua :oops:) bej dicka side husle mbasdite sikur 1-3 or ne dit qe neser pasneser te kesh me shum se sa nji rrog dhe mos te jeshe i varur thjesht nga puna, suksese

Slumerican, beyourself dhe Poshnjari pëlqejnë postimin.
  3. Poshnjari

Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

Postimet:
    3,191
    Pëlqimet:
    1,154
    Pikë nga trofetë:
    343
    Suksese ty, por jam plotesisht dakord me komentuesin e mesiperm. Kompanite e tilla jane shume psikologe. Beji kujdes. Nese ofrojne dicka vetem me perqindje mos prano. Eshte humbje kohe ne 95% e rasteve.

beyourself pëlqen postimin.
  4. beyourself

beyourself Anëtar

Postimet:
    44
    Pëlqimet:
    16
    Pikë nga trofetë:
    8
    Te falenderoj shume vlla, por pershembull a mundem un te krijoje nje faqe "Agjensi Imobilare" dhe njerezit te kontaktojne tek un per ta shitur pronen e tyre dhe un te fitoje %. Se kur punon per keto agjensite e tjera sikur marrin % me shume dhe pa u lodhur fare.

5. p3n7357

p3n7357 Anëtar Aktiv

Postimet:
    479
    Pëlqimet:
    132
    Pikë nga trofetë:
    53
    Eshte me e kimplikuar se kaq thjesht nderto faqe dhe njerezit te kontaktojne ty
    Ku do te gjejn ty kush do shese ,ke ndonje license ,pse te te zgjedhin ty etj

beyourself dhe Poshnjari pëlqejnë postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...