1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

INTERNET MARKETING .....Menyra me e re per te fituar leke nepermjet internetit

Tema tek 'Shpenzime dhe Përfitime' e hapur nga nauzoski, 19 Gusht 2013.

 1. nauzoski

  nauzoski Anëtar

  Postimet:
  8
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  3
  Te dashur lexues,

  Nga eksperienca ime ne marketingun e reklames kam vene re qe ne bote paguhen rreth 80 miliarde dollare ne vit per te reklamuar....por per reklamimi e tyre ata zgjedhin firma te ndryshme interneti per reklamim e tyre...ne te njejten kerkojne dhe Klikues.....Keto faqe quhen "Paid to Click" ,,,, jane fazqe ku ti me kalim e kohesh te themi pas 1 viti mund te kesh nje rroge mujore prej afro 500-1000 dollare....

  Shume veta nuk e besojne por eshte e vertete ...duhet rreth 30 minuta ne dite per te punuar ne keto faqe...ne fillim fitimi mund te jete 10 cent ne dite por pas 6 muajsh arrin dhe 5 dollare ne dite dhe me shume .....
  Me poshte po ju tregoj disa faqe qe jane ne treg prej shume kohesh dhe jane te besueshme.

  1) http://www.neobux.com/
  2) https://reffbux.com/
  3) http://www.the-bux.net/
  4) http://www.probux.com/


  Keto 4 faqe jane me te besuarat per momentin ne rrjetin e marketingut ......Thjesht klikoni ne linket e mesiperme...Ndiqni keto hapa...

  1) Regjistrohuni ....
  2) Lexoni TOS e faqen (rregullat e faqes)....
  3) Duhet te hapni nje llogari PAYPAL ose PAYZA (por te gjitha keto do ti mesoni gjate kohes qe do kaloni )
  4) Klikoni reklamat e ndryshme dhe fitoni CENTAT e pare ne kete biznes...
  5) Menaxhoni me kujdes llogarine tuaj...Mos lejoni te hapni me shume se nje Lllogari ne te njejten IP...(Pronaret e faqes e dallojne IP tuaj dhe per kete qellim mund tiu mbyllin llogarine)
  6) Per tu njohur me shume me kete lloj aktiviteti lexoni FORUMIN e cdo faqeje dhe shikoni dhe mesoni nga pjesetaret e tjere

  Per cdo pyetje me kontaktoni......


  E kuptoj shume mire qe ne Shqiperi nuk eshte e perhapur kjo gje...por dhe ne shqiptaret duhet te behemi pjese aktive e ketij komuniteti....

  KESHILLA IME E FUNDIT::::Kurre nuk mund te beheni i pasur brenda 1 nate por pas 6 ose 12 muaj fitimi juaj minmal do te jete dhe 50 $ ne dite vetem nga 1 faqe por mendoni nqs perdorni 5 ose 10 faqe,....
  FITIMI DO TE JETE 500 ose 1000 $...........................
   
  Last edited by a moderator: 20 Gusht 2013
 2. immortal.boy

  immortal.boy Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,732
  Pëlqimet:
  305
  Pikë nga trofetë:
  213
  Pershendetje.!
  Keto faqe i kam degjuar edhe me pare , edhe kam vertetuar qe paguajne, (pra nuk jan scam ).
  Je i nderuar qe i ke shperndare me antaret ketu, (por duket qe i ke shperndare edhe per interesin tende refereal)
  Kam pare qe kjo per 30 seconda nje reklame paguan, 0.01 $ . Qe do te thote 1 minut 0.02 $ . qe ne te vertet jan pak.

  Por spo kuptoja kete pjesen ketu.

  "ne fillim fitimi mund te jete 10 cent ne dite por pas 6 muajsh arrin dhe 5 dollare ne dite dhe me shume .."

  nese mundesh me shpjego me qarte.

  Faleminderit.
   
 3. nauzoski

  nauzoski Anëtar

  Postimet:
  8
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  3
  E gjithe loja qendron tek Direct Referrals dhe Rented Referrals ......duke marre me qira Referrals te tjere ata klikojne per ty ....
  te tregoj nje shembulll.....

  Marrim Neobux....
  Kemi 300 Rented Referrals 1 Klikim = 0.005 $ (do me thene gjysem centi)

  1 RR (nqs se je Perdorues Standart) ben 4 kilikime ne dite dmth 0.02 $/dite
  300 RR (Standart Perdorues) me 4 klikime 6 $/dite
  per sa folem me lart kjo eshte teoritikisht....

  Ne te vertete jo te gjithe Referralet me qira (Rented Referrals) klikojne cdo dite

  une kam patur 300 RR dhe kane klikuar mesatarisht 350-450 klikime ne dite
  Fitimi ka qene rreth 2 -2.5 $ dollare ne dite.....
  Duke mbledhur rreth 90 dollare ti mund te avancosh ne Perdorues Ari ku klikimi i RR vlen 0.01$
  dhe me 350-450 klikime ti ben 3.5-4.5 $ne dite por avantazhi eshte se ti mund te marresh me qera deri ne 2000 Rented Referrals

  Bejme nje llogari 2000 RR me nje mesatare klikimesh 3500-4000 ben rreth 35 - 40 $ ne dite (nqs je perdorues ari) ...

  Kjo gje arrihet pas 12 muaj...

  Faleminderit per mirekuptimin...
   
 4. nauzoski

  nauzoski Anëtar

  Postimet:
  8
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  3
  Nqs po i postoj keto gjera behet thjesht qe kjo lloj fitimi ne internet ne Shqiperi te perhapet ..se nga statistikat qe kam vene re vetem 5000-10000 shqiptare e dine kete gje....
  faleminderit per mirekupètimin
   
 5. immortal.boy

  immortal.boy Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,732
  Pëlqimet:
  305
  Pikë nga trofetë:
  213
  Te kam Shkruar me pare, qe ke bere mire qe e ke shperndare, :) por thjeshte qe te kthesh ne perdorues ari duhet te kesh referrals, apo e blen edhe paketen,

  2- Si mund te fitojme rent referrals , pervecse duke refereuar njerez neper forume, edhe nese nuk kemi si mendon ti se arrihet per 1 vit 2000 referrals.

  Do isha shume kurioz te shperndaje edhe dicka me kontrete te udhezoje shqiptaret me drejt ne nje rruge te me te drejt dicka konkrete si te bejme referrals si te rrisim fitimin ne dit sepse me 1 klikim ne 0.01 $ , ne 30 secondja sja vlen kerkujt.
   
 6. MIRLIND.J

  MIRLIND.J Anëtar i Njohur

  Postimet:
  684
  Pëlqimet:
  115
  Pikë nga trofetë:
  63
  Deri sa ka menyra tjera me te cilat mund te fitosh shum me shum e ja she hajrin sja vlen mu lodh nket menyr e di qe pagujn e sene po sja vlen menimi im.
   
 7. nauzoski

  nauzoski Anëtar

  Postimet:
  8
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  3
  Direct Referrals i fiton neper forume, ose duke postuar linkun tend neper FB.Twitter kudo qe te mundesh....se per Direct Referrals ti nuk paguan asgje..kurse Rented Referrals mund ti blesh vete kushton vetem 0.2$ por nuk eshte e thene qe ti te investosh para ...

  psh...nqs se ti klikon per 20 dite ne Neobux ben vetem 0.6$ me keto para bli RR pastaj duke klikuar vete pas 10 ditesh mund te blesh 5 RR te tjere dhe keshtu me radhe...por nQS TI INVESTON VETEM 10$ ti mund te blesh 50RR dhe rruga drejt Perdorues Ari eshte e hapur ndoshta te duhen rreth 4-5 muaj ....

  Immortal Boy.....Direct Referalls i merr vetem ne forume, ne reklama qe ti mund te blesh ne internet , Facebookut...por duhet te dish nje gje Direct Referrals nuk kane kosto ...fitimi eshte neto..kurse Rented Referrals ti i ble me fitimet e faqes....
  Por duke pare dhe lexuar forumin ne cdo faqe meson shume strategjira si mund te besh leke me shpejt.....

  do duheshin rreth 30 faqe ne ekte forum per te shpjeguar si ecin keto gjera.....

  thjesht duhet te behesh aktiv vete....dhe me kalimin e muajt behesh dhe ti nje profesioinist ne kete gje...

  flm


  Nqs se te duhen keshilla po te dergoje nqs me jep nje adrese email, disa Keshilla ne format PDF ( Ne gjuhen angleze) qe si te fillosh ne berjen e parave ne keto faqe
   
  Gimicek pëlqen postimin.
 8. nauzoski

  nauzoski Anëtar

  Postimet:
  8
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  3

  Ke te drejte deri ne njepike por vetem duke marre nga koha tende maksimumi rreth 1-2 ore ti pas 2-3 vjetesh mund te kesh nje rroge prej 1000 $....
  Keto faqe kane ate shprehjen e famshme si drejtim "I duruari i fituari"

  faleminderit per komentin dhe sugjerim....

  une kam rreth 5 muaj ne keto faqe dhe mund te them pa frike se fitoj rreth 10-15 $ ne dite....
   
 9. immortal.boy

  immortal.boy Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,732
  Pëlqimet:
  305
  Pikë nga trofetë:
  213
  Te kam derguar nje email ne privat message.

  Gjithashtu isha i interesuar te di pas 5 muaj fiton 10-15 $ ne dit/

  por koha sa shpenzon per ti fituar keto 10-15 Dollare ne dit ? dhe a punon ne 4 faqe njekosisht. !

  Thjeshte sa per te qartesuar edhe antaret e tjere.

  Faleminderit.
   
 10. MIRLIND.J

  MIRLIND.J Anëtar i Njohur

  Postimet:
  684
  Pëlqimet:
  115
  Pikë nga trofetë:
  63
  Mvje mir qe e hape kete tem me kete sygjerim aj ke mendimi im ;)
   
 11. nauzoski

  nauzoski Anëtar

  Postimet:
  8
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  3

  Nuk merr shume nga koha ime une rri ndoshta dhe 3 ore ne dite......maksimumi....
   
  immortal.boy pëlqen postimin.
 12. boom3rang

  boom3rang Ninja Staff Member Administrator

  Postimet:
  4,483
  Pëlqimet:
  2,074
  Pikë nga trofetë:
  448
  Tema Bartet tek Shpenzime & Perfitime!

  Nese me degjon mu ki me fitu ma shum.
  Sipas llogarise tende, po del qe ma llogari kishe me pas mos me ndez PC hiq tere diten dhe ki me fitu ma shum. Sa merreni me te tilla uebfaqe me shum hargjon lek per rryme, se sa fiton dicka ne te vertet.

  E keni llogarit ju qe kjo qe beni me keto faqe eshte thjeshte humbje kohe?! Po te kishit hargju kohen per te mesuar dicka te dobishme, dizajnim faqes/programim/networking, SEO, video editing/ e gjera te tjera te shumta per maksimum 2 vjet perkushtim sikur humbni kohen tek keto faqet do te kishit fituar per 1 dite sa e lodhni veten me keto rrjetet 5 vite... Por cfar eshte me rendesi do te kishit edhe njohuri per nje kategori te caktuar.

  Kete "Internet & Marketing" aspak nuk ju sygjeroj, sepse eshte humbje kohe, dhe aspak e dobishme.
   
 13. nauzoski

  nauzoski Anëtar

  Postimet:
  8
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  3
  E kuptoj qe kjo faqe ben shume lidhje me

  Tekuptoj shume mire ndoshta eshte dhe natyra e shqiptarit...qe nuk do me u lodh per nje fitim te vogel....por keto faqe pas 4 vjetesh mund te japin nje rroge prej 1000$ ne muaj....pa u lodh fare nqs ti arrin stabilitetin ekonomik....nuk te duhet me shume se 1 ore pune ne dite ne te njejten kohe kur ti je dke pare dhe Facebookun ose duke luajtur Farmville, Poker etc.........me fal po 200-300$ dollare ne muaj pas 6 maj ose nje viti nuk ti fal njeri...

  Me fal zoti Administrator, pa fyer njeri a ke degjuar per monedhen e re te internetit qe quhet Bitcoin ...per momenti ajo eshte e ardhmja e internetit dhe tregtise online....Shume firma ne bote po ndertojne Superkompjutera te medhen duke paguar njerezit per te marre fuqi nga kompjuteri i tyre nqs jane online dhe kur ane ndezur ...dhe per kete paguajne dhe 1$ ne dite.....shiko .....www.coingeneration.com ...

  Per sa kam verejtur ne Shqiperi nuk eshte dhe shume e perhapur kjo gje ...por duhet te dini nje gje keto lloj pune ane per popuj te varfer dhe me nje ekonomi jo te mire..per shume Brazili, India, Pakistani, Turqia,....jane perdoruesit me t emedhenj te ketyre faqeve...se nje fitim prej 400$ ne muaj nuk eshte pak...PSh ne Amerike asnjeri nuk do ta vriste trurin per kete pune...se 400 dollare i merr me 5 dite pune.....

  Thjesht kjo eshte dicka e re dhe cdokush duhet ta provoj

  faleminderit per mirekuptimin
   
 14. boom3rang

  boom3rang Ninja Staff Member Administrator

  Postimet:
  4,483
  Pëlqimet:
  2,074
  Pikë nga trofetë:
  448
  E kupton ti se cfar do te thote te humbish 4 vite?! Kush te siguron ty qe kurr te duhet te ta bejne pagesen e pare nuk ta mbyllin accountin, ose nuk te largojne nga faqja! 4 vite jane shume per nje djalosh i rri te humbe kohe, sepse shume gjera tjera me rendesi jam i sigurt qe do ti braktise. Interneti sot eshte bere gjigant dhe ki me miliona mundesi per te fituar, por jo nga faqe te tilla BUX sepse keto manipulojne me anetaret e tyre, kurse te njejtit fitojne shumta te medha.


  Kurse i nderuar me Bitcoin kishte fitim dikur tani edhe kete mundesi harroje, sepse te duhet nje investim me se paku 5-6 mij euro ne Kartela Grafke, per te filluar te fitosh dicka sadopak. Ndoshta edhe je i informuar, por tani jane krijuar paisje nga kompania "AVALON" te quajtura ASIC vetem per Bitcoin. Jane ne prodhim te limituar, me sa e di, por veq me kane shitur nje numer te konsiderueshme te ketyre sistemeve. Dmth pas ASIC paisjeve edhe zyrtarisht nuk ja vlen te gjermohet/punohet me bitcoin.

  Bitcoin Avalon ASIC: Batch #2 Unboxing
   
 15. ingjeksion

  ingjeksion Anëtar i Njohur

  Postimet:
  506
  Pëlqimet:
  35
  Pikë nga trofetë:
  48
  Mendimi im eshte qe nuk duhet me u marr me ksi lloje perfitimesh ne internet.
   
 16. Blerim R.

  Blerim R. Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  7,256
  Pëlqimet:
  1,266
  Pikë nga trofetë:
  358
  @nauzoski me vjen qudi se si i ben ato vite si te ishin dite, aq lehte e thua qe pas 1 viti mund te fitosh kaq kaq, kush te garanton ty qe ato faqe do te qendrojn ende hapur?
   
 17. nauzoski

  nauzoski Anëtar

  Postimet:
  8
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  3
  Me fal ne Shqiperi ti mbaron shkollen pas 4 vitesh...sa te sigurte e ke ti qe gjen pune...ja ca shifra statistikore......vetem 35% gjejne nje vend pune...ose me pak...me vjen keq por kliko ketu http://www.statscrop.com/www/neobux.com
  shiko renditjen e Neobux ne bote....me fal yahooo ka 15 vite dhe eshte diku nga vendi i 5 ,,...keto faqe kane mbi 2 vite qe ka rezistuar dhe fitimi ditor i neobux eshte 62 000 $ ne dite vetem nga reklamimi...keto faqe krijohen dhe mbahen ne pagesa qe bejne firmat per reklamat e tyre.....

  Nuk e di sa fiton ti ketu duke qene pjestar i stafit.......

  Me respekt
   
 18. Blerim R.

  Blerim R. Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  7,256
  Pëlqimet:
  1,266
  Pikë nga trofetë:
  358
  100% i sigurt jam qe mund te gjesh pune pasi te mbarosh shkollen, madje edhe gjat shkollimit, thjesht mjafton te kerkosh pak.!
  Degjo me duket se qenke i ri ne moshe pak dhe nuk paske cka me bo tere diten veq se te merresh me keso faqe, eshte zgjedhja jote, por une nuk jua rekomandoj askujt keto, thjesht mendo pak 1 vit te humbesh duke u marre me keto ne vend qe te merresh me tjera gjera (programim etj) huhh..

  Une dhe te tjeret qe jemi staff ketu nuk fitojm asgje, thjesht ketu ofrojm ndihm per te tjeret falas.
   
 19. leotrim77

  leotrim77 Anëtar i Njohur

  Postimet:
  928
  Pëlqimet:
  111
  Pikë nga trofetë:
  63
  hade pe lojm kurse kurse kohen kurse rrin 6 muj 1 vjet edhe nfund nese je talent e strateg pas 1 viti i nxir 1000 $
  dmth koh shum duhet edhe nfund nuk merr aq shum ...

  kur thom strateg e kam fjalen per rented referrals i kam pas 450 RR edhe krejt i kom hup se mbike mi kliku 1 ora tnates kanihere harrojsha e pata investu gati 90 $ thjesht jam ne humbje me NEOBUX

  Por tani e kuptova si funksionon neobux dhe ja kom filluar nga 0
   
 20. Angel13

  Angel13 Anëtar

  Postimet:
  1
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  Une sapo kam filluar te punoj online ne Neobux.Por fitimi qe une kam nuk eshte 0.01$ por 0,001$ percdo reklame qe shoh.Mund te kem bere ndonje gabim apo keshtu eshte ne fillim?
   

Shpërndaje faqen

Loading...