1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Instalo Xtream-UI ne 3 sekonda!

Tema tek 'Video Mësime' e hapur nga Jãşhť'Sşeriĕ, 17 Prill 2020.

 1. Jãşhť'Sşeriĕ

  Jãşhť'Sşeriĕ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,691
  Pëlqimet:
  530
  Pikë nga trofetë:
  208
   
  Erooniti pëlqen postimin.
 2. tupac.al

  tupac.al Anëtar Aktiv

  Postimet:
  278
  Pëlqimet:
  258
  Pikë nga trofetë:
  73
  Per cfare sherben xtream ui?
   
 3. Jãşhť'Sşeriĕ

  Jãşhť'Sşeriĕ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,691
  Pëlqimet:
  530
  Pikë nga trofetë:
  208
  iPTV / VOD

  Ky instalim me ket video esht eksperimental esht xtreamui ne docker container, un Kam ber punen kryesore kurse te tjert duhet tken pak njohuri me vazhdu me perdorimin!
   
 4. tupac.al

  tupac.al Anëtar Aktiv

  Postimet:
  278
  Pëlqimet:
  258
  Pikë nga trofetë:
  73
  Njejte si xtream-codes?
   
 5. Jãşhť'Sşeriĕ

  Jãşhť'Sşeriĕ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,691
  Pëlqimet:
  530
  Pikë nga trofetë:
  208
  Ky esht xtream codes versioni i ri.
   
  tupac.al pëlqen postimin.
 6. Jãşhť'Sşeriĕ

  Jãşhť'Sşeriĕ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,691
  Pëlqimet:
  530
  Pikë nga trofetë:
  208
  Updated #Beta2
  - Nginx build for xtreamui.
  - Services start/autostart fix.
  - Last version XtreamUI 22F.

  Besoj edhe 1 version #Beta3 do publikoj si te fundit, i fundit per arsye se XtreamUI esht closed si projekt ata qe e moren persiper kan vendos mos me punu me kte projekt por do nxjerrin nje version te ri.
   
 7. IMPACT

  IMPACT Anëtar Aktiv

  Postimet:
  244
  Pëlqimet:
  13
  Pikë nga trofetë:
  18
  e pres o shoki Jãşhť'Sşeriĕ me pa durim te nxjerin bersionin e fundit flm shum qe e shperndan ketu ne forum
   
  Jãşhť'Sşeriĕ pëlqen postimin.
 8. Jãşhť'Sşeriĕ

  Jãşhť'Sşeriĕ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,691
  Pëlqimet:
  530
  Pikë nga trofetë:
  208
  nqs ke naj sugjerim mtrrego sepse ky do jet release e fundit, versioni qe esht tani beta#2 esht funksional tpakten streaming qe e provova funksionon

  cfat do jet ne versionin e fundit jan listuar ktu https://github.com/theraw/xtreamui-on-docker/issues/9
   

Shpërndaje faqen

Loading...