1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Instalimi i FOS-STREAMING ne Server Ubuntu.

Tema tek 'Video Mësime' e hapur nga Jãşhť'Sşeriĕ, 9 Dhjetor 2015.

 1. Jãşhť'Sşeriĕ

  Jãşhť'Sşeriĕ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,691
  Pëlqimet:
  530
  Pikë nga trofetë:
  208
  Meqe e Kerkun Edhe e bera tutorialin po e shperndaj ktu ndoshta ndokujt i duhet.
  Edi qe 31 minuta esht pak e gjat. po kjo ndolli per arsye se doja me shpjegu cdo hap ne video gjat instalimit.
  per sa i perket Perdorimit te fos stream di qe perdoret per live stream di si me kriju kategori user transcode kaq sja kam iden me teper thjesht mkerkuan ti ndihmoja per instalimin edhe per ket gje bera tutorialin qe mund ta shikoni ne youtube. Sigurisht shpjegimi esht shqip :D  Nese ndokush do te msoj si te instaloj ndonji program qe i duhet mund ta ndihmoj. mjafton me shkrujt emrin e programin n`koment ose PM.

  KLM.
   
  @science, sg1 dhe RexhepS pëlqejnë postimin.
 2. sg1

  sg1 Haveibeenpwned ?! Staff Member IT Staff

  Postimet:
  4,636
  Pëlqimet:
  953
  Pikë nga trofetë:
  343
  Dhe nje shtes pasi qe pak a shume kam dijeni ne streamin tv!

  Fos-streaming ka te njejtin funksion sikur qe kemi xstream-codec e tjera qe jane me pages, ky eshte falas per perdorim!

  Ne nje fos-stream panel mundeni me fut iptv lista dhe me i bere reshare duke krijuar usera te rinje!

  Mirpo per te futur iptv lista duhet qe ai user i asaj iptv liste te mos jete i limituar per 1 lidhje por per shume lidhje!

  Po ashtu fos-streaming perdoret per lidhje direkte per menyrat e re-carding sharing te programeve televizive!
   
  Jãşhť'Sşeriĕ pëlqen postimin.
 3. Batman

  Batman Anëtar Aktiv

  Postimet:
  233
  Pëlqimet:
  18
  Pikë nga trofetë:
  28
  Pak ma shum info per qka sherben kjo ?!
   
 4. sg1

  sg1 Haveibeenpwned ?! Staff Member IT Staff

  Postimet:
  4,636
  Pëlqimet:
  953
  Pikë nga trofetë:
  343
  Personat qe shesin iptv usera permes internetit ata kane nje server ku e kane te instaluar ndonje panel siq eshte ky fos-streaming dhe nga aty i bejn stream kanalet televizive per ti shperndar
   
 5. Batman

  Batman Anëtar Aktiv

  Postimet:
  233
  Pëlqimet:
  18
  Pikë nga trofetë:
  28
  P.s qysh muj mi morr un programat qe i paguj,mi morr pa pages me kete /! a eshte keshtu
   
 6. sg1

  sg1 Haveibeenpwned ?! Staff Member IT Staff

  Postimet:
  4,636
  Pëlqimet:
  953
  Pikë nga trofetë:
  343
  jo nuk ke kuptuar !

  Kete gje e bejn ata te cilet programet nga receiverat e tyre i bejn share ne serverin e tyre dhe astaj nga aty shesin IPTV Usera kete gje per ta bere nuk eshte e leht sepse edhe kushton shume per nga financat he eshte ilegale mbi te gjitha!
   
 7. IMPACT

  IMPACT Anëtar Aktiv

  Postimet:
  244
  Pëlqimet:
  13
  Pikë nga trofetë:
  18
 8. Jãşhť'Sşeriĕ

  Jãşhť'Sşeriĕ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,691
  Pëlqimet:
  530
  Pikë nga trofetë:
  208
  Prsh nga 2020
  kam pa qe ka njerz qe e perdorin akoma fos-streaming kshu qe po shperndaj 1 version te ri
  Code:
  SUPPORTED DISTRO : Debian 9, 64 BIT
  curl -s https://raw.githubusercontent.com/theraw/FOS-Streaming-v69/master/install/debian9 | bash
  Visit : http://your-ip:7777/ login with User : admin Password : admin
  Mysql Password : cat /root/MYSQL_ROOT_PASSWORD
  
  https://github.com/theraw/FOS-Streaming-v69
   
  @science pëlqen postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...