1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Instant article Impressions

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga Dranmoza, 15 Prill 2018.

 1. Dranmoza

  Dranmoza Anëtar Fillestar

  Postimet:
  73
  Pëlqimet:
  9
  Pikë nga trofetë:
  8
  Djem a osht n'e rregull qekjo i marr dikun 140k Ad requests, ndersa impressions veq 21k ose 22k, qa munet me kon problemi, a munet me kon vendosja e reklames gabim diqka ? a ka far shpjegimi ?

  Faleminderit
   
 2. FitimKurteshi

  FitimKurteshi Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,120
  Pëlqimet:
  146
  Pikë nga trofetë:
  183
  Ditor i ki 21K a
   
 3. Dranmoza

  Dranmoza Anëtar Fillestar

  Postimet:
  73
  Pëlqimet:
  9
  Pikë nga trofetë:
  8
  po vlla ditor po osht problemi qe marr thujse 200k Ad requests edhe impressions marr shum pak mas shumti 30k ose 35k kjo pom doket teper pak,
   
 4. Dranmoza

  Dranmoza Anëtar Fillestar

  Postimet:
  73
  Pëlqimet:
  9
  Pikë nga trofetë:
  8
 5. FitimKurteshi

  FitimKurteshi Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,120
  Pëlqimet:
  146
  Pikë nga trofetë:
  183
  Po qata amo click ki pak per qata
   
 6. Dranmoza

  Dranmoza Anëtar Fillestar

  Postimet:
  73
  Pëlqimet:
  9
  Pikë nga trofetë:
  8
  une punoj ne menyr te rregullt vlla, po shum e vertet qe ka klikime pak po sigurisht osht naj problem tek vendosja e ads ose paraqitja se ku ne cilen pjes del ads, qata edhe kesh tu lyp zgjedhje i nderum,
   
 7. FitimKurteshi

  FitimKurteshi Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,120
  Pëlqimet:
  146
  Pikë nga trofetë:
  183
  Npm muj me teamviewer me kqyr se kshtu sdi qfar te them ma von qe je knej npm shkruj e kqyri ta rregullloj
   
 8. boom3rang

  boom3rang Ninja Staff Member Administrator

  Postimet:
  4,259
  Pëlqimet:
  1,767
  Pikë nga trofetë:
  348
  Pershendetje!

  Vet fjala Ad Request, te tregon cfar statistika te shfaqen.

  Shembull e ke nje lajm kogja te gjat, dhe aty shfaqen 5reklama nga FB Audience, dhe nese shfaqen ne te gjitha pozitat ty do te regjistrohen tek statistikat 5 Ad Request, nese nuk shfaqet njera nga keto, tek kolona Filled do te shfaqen 4, ndersa tek kjo Ad Request do te qendroje perseri numri 5.

  Sipas mendimit tim nuk eshte dicka problem ne rastin tend, sepse edhe tek un por edhe tek te tjeret besoj eshte e njejte situata.

  Ti me shum duhesh me shiku tek Impressions dhe CTR, kjo eshte ajo qe duhet met interesu.

  Per ta rregulluar problemin besoj nuk ke shum mundesi, perveq qe ta ndryshosh strukturen e postimeve ne faqe, te eksperimentosh pak.
   
 9. Albozr

  Albozr Anëtar i Njohur

  Postimet:
  982
  Pëlqimet:
  164
  Pikë nga trofetë:
  73
  nese ike 200k request e impressions vetem 20 k dmth ty nuk jan tu dok reklamat ose sjon tu shfaq mir ose punon me watchmore apo headervideo ne instant te cilen njerzit nuk shkojn posht per ta par reklamen prandaj e para eshte ti krijo nje placment tre shiko statistikat nje dit nese nuk ka efekt shiko punen si po e bon dmth me video header apo watchmore shkrujav ndonje shkrim shiko videon posht video below etj
   
 10. Dranmoza

  Dranmoza Anëtar Fillestar

  Postimet:
  73
  Pëlqimet:
  9
  Pikë nga trofetë:
  8

  faleminderit i nderuar per pergjigjen, po un kam shok qe marrin psh 100k request por marrin dhe 40k apo edhe 50k impressions per kete mu duk pak e quditshme se un marr 200k dhe vetem 30k apo 35k impressions kjo mu duk pak e habitshme, pastaj shumica e reklamav qe ne post shfaqen thuajse ne fund te textit edhe pse ka gogja text posti, prandaj pyeta se si mund te vendosi apo te dal ads ne mes te txt e jo kreit ne fund te txt, 7ads qe shfaqen ne postin tim dalin thuajse 80% te rasteve gjithmon ne fund te textit apo postit, faleminderit gjithsesi,
   
  Last edited: 15 Prill 2018
 11. Dranmoza

  Dranmoza Anëtar Fillestar

  Postimet:
  73
  Pëlqimet:
  9
  Pikë nga trofetë:
  8
  Jo vlla un spunoj me asnjeren nga kto qe ti i permene, thjesht nrm Linqe, problemi osht me duket se shumicen e postev ads e mia shfaqen ne fund te txt.
   
 12. Albozr

  Albozr Anëtar i Njohur

  Postimet:
  982
  Pëlqimet:
  164
  Pikë nga trofetë:
  73
  Tkisha preferu ndrro reklamen krijo placment tri edhe tbon mir
   
 13. NANO

  NANO Anëtar Aktiv

  Postimet:
  277
  Pëlqimet:
  101
  Pikë nga trofetë:
  53
  Provoje me qit manualisht kodin e reklames manualisht , me hjek opcionin qe ti qet reklamat automatike , e mi qit ti nashta del ma nalt , spo thom qe kryn pune ama provoje , perndryshe pajtohna me boomerang cka t ka thane !
   
 14. k1nzu1

  k1nzu1 Anëtar

  Postimet:
  16
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  18
  Dranmoza shenom pm te tregoj si shoki.
   
 15. boom3rang

  boom3rang Ninja Staff Member Administrator

  Postimet:
  4,259
  Pëlqimet:
  1,767
  Pikë nga trofetë:
  348
  Ndaje postimin ne me shum paragrafe, sepse me siguri ke problem tek artikujt, sepse FB i shfaq reklamat automatike ne baze te paragrafave, dhe textit te mjaftueshem.

  Tregoi ketu, sepse edhe nese dikush tjeter e ka te njejtin problem ta gjen pergjigjen, pa patur nevoje te kontaktoj ne PM.
   
  Last edited: 16 Prill 2018
  BlackEagle pëlqen postimin.
 16. Dranmoza

  Dranmoza Anëtar Fillestar

  Postimet:
  73
  Pëlqimet:
  9
  Pikë nga trofetë:
  8
  Pajtohem me ty i nderuar.
   
 17. k1nzu1

  k1nzu1 Anëtar

  Postimet:
  16
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  18
  Dranmoza shpresoj tjesh i knaqur.
   

Shpërndaje faqen

Loading...