1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Ofertë Inside Out: SQL Server 2017 Administration | Custom excerpt

Tema tek 'Oferta dhe vende të lira pune' e hapur nga ﴾.﴿, 12 Maj 2019.

 1. ﴾.﴿

  ﴾.﴿ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,721
  Pëlqimet:
  1,193
  Pikë nga trofetë:
  243
  https://twitter.com/SQLServer/status/1127453358757904386


  Download this custom excerpt and take advantage of the deep knowledge of recognized SQL Server experts William Assaf, Randolph West, Sven Aelterman, and Mindy Curnutt. Preview the table of contents with all the topics in the full e-book and get an exclusive code for 50% off the purchase price of the e-book with your download. Read the e-book chapters on:

  • Performance tuning: Get technical advice on optimizing SQL Server—with execution plan reviews and discussions of isolation and concurrency, as well as cautions for developers using WITH (NOLOCK) commands.
  • Securing your data: Learn about enhanced, built-in security and the basics of authentication as well as advanced security techniques for encryption, the Always Encrypted feature, and row-level security
  • Database server components: Understand database administration concepts—from hardware-level topics such as memory, processors, storage, and networking to the basics of high availability and hardware virtualization.

  https://resources.office.com/ww-thankyou-SQLDB-Pearson-Admin-gated-page-eBook.html
   

Shpërndaje faqen

Loading...