1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
    Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Imonetizeit / Change IP Location

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga Eraldo1, 10 Mars 2021.

1. Eraldo1

Eraldo1 Anëtar

Postimet:
    29
    Pëlqimet:
    7
    Pikë nga trofetë:
    3
    Pershendetje,

Sot doja tju pyesja ne lidhje me platformen Imonetizeit. Besoj shumekush ka degjuar qe ne Elbasan po bohet nami me kete metode. Arrita te hap nje account ne imonetizeit por po e shikoj shume te veshtire menyren me snapchat apo insta, pasi bllokohen shume shpejt. Me disa prej jush kam folur ne privat dhe ju falenderoj per pergjigjet e dhena por do te doja dicka me specifike. Para 2 ditesh me tha nje shok qe mund te funksionoje nje metode qe ndryshon vendodhjen e IP dhe i ploteson vete te dhenat e smartlinkut per te marre konvertimin me pas. Ajo qe dua te di eshte, si mund te bej bypass antifraud system te faqes Imonetizeit.ru pasi jam isigurte qe ka antifraud system per te kapur trafikun fake qe vjen nga proxy, vpn, hideallip etj. A ka ndonje program te ri ne treg qe mund te ndryshoshvendodhjen e IP dhe qe nuk eshte shum e saturuar ? Jo vetem app por edhe nje metode sesi ti klikoj vete smartlinket.

Ju falenderoj paraprakisht!

2. Alkeo

Alkeo Anëtar i Njohur

Postimet:
    933
    Pëlqimet:
    376
    Pikë nga trofetë:
    118
    Nope nuk ka metoda te tilla

3. Eraldo1

Eraldo1 Anëtar

Postimet:
    29
    Pëlqimet:
    7
    Pikë nga trofetë:
    3
    Dmth vetem me organic traffic funksionon ? Po ku mund te marr shume trafik psh, qe lejohet ngs platforma? Ku ta postoj smartlinkun ?

4. Blunivers

Blunivers Anëtar Aktiv

Postimet:
    135
    Pëlqimet:
    71
    Pikë nga trofetë:
    28
    @Eraldo1 Pershendetje, une nuk kuptova, ip e kujt kerkon te ndryshosh, te pc tuaj apo te serverit,

5. Alkeo

Alkeo Anëtar i Njohur

Postimet:
    933
    Pëlqimet:
    376
    Pikë nga trofetë:
    118
    Snapchat vetem atje lejohen kto lloj linqesh, hap add me emer gocash dhe ata qe te shkrujn ja con kte linkun dhe i thua te coj foto nudo nese rregjistrohesh bla bla bla e kshu, esht dicka shum palidhje per tu marr per mendimin tim mos u merr fare me kto sja vlen

6. Eraldo1

Eraldo1 Anëtar

Postimet:
    29
    Pëlqimet:
    7
    Pikë nga trofetë:
    3
    @Blunivers Dua te ndryshoj IP e serverit. Sepse nese ndryshoj ip e telefonit, une prap ne te njejten linje interneti jam dhe kuptohet. Dua qe te duket sikur po perdor linja te ndryshme interneti.

@Alkeo Rrofsh vlla. Per keto metoda kam degju edhe une shum por qe snapi po saturohet dita dites dhe eshte bere goxha veshtire. Ca me syrgjeron dicka tjeter per tu marr online ?

7. Blunivers

Blunivers Anëtar Aktiv

Postimet:
    135
    Pëlqimet:
    71
    Pikë nga trofetë:
    28
    Perdor Cloudflare. ose Amazon AWS

8. Eraldo1

Eraldo1 Anëtar

Postimet:
    29
    Pëlqimet:
    7
    Pikë nga trofetë:
    3
    Te falenderoj vlla !

9. kujtimkrasn

kujtimkrasn Anëtar Fillestar

Postimet:
    99
    Pëlqimet:
    9
    Pikë nga trofetë:
    28
    a mund ta shpjegon dikush per qka sherben kjo faqe.. imonterize esht si Adsense apo per ndonje gje tjeter flmd.

10. Eraldo1

Eraldo1 Anëtar

Postimet:
    29
    Pëlqimet:
    7
    Pikë nga trofetë:
    3
    @kujtimkrasn Kjo faqe eshte nje platforme CPA e cila krijon smartlink me content Adult. Nepermjet klikimeve qe njerezit bejne tek smartlinku qe ti ke krijuar, duke plotesuar nje survey te thjeshte dhe duke te te derguar screenshoot qe kane bere verifikimin e emailit, ti arrin te gjenerosh fitim dhe ky gjenerim varet nga shteti ku behet klikimi i smartlinkut.

Por qe shume njerez vuajne per te hapur nje imonetizeit account pasi duhet te kesh eksperience dhe duhet te kesh 3 payment proof te muajve te fundit ne nje platforme te ngjashme.

kujtimkrasn dhe Corleone21 pëlqejnë postimin.
  11. Corleone21

Corleone21 Anëtar

Postimet:
    47
    Pëlqimet:
    12
    Pikë nga trofetë:
    8
    Kam nje faqe snapgirls.fr a mund tfitoj naj gje 3k kam origjinal

12. Eraldo1

Eraldo1 Anëtar

Postimet:
    29
    Pëlqimet:
    7
    Pikë nga trofetë:
    3
    Une po kerkoj per vete nje metode sesi te fitoj, por qe 3k nuk jane pak. Nqs jane shqiptare, veshtire pasi eshte ka shume konvertim te ulet.

13. Alkeo

Alkeo Anëtar i Njohur

Postimet:
    933
    Pëlqimet:
    376
    Pikë nga trofetë:
    118
    Se di po per mu mos u merr kap dicka nai graphic desing nai video editor o programim nai gje qe tpelqen ty, un jam marr ca koh me kte kam terheq dhe lek po esht dicka qe nese e le dhe 1 sekond nuk fiton me (dmth nuk esht dicka passive) dhe si perfundim pata 3 accounte imonertize 2 i shita dhe njerin e kam akoma mduket

14. Eraldo1

Eraldo1 Anëtar

Postimet:
    29
    Pëlqimet:
    7
    Pikë nga trofetë:
    3
    @Alkeo Ne fakt kjo eshte afat-shkurter. Sa per te bere disa para qe me pas te kesh mundesi ti investosh diku. Ne rastin tim dua qe te punoj qe te kem disa para shtes per jetesen time por qe ideja eshte te punosh pak dhe pastaj te besh nje investim tek vetja jote.

Dikur kam punuar me website dhe mendoj qe eshte nje metode shume e mire. Te krijosh dicka origjinale per trafik te huaj, ta lidhesh me CPM add networks si Adsense, RevenueHits, PropellerAds etj dhe te kesh fitime te mire ne baze te shikueshmerise, trafikut qe te vjen ne faqe.

Alkeo pëlqen postimin.
  15. getrich

getrich Anëtar Legjendë

Postimet:
    2,203
    Pëlqimet:
    298
    Pikë nga trofetë:
    163
    Osht edhe ni faqe tjeter qe e perdorin po aty ma shtir ish mu pranu ,

16. Eraldo1

Eraldo1 Anëtar

Postimet:
    29
    Pëlqimet:
    7
    Pikë nga trofetë:
    3
    @getrich nqs e mban mend, ndaje me ne

17. getrich

getrich Anëtar Legjendë

Postimet:
    2,203
    Pëlqimet:
    298
    Pikë nga trofetë:
    163
    trefee a kshtu diqka me duket

18. tupac.al

tupac.al Anëtar Aktiv

Postimet:
    348
    Pëlqimet:
    368
    Pikë nga trofetë:
    98
    Nese do IP reale falas athere mund te perdoresh VPN GATE (SoftEther VPN).
    (Jo te gjitha jane ip reale, ke dhe qe dalin te raportuara si kompani.)

SoftEther VPN eshte Server/Client VPN qe mundeson perdoruesit te krijojne apo te lidhen ne virtual private networks.
    Serverat jane publik dhe nuk ka siguri por ty ste intereson pjesa sigurise.

Gjithsesi duhet tkesh shum kujdes me kete metode (ne te gjitha kompanite jo vetem tek kjo) sepse nese detektohesh del rru e qeth lol

19. Eraldo1

Eraldo1 Anëtar

Postimet:
    29
    Pëlqimet:
    7
    Pikë nga trofetë:
    3
    @tupac.al Rrofsh shoku. Ideja eshte qe te di nje metode te tille, qe mos ta bej pafund por te jete mix, edhe organic edhe me ane te ndryshimit te IP.

Shpërndaje faqen

Loading...