1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Install Windows 10 on a M1 machine?

Tema tek 'Sistemet Operative' e hapur nga Slumerican, 8 Nëntor 2022.

 1. Slumerican

  Slumerican Anëtar Aktiv

  Postimet:
  348
  Pëlqimet:
  92
  Pikë nga trofetë:
  38
  Pershendetje.

  Naj tutorial per me instalu Windows 10 / Windows 11 ne M1 Macbook Air 2020?

  Metoda me virtual machine parallels nuk mu pershtatet se eshte 14 dite trial.

  Faleminderit.
   
 2. Alkeo

  Alkeo Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,104
  Pëlqimet:
  485
  Pikë nga trofetë:
  163
  (per sa i perket temes sdi gje) nje pyetje kisha un pse blen nji m1 macbook dhe don me instalu windows ne te, do jet super unoptimized edhe sikur te kete
   
 3. Slumerican

  Slumerican Anëtar Aktiv

  Postimet:
  348
  Pëlqimet:
  92
  Pikë nga trofetë:
  38
  UPDATE: E gjeta menyren permes Virtual Machine.

  Me chipa M1 dhe M2 Windows osht ka punon jasht zakonisht mire!
   
  Last edited by a moderator: 9 Nëntor 2022
 4. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  3,276
  Pëlqimet:
  1,193
  Pikë nga trofetë:
  343
  Por a nuk the se me virtual machine eshte trial?
  Me sa di oarcle virtual box eshte falas.
   
 5. Slumerican

  Slumerican Anëtar Aktiv

  Postimet:
  348
  Pëlqimet:
  92
  Pikë nga trofetë:
  38
  Premium cracked :)
   

Shpërndaje faqen

Loading...