1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Ilustrim - Maskote djalli me brire

Tema tek 'Resurse për Dizajn' e hapur nga grumbulli, 3 Gusht 2012.

Statusi i temës:
Temë e mbyllur. Nuk mund të postoni.
 1. grumbulli

  grumbulli Anëtar Aktiv

  Postimet:
  410
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  0
  nese dikujt i duhen per logo, avatare, etj. shfrytezoni falas. origjinali eshte punim i nje dizajneri amerikan, shitet ne faqe te ndryshme.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
 2. Blerim R.

  Blerim R. Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  7,256
  Pëlqimet:
  1,266
  Pikë nga trofetë:
  358
  Hmm, cudi se cfare na duhet kjo kur ne kemi fen tone dhe mund te vendosim tjera gjera
   
 3. grumbulli

  grumbulli Anëtar Aktiv

  Postimet:
  410
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  0
  blerim raci,
  fjalet e para ne teme jane "nese dikujt i duhen", kujt nuk i duhen, nuk i perdor. shume anetare luajne lojera te ndryshme, ky lloj ilustrimi perdoret per krijimin e ndonje logo (nje te tille ke pasur rastin ta shohesh edhe ketu ne forum), kam pare edhe shume avatare ne te cilet perdoren.
  "cudi" ne te vertete eshte se si e zbulove se ciles fe i takon? ne fene tone nuk ka djall apo ka ngjyra te tjera? do te dukej bukur nje xhami ne logon e nje klani ne counter strike? apo ndoshta nje dua? feja nuk mu kujtua as se ekziston kur i postova ilustrimet.
   
 4. Blerim R.

  Blerim R. Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  7,256
  Pëlqimet:
  1,266
  Pikë nga trofetë:
  358
  Edhe kjo logo i takon fese mendoj fese qe askush nuk e deshiron.
   
 5. grumbulli

  grumbulli Anëtar Aktiv

  Postimet:
  410
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  0
  kjo nuk eshte logo, eshte ilustrim. cila eshte ajo fe qe askush nuk e deshiron?
   
 6. Blerim R.

  Blerim R. Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  7,256
  Pëlqimet:
  1,266
  Pikë nga trofetë:
  358
  Illuminati, eshte edhe nje teme qe eshte hapur per kete, me saktesisht nuk eshte fe por eshte perhapur shum shpejt !
  (per te vazhdfuar biseden mund te vazhdojm ne PM, pasi ketu me duket se do te behet chat)
   
 7. Arditii

  Arditii Anëtar i Njohur

  Postimet:
  535
  Pëlqimet:
  47
  Pikë nga trofetë:
  73
  Grumbulli nese nuk te prysh pun ose nuk te pengon a bej nje sqarim rreth ketyre fjalive te fundit se se kuptova sa duhet.

  "cudi" ne te vertete eshte se si e zbulove se ciles fe i takon? ne fene tone nuk ka djall apo ka ngjyra te tjera? do te dukej bukur nje xhami ne logon e nje klani ne counter strike? apo ndoshta nje dua? feja nuk mu kujtua as se ekziston kur i postova ilustrimet.
   
 8. grumbulli

  grumbulli Anëtar Aktiv

  Postimet:
  410
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  0
  arditii
  sakteso ate qe nuk po e kupton, ndoshta mund ta sqaroj megjithese me duket se eshte e qarte.
   
 9. MaJk.

  MaJk. Anëtar i Njohur

  Postimet:
  577
  Pëlqimet:
  102
  Pikë nga trofetë:
  78
  Shum pytje me vend qka ke dasht me thon me kto fjale? Na spjego ma mire!
   
 10. grumbulli

  grumbulli Anëtar Aktiv

  Postimet:
  410
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  0
   
 11. Arditii

  Arditii Anëtar i Njohur

  Postimet:
  535
  Pëlqimet:
  47
  Pikë nga trofetë:
  73
  grumbulli ja po te citoj qfare ke then: "cudi" ne te vertete eshte se si e zbulove se ciles fe i takon? ne fene tone nuk ka djall apo ka ngjyra te tjera? do te dukej bukur nje xhami ne logon e nje klani ne counter strike? apo ndoshta nje dua? feja nuk mu kujtua as se ekziston kur i postova ilustrimet.

  Kete qe e citova nuk e kuptova.
   
 12. grumbulli

  grumbulli Anëtar Aktiv

  Postimet:
  410
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  0
  lexoj postimet me radhe, e kupton lidhjen ne mes tyre. nese nuk i kupton 5 fjali te shkruara ne gjuhen shqipe trego cilen gjuhe e kupton me mire.
   
 13. MaJk.

  MaJk. Anëtar i Njohur

  Postimet:
  577
  Pëlqimet:
  102
  Pikë nga trofetë:
  78

  Paska dhe ksii , n'forum sjom staff se per kto citime per "fe" kishe pushu mir ;)...
   
 14. grumbulli

  grumbulli Anëtar Aktiv

  Postimet:
  410
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  0
  shpresoj se behesh "staff" sa me pare dhe ke rastin t'i pushosh anetaret.
   
 15. Arditii

  Arditii Anëtar i Njohur

  Postimet:
  535
  Pëlqimet:
  47
  Pikë nga trofetë:
  73
  AHHAHAHAH. :lol: :lol: :lol:

  Brengosese.
   
 16. DoniChelsea

  DoniChelsea Anëtar i Njohur

  Postimet:
  964
  Pëlqimet:
  3
  Pikë nga trofetë:
  38
  TEMA MBYLLET !
   
Statusi i temës:
Temë e mbyllur. Nuk mund të postoni.

Shpërndaje faqen

Loading...