1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Imonetizeit / Change IP Location

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga Eraldo1, 10 Mars 2021.

 1. Eraldo1

  Eraldo1 Anëtar

  Postimet:
  29
  Pëlqimet:
  7
  Pikë nga trofetë:
  3
  Pershendetje,

  Sot doja tju pyesja ne lidhje me platformen Imonetizeit. Besoj shumekush ka degjuar qe ne Elbasan po bohet nami me kete metode. Arrita te hap nje account ne imonetizeit por po e shikoj shume te veshtire menyren me snapchat apo insta, pasi bllokohen shume shpejt. Me disa prej jush kam folur ne privat dhe ju falenderoj per pergjigjet e dhena por do te doja dicka me specifike. Para 2 ditesh me tha nje shok qe mund te funksionoje nje metode qe ndryshon vendodhjen e IP dhe i ploteson vete te dhenat e smartlinkut per te marre konvertimin me pas. Ajo qe dua te di eshte, si mund te bej bypass antifraud system te faqes Imonetizeit.ru pasi jam isigurte qe ka antifraud system per te kapur trafikun fake qe vjen nga proxy, vpn, hideallip etj. A ka ndonje program te ri ne treg qe mund te ndryshoshvendodhjen e IP dhe qe nuk eshte shum e saturuar ? Jo vetem app por edhe nje metode sesi ti klikoj vete smartlinket.

  Ju falenderoj paraprakisht!
   
 2. Alkeo

  Alkeo Anëtar i Njohur

  Postimet:
  933
  Pëlqimet:
  376
  Pikë nga trofetë:
  118
  Nope nuk ka metoda te tilla
   
 3. Eraldo1

  Eraldo1 Anëtar

  Postimet:
  29
  Pëlqimet:
  7
  Pikë nga trofetë:
  3
  Dmth vetem me organic traffic funksionon ? Po ku mund te marr shume trafik psh, qe lejohet ngs platforma? Ku ta postoj smartlinkun ?
   
 4. Blunivers

  Blunivers Anëtar Aktiv

  Postimet:
  135
  Pëlqimet:
  71
  Pikë nga trofetë:
  28
  @Eraldo1 Pershendetje, une nuk kuptova, ip e kujt kerkon te ndryshosh, te pc tuaj apo te serverit,
   
 5. Alkeo

  Alkeo Anëtar i Njohur

  Postimet:
  933
  Pëlqimet:
  376
  Pikë nga trofetë:
  118
  Snapchat vetem atje lejohen kto lloj linqesh, hap add me emer gocash dhe ata qe te shkrujn ja con kte linkun dhe i thua te coj foto nudo nese rregjistrohesh bla bla bla e kshu, esht dicka shum palidhje per tu marr per mendimin tim mos u merr fare me kto sja vlen
   
 6. Eraldo1

  Eraldo1 Anëtar

  Postimet:
  29
  Pëlqimet:
  7
  Pikë nga trofetë:
  3
  @Blunivers Dua te ndryshoj IP e serverit. Sepse nese ndryshoj ip e telefonit, une prap ne te njejten linje interneti jam dhe kuptohet. Dua qe te duket sikur po perdor linja te ndryshme interneti.

  @Alkeo Rrofsh vlla. Per keto metoda kam degju edhe une shum por qe snapi po saturohet dita dites dhe eshte bere goxha veshtire. Ca me syrgjeron dicka tjeter per tu marr online ?
   
 7. Blunivers

  Blunivers Anëtar Aktiv

  Postimet:
  135
  Pëlqimet:
  71
  Pikë nga trofetë:
  28
  Perdor Cloudflare. ose Amazon AWS
   
 8. Eraldo1

  Eraldo1 Anëtar

  Postimet:
  29
  Pëlqimet:
  7
  Pikë nga trofetë:
  3
  Te falenderoj vlla !
   
 9. kujtimkrasn

  kujtimkrasn Anëtar Fillestar

  Postimet:
  99
  Pëlqimet:
  9
  Pikë nga trofetë:
  28
  a mund ta shpjegon dikush per qka sherben kjo faqe.. imonterize esht si Adsense apo per ndonje gje tjeter flmd.
   
 10. Eraldo1

  Eraldo1 Anëtar

  Postimet:
  29
  Pëlqimet:
  7
  Pikë nga trofetë:
  3
  @kujtimkrasn Kjo faqe eshte nje platforme CPA e cila krijon smartlink me content Adult. Nepermjet klikimeve qe njerezit bejne tek smartlinku qe ti ke krijuar, duke plotesuar nje survey te thjeshte dhe duke te te derguar screenshoot qe kane bere verifikimin e emailit, ti arrin te gjenerosh fitim dhe ky gjenerim varet nga shteti ku behet klikimi i smartlinkut.

  Por qe shume njerez vuajne per te hapur nje imonetizeit account pasi duhet te kesh eksperience dhe duhet te kesh 3 payment proof te muajve te fundit ne nje platforme te ngjashme.
   
  kujtimkrasn dhe Corleone21 pëlqejnë postimin.
 11. Corleone21

  Corleone21 Anëtar

  Postimet:
  47
  Pëlqimet:
  12
  Pikë nga trofetë:
  8
  Kam nje faqe snapgirls.fr a mund tfitoj naj gje 3k kam origjinal
   
 12. Eraldo1

  Eraldo1 Anëtar

  Postimet:
  29
  Pëlqimet:
  7
  Pikë nga trofetë:
  3
  Une po kerkoj per vete nje metode sesi te fitoj, por qe 3k nuk jane pak. Nqs jane shqiptare, veshtire pasi eshte ka shume konvertim te ulet.
   
 13. Alkeo

  Alkeo Anëtar i Njohur

  Postimet:
  933
  Pëlqimet:
  376
  Pikë nga trofetë:
  118
  Se di po per mu mos u merr kap dicka nai graphic desing nai video editor o programim nai gje qe tpelqen ty, un jam marr ca koh me kte kam terheq dhe lek po esht dicka qe nese e le dhe 1 sekond nuk fiton me (dmth nuk esht dicka passive) dhe si perfundim pata 3 accounte imonertize 2 i shita dhe njerin e kam akoma mduket
   
 14. Eraldo1

  Eraldo1 Anëtar

  Postimet:
  29
  Pëlqimet:
  7
  Pikë nga trofetë:
  3
  @Alkeo Ne fakt kjo eshte afat-shkurter. Sa per te bere disa para qe me pas te kesh mundesi ti investosh diku. Ne rastin tim dua qe te punoj qe te kem disa para shtes per jetesen time por qe ideja eshte te punosh pak dhe pastaj te besh nje investim tek vetja jote.

  Dikur kam punuar me website dhe mendoj qe eshte nje metode shume e mire. Te krijosh dicka origjinale per trafik te huaj, ta lidhesh me CPM add networks si Adsense, RevenueHits, PropellerAds etj dhe te kesh fitime te mire ne baze te shikueshmerise, trafikut qe te vjen ne faqe.
   
  Alkeo pëlqen postimin.
 15. getrich

  getrich Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,203
  Pëlqimet:
  298
  Pikë nga trofetë:
  163
  Osht edhe ni faqe tjeter qe e perdorin po aty ma shtir ish mu pranu ,
   
 16. Eraldo1

  Eraldo1 Anëtar

  Postimet:
  29
  Pëlqimet:
  7
  Pikë nga trofetë:
  3
  @getrich nqs e mban mend, ndaje me ne
   
 17. getrich

  getrich Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,203
  Pëlqimet:
  298
  Pikë nga trofetë:
  163
  trefee a kshtu diqka me duket
   
 18. tupac.al

  tupac.al Anëtar Aktiv

  Postimet:
  348
  Pëlqimet:
  368
  Pikë nga trofetë:
  98
  Nese do IP reale falas athere mund te perdoresh VPN GATE (SoftEther VPN).
  (Jo te gjitha jane ip reale, ke dhe qe dalin te raportuara si kompani.)

  SoftEther VPN eshte Server/Client VPN qe mundeson perdoruesit te krijojne apo te lidhen ne virtual private networks.
  Serverat jane publik dhe nuk ka siguri por ty ste intereson pjesa sigurise.

  Gjithsesi duhet tkesh shum kujdes me kete metode (ne te gjitha kompanite jo vetem tek kjo) sepse nese detektohesh del rru e qeth lol
   
 19. Eraldo1

  Eraldo1 Anëtar

  Postimet:
  29
  Pëlqimet:
  7
  Pikë nga trofetë:
  3
  @tupac.al Rrofsh shoku. Ideja eshte qe te di nje metode te tille, qe mos ta bej pafund por te jete mix, edhe organic edhe me ane te ndryshimit te IP.
   

Shpërndaje faqen

Loading...