1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

IllyHosting - VPS nga €3.95/muaj (Lokacioni: Kosovë)

Tema tek 'Ueb Hosting dhe Domaine' e hapur nga illysoft, 31 Maj 2020.

 1. powerhost.al

  powerhost.al Anëtar

  Postimet:
  9
  Pëlqimet:
  4
  Pikë nga trofetë:
  3
  Maspari kisha dasht me i uru suksese ILLYHosting.com . Kam qene klient i tyre, e kam perdor per CounterStrike 1.6, si ky personi ktu nalt qe thot "ska antiddos". Antiddos zotri maspari po ta ceki qe nese nuk e din sakt qajo nuk osht Ddos, munesh me shku me i ndrru HLDS ose REHLDS cilat i ki edhe me i hek Errorat qa jane se shume prej hlds-rehlds qe jane t'krijume prej Shqiptareve kan Errora-Buga shume, ne HLSW munesh me shiqu Serverin e jo root(vps) nese osht ddos ose jo. Per ata qe tha ILLYsoft qe ma perpara nuk kan bo shitje nrast se jane perdor per kso lloj lojra(Per shitje te servera cs 1.6) oshte e vertet edhe ki plot raste qe jane cek kta tash ja kan nis me shit edhe per kta + e kan shtu butonin per lajmrim te Sulmit tek Tekniket e tyre. Po e them prap qe kam qene klient i tyre dhe skam pas kurrfare problemi me root(vps) edhe kan qmime shume te volitshme qe ja vlene, 24/7 Support.
   
 2. G4SHI

  G4SHI Anëtar Aktiv

  Postimet:
  250
  Pëlqimet:
  62
  Pikë nga trofetë:
  53
  Zotri , sthash me u perzih un kom pas Root 3 her tek kta
  heren e par siq e kan Cek u kan 6$ , 1 muj , as 2 dit e kom hek Cancle , i kom than qe spom kryn pun , hallall ju kofshin paret , mos mi ktheni
  Heren e dyt kur kan shti AntiDDos , kom marr per CsGo 12$ , e kom provu , sic thash ma heret edhe me Ping.to sic ma kan dergu , prap sum ka bo mkan bo DDos ,
  Heren 3 tret e kom pas ble per CS 1.6 12$ , 3 muj menihere edhe kto ,
  edhe te CS 1.6 kom pas Problem me DDos , sepse skan antiddos ,

  ps edhe support 3 dit rresht shum tlodhun e kan ket support , ditve 1-2 , ishin aktiv kto dit tjera skthejshin mesazhe hiq fare .

  ps edhe sic e ceke ti , skom probleme me kta hiq , me pas ti root nHosting tynve ndryshe i thu kto fjal ! thjesht trego Realitetin sic osht jo kshtut me livdu
   
  Last edited: 16 Qershor 2020
 3. powerhost.al

  powerhost.al Anëtar

  Postimet:
  9
  Pëlqimet:
  4
  Pikë nga trofetë:
  3
  Nese tjap shume kshilla pi bjen met msu teper. Me sa e di une qetu e di qe nuk ka mos u perzij tjeter se ti je msu veq me hosta edhe je msu mos me dallu ddos prej crash edhe prej bug, ky ktu osht forum e ka drejten secili me fol thjesht po vrehesh qe tu u mundu me u bo "kishe po di diqka" duhet me u bo kur din. E jo me u mundu me qit posht 1 Host shqiptare, msoje njehere qka osht forumi qka osht hosti, tani vazhdo me bug, crash edhe ddos .
   
 4. G4SHI

  G4SHI Anëtar Aktiv

  Postimet:
  250
  Pëlqimet:
  62
  Pikë nga trofetë:
  53
  jo gabim e ki , me pas crash ose bug , prej addonsav ose diqka
  un qysh thash e kom provu edhe ncsgo edhe cs 1.6

  sdmth qe kan edhe ne Csgo Bug , kur jon testune nserver Te hajres ,
  po problemi osht qe ska hiq antiddos ky root
  mos t`bijn kta tjert pre e mashtrusve si kta
   
 5. powerhost.al

  powerhost.al Anëtar

  Postimet:
  9
  Pëlqimet:
  4
  Pikë nga trofetë:
  3
  Po jo more vlla se ska qka me ra ne pre rnashtrusve. Ku pi sheh ata mashtrus ti spot kuptoj. Hajra ska probleme se Hajra e ka dedi nese sgaboj, po edhe nese se ka dedi e ka mat fort se tanin edhe bugat ja ban ati se e ka rootin e qendrushem. E sa per support qe po thu lodht qikjo osht 100% e pa vertet une nuk kom pa hala supporr qe tpergjigjet ne ora 4-5 te nates. Shiqoje edhe 1 her mir i vetmi je ti qe po ankohesh nrast se sdin me perdor qysh duhet kta me zor nuk t shtin me ble. Kerkush tjeter spo ka probleme.
   
 6. G4SHI

  G4SHI Anëtar Aktiv

  Postimet:
  250
  Pëlqimet:
  62
  Pikë nga trofetë:
  53
  Jo zotni mos e cekin aty DDos Protection : Po
  Kur Arsyeja ska hic fare DDos Protection , por Hajra e ka me Root Tvetin , t`hostune se ka prej dedit :)
  por gjithsesi , un vet e kom pa , si e kan qel ket illy meniher kom ble

  sic e ceka edhe ma heret !
   
 7. powerhost.al

  powerhost.al Anëtar

  Postimet:
  9
  Pëlqimet:
  4
  Pikë nga trofetë:
  3
  Jo ti ceke ndash ma heret ndash qetash une tkallxova qe sa e kom pas une asni problem skom pas ktyne veq muj me ju uru suksese tmatutjeshme se deri qitu loqk jon :)
   
 8. G4SHI

  G4SHI Anëtar Aktiv

  Postimet:
  250
  Pëlqimet:
  62
  Pikë nga trofetë:
  53
  jo qe kom pas veq un probleme me kta
  po shum kan pas probleme

  po ti me u kan i menqem , masi ke host pasi qe spaske pas as 1 problem , me vazhdu me kta e jo mos me pagu :)
  por gjithsesi
   

Shpërndaje faqen

Loading...