1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

IllyHosting - VPS nga €3.95/muaj (Lokacioni: Kosovë)

Tema tek 'Ueb Hosting dhe Domaine' e hapur nga illysoft, 31 Maj 2020.

 1. illysoft

  illysoft Anëtar

  Postimet:
  5
  Pëlqimet:
  7
  Pikë nga trofetë:
  3
  Pershendetje,

  Shpresoj qe jeni mire, sot po e krijoj kete teme qe te ju prezantoj kompanine dhe produktet tona te cilat servohen nga data qendra jone ne Prishtine.

  Rreth Nesh:
  IllyHosting është brend i kompanisë ILLYSOFT LLC (NRF: 811279795), një kompani mirë e konsiliduar në Republikën e Kosovës, me më shumë se 12 vjet përvojë pune në botën digjitale, ne jemi të specializuar në web hosting, administrimin e sistemeve, zhvillimin e softuereve.

  Që nga viti 2006 ne kemi ndihmuar biznese/individë në vend dhe rajon që të krijojnë zgjidhje inxhinierike digjitale duke u ofruar atyre shërbime të sofistikuara dhe praktike për platformat e tyre, duke i dhënë kështu një shtytje të madhe presencës së tyre në teknologjinë informative.

  Se fundmi ne kemi ngritur data qendren tonë në Prishtinë dhe jemi një ndër kompanitë e para që ofrojmë të gjitha shërbimet web hosting te hostuara në vendin tonë.

  Të gjitha shërbimet tona janë të mbrojtura nga sulmet DDoS dhe VPS serveret jane te optimizuar per gaming servers.

  Produktet tona:
  -Web Hosting (duke filluar nga €2.95/muaj) - https://illyhosting.com/shared-hosting
  -VPS (duke filluar nga €3.95/muaj) - https://illyhosting.com/vps
  -Serverë të dedikuar (duke filluar nga €69.95/muaj) - https://illyhosting.com/dedicated-servers
  -Colocation (duke filluar nga €69.95/muaj) - https://illyhosting.com/colocation
  -Domains (COM, AL - €8.95/vit) - https://illyhosting.com/domains

  Disa nga pakot:
  -Pako: VPS 1
  -Cpu: 1
  -Ram: 1 GB
  -Storage: 20 GB SSD
  -Uplink: 1 Gbps*
  -IPv4: 1
  -IPv6: 1x /64
  -Virtualization: KVM
  -DDoS Protection: Po
  -Lokacionet: Kosovë, Gjermani dhe Angli
  -Test IP: 194.5.235.80
  -Cmimi: €3.95/muaj
  -Porosit tani: https://mya.illyhosting.com/cart.php?a=add&pid=54

  -Pako: Shared Hosting Basic
  -Space: 10 GB SSD
  -Bandwidth: Unlimited
  -Emails: Unlimited
  -Websites: 1
  -Cmimi: €2.95/muaj
  -Porosit tani: https://mya.illyhosting.com/cart.php?a=add&pid=1

  Përdor kuponin gjatë blerjes "NEWSITE" dhe përfito 10% zbritje në muajin e parë.

  Metodat e pageses: Kredit Kartë (Raifeissen Bank), PayPal, Bitcoin
  Ripe ASN: AS207817 - ILLYSOFT, AL
  Speedtest Server: https://speedtest.illyhosting.com/
  Looking Glass: https://lg.illyhosting.com
  Test IP: 194.5.235.3
  Test file: https://speedtest.illyhosting.com/1GB.bin
  Koha e aktivizimit të shërbimeve: Menjëherë
  BGP Sesion: Vetem tek serverët e dedikuar
  Lokacionet tjera: Gjermani, Angli (Në partneritet me OVH)
  API për programerë: https://illyhosting.com/developers
  Free Hosting: https://illyhosting.com/free-hosting

  Ne ofrojmë ndihmë dhe mbështetje për klientët tanë gjatë gjithë kohës (24/7/365) dhe jemi të gatshëm të ju shërbejmë në livechat në cdo kohë.

  Për më shumë, ju lutem vizitoni uebfaqen tone: https://illyhosting.com, nëse keni ndonjë pyetje rreth shërbimeve tona, ju lutem mos hezitoni të na kontaktoni.

  Ju faleminderit
   
  miraxh, olsi26431, Poshnjari dhe 1 anëtarë tjetër pëlqejnë postimin.
 2. boni

  boni Anëtar Aktiv

  Postimet:
  188
  Pëlqimet:
  35
  Pikë nga trofetë:
  28
  Po m'pelqen si prezantim
   
  illysoft dhe Poshnjari pëlqejnë postimin.
 3. DardanDaci

  DardanDaci Anëtar i Njohur

  Postimet:
  984
  Pëlqimet:
  688
  Pikë nga trofetë:
  173
  Ju uroj shum suksese Ideal , keep up the nice work :)
   
  illysoft dhe boni pëlqejnë postimin.
 4. boni

  boni Anëtar Aktiv

  Postimet:
  188
  Pëlqimet:
  35
  Pikë nga trofetë:
  28
  interesante mu duke thema e webit, ishte si e jotja
   
 5. illysoft

  illysoft Anëtar

  Postimet:
  5
  Pëlqimet:
  7
  Pikë nga trofetë:
  3
  Faleminderit shume

  Po, kjo eshte nje template publike qe mund te perdoret nga cdo kush, ne e kemi modifikuar per nevojat tona.
   
 6. G4SHI

  G4SHI Anëtar Aktiv

  Postimet:
  260
  Pëlqimet:
  67
  Pikë nga trofetë:
  53
  Por vetem nje gje tek DDos Protection , i kam vServerat tek ju por nuk ka , mos u genjenu !
   
  wolf_mc12 dhe bthaci pëlqejnë postimin.
 7. mrbajraktari1234

  mrbajraktari1234 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  141
  Pëlqimet:
  59
  Pikë nga trofetë:
  38
  Pse qka prite ti me pas DDoS Protection sikur te OVH a , asni kompani hostimi qe ofron servera me lokacion te kosoves / shqiperis nuk ka antiddos , sikur ip bulgaria qe jon qe skan asnje pik antiddosi :D
   
 8. G4SHI

  G4SHI Anëtar Aktiv

  Postimet:
  260
  Pëlqimet:
  67
  Pikë nga trofetë:
  53
  jo amo mos ti genjen tjert kur thot aty DDos Protection :p
  kur ska hiq fare as 1 pik AntiDDosi
   
  wolf_mc12 pëlqen postimin.
 9. immortal.boy

  immortal.boy Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,732
  Pëlqimet:
  305
  Pikë nga trofetë:
  213
  Suksese, urojm qe te ecesh sa me shume perpara.
  ju nuk listoheni ne listen e AKEP per te regjiustruar domaine .al ;)
  Si eshte e mundur 12 vjet ne treg dhe sjeni rregjistruar ne AKEP per te blere domaine .al

  Kërkoni për domain-in tuaj

  Regjistrimi i një domain-i nën zonën ”.al” bëhet nëpërmjet AKEP dhe Regjistruesve:

  Regjistër i regjistrave të akredituar për ofrimin e shërbimit të regjistrimit të domain name nën zonën.al

   
 10. AlbaHost

  AlbaHost Anëtar

  Postimet:
  26
  Pëlqimet:
  12
  Pikë nga trofetë:
  13
  Pershendetje,

  Nuk eshte patjeter te jesh registrar per te shitur domaine, te pakten namecheap deri vone ishte rishites i name.com por pas 1 viti ose 2 nese nuk gabohem u be registrar. Sa i perket per .AL domaine, akep nuk lejon registrar jashte Shqiperise, pra kompanite e huaja nuk ju mundesohet pa patur te pakten dege/filiale dhe NIPT Shqiptar ne Shqiperi. Dhe nuk shofe asnje te keqe ketu, sepse shumica e hosting kompanive sidomos ato ce jane me te vogla, po te gjithe jane reseller dhe jo registrar!

  Sinqerisht,
  Mentor L.
   
  immortal.boy pëlqen postimin.
 11. immortal.boy

  immortal.boy Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,732
  Pëlqimet:
  305
  Pikë nga trofetë:
  213
  Ju uroj suksese faleminderit per qartesimin , ne domainin e rradhes do jem bleres tek ju! Suksese.
   
  AlbaHost pëlqen postimin.
 12. illysoft

  illysoft Anëtar

  Postimet:
  5
  Pëlqimet:
  7
  Pikë nga trofetë:
  3
  Pershendetje G4SHI, para se gjithash, ju lutem me dergoni email adresen tuaj ne mesazh privat qe te shohim se cili klient je dhe se cfare eshte problemi. Sa i perket Anti DDoS, sipas mundesive tua, te ftoj qe te besh testime dhe ta vertetosh vete mbrojtjen tone.
  Gjithashtu se shpejti ne do te simulojme nje DDoS Attack kundrejte serverve tane dhe do te postoj nje video per te vertetuar kete.

  Besoj qe tashme e keni te qarte kete.


  Shume faleminderit per qartesimin Mentor.


  Per fund, i lus te gjithe antaret e grupit qe te mos konkludojne gjera te pa vertetuara sepse demtojne imazhin e kompanise tone, per te cilen mundohemi shume, ne jemi te paret qe ofrojme keto sherbime ne Kosove dhe sic mund ta dini, ne vendin tone eshte goxha e veshtire dhe ka kosto bukur te larte mbajtja e ketyre sherbimeve ne menyre stabile, si falenderim per kete me e pakta qe mund te beni eshte te mos shkruani gjera te cilat nuk jane te vertetuara apo jane te pa verteta.

  Te them te drejten kemi pritur perkrahje me te madhe nga i gjithe komuniteti i teknologjise informative ne Kosove dhe Shqiperi dhe jo kritika te pa baza.

  Ju faleminderit
   
  Alkeo dhe AlbaHost pëlqejnë postimin.
 13. bekim98

  bekim98 Anëtar Fillestar

  Postimet:
  68
  Pëlqimet:
  21
  Pikë nga trofetë:
  8
  A pranoni pagesa me PayPal
   
 14. illysoft

  illysoft Anëtar

  Postimet:
  5
  Pëlqimet:
  7
  Pikë nga trofetë:
  3
  Po, ne pranojme pagesa me: PayPal, Kredit Kartele dhe Bitcoin
   
 15. G4SHI

  G4SHI Anëtar Aktiv

  Postimet:
  260
  Pëlqimet:
  67
  Pikë nga trofetë:
  53
  E kom raportu 2-3 her keni thon deaktivizoni Ipv6 , tani kom qu edhe fakte qe ska AntiDDos , sum keni kthy pergjigje per 3 dit me rradh nuk e di cfare problemi keni por kshtut , ju kom dergu Foto me DDos edhe Foto pa DDos !
   
  wolf_mc12 dhe boni pëlqejnë postimin.
 16. boni

  boni Anëtar Aktiv

  Postimet:
  188
  Pëlqimet:
  35
  Pikë nga trofetë:
  28
  publikoje ktu sepse ky spo e pranon , dhe qartesohet kjo histori!
   
  Poshnjari pëlqen postimin.
 17. bekim98

  bekim98 Anëtar Fillestar

  Postimet:
  68
  Pëlqimet:
  21
  Pikë nga trofetë:
  8
  Nese ki fakte publikoj ktu, nese jo mos ju bo bad feedback palidhje
   
  Poshnjari pëlqen postimin.
 18. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,312
  Pëlqimet:
  783
  Pikë nga trofetë:
  343
  Si e ka referuar edhe hapsi i temes, nese ke fakte paraqiti këtu, ndryshe mos beni akuza te kota se demtoni si imazhin e kompanise, por edhe te forumit.
   
 19. illysoft

  illysoft Anëtar

  Postimet:
  5
  Pëlqimet:
  7
  Pikë nga trofetë:
  3
  Pershendetje G4SHI,

  Hulumtova me shume dhe tani jam ne dijeni se per cilin klient behet fjale, per shkak se duhet te jap pergjigje me duhet te bej publike disa pika:

  1. Ti ke testuar sistemin tone anti ddos (keni sulmuar serveret tuaj) dhe ke kerkuar nga ekipi yne ne livechat qe te de-bllokohet ip adresa juaj nga sistemi yne si dhe na keni falenderuar qe po ofrojme mbrojtje DDoS ne Kosove.
  2. Kur na ke kontaktuar per kete shqetesim ju na keni derguar disa foto/screenshot te nje softueri te quajtur "HLSW" dhe me ate ke konkluduar se eshte duke u zhvilluar nje sulm, ate softuer ne nuk e njohim dhe sipas disa kerkimeve ai eshte nje "gamebrowser" dhe nuk ka te beje fare me kete, ne ju kemi rekomanduar nje vegel/tool me te cilen mund te beni matjen e ping-ut nga disa shtete ne bote, nese serveri juaj ka "timeouts" nuk do te thote asesi se serveri juaj eshte duke u sulmuar, ka disa faktore qe mund te rezultojne ne ping timeouts.
  3. Ne ju kemi rekomanduar qe te beni ndaljen e IPv6 per shkak te disa interferencave ne rrjet por ju nuk e keni bere dhe keni kerkuar nga ne qe ta bejme, keta servere nuk jane te menaxhuar dhe tekniket tane nuk bejne konfigurime/nderhyrje ne sistemin operativ.
  4. Se fundmi tekniket tane kane investiguar problemin me hollesisht dhe kane ardhe ne konkludim se ai resurset e serverit nuk jane te bollshme ne krahasim me softueret qe ka te instaluar dhe ajo mund te jete nje arsyje qe serveri juaj eshte sterngarkuar dhe ka rezultuar ne mos funksionim te rregullt.
  5. Kemi shikuar raportet/statistikat e shfrytezimit te serverit dhe po shohim se ju keni shpenzuar vetem: 11.42 GB, e cila ne raste te sulmeve DDoS arrin vleren minimum 100-200 GB brenda disa minutave.
  6. Ne rastet e me hershme kur nuk kemi pasur mbrojtje nga sulmet DDoS ne kemi qene te detyruar te ndalim sherbimin e klientit per shkak te demeve te medha ne data qendren tone dhe tash nese do te kishte pasur ndonje sulm pa mbrojtjen nga sulmet DDoS ne do te kishim qene patjeter te detyruar qe te ndalim sherbimin per shkak te demeve te medha, por mesa po shof ne nuk kemi ndalur asnjehere sherbimin tuaj.

  Perkundrazi te gjithave perpjekjeve tona qe te bindim se serveri nuk eshte duke pasur sulm ju keni kembngulur ne mendimin tuaj (duke hapur dhjetera tiketa dhe biseda ne livechat me kerkesa te njejta), ne ju kemi ofruar mundesine e anulimit te serverit dhe kthimit te parave pasiqe nuk mund te bejme me shume per ju.

  Ju faleminderit per mirekuptim.
   
  powerhost.al pëlqen postimin.
 20. G4SHI

  G4SHI Anëtar Aktiv

  Postimet:
  260
  Pëlqimet:
  67
  Pikë nga trofetë:
  53
  Po patjeter ktu po ti dergoj disa fakte edhe kur ma ke dergu ate ping.to
  me testu pingun tuaj :
  https://imgur.com/a/rCFjUGl
  ktu pra i ke dy foto me ddos dhe pa ddos !

  Gjithsesi suksese
   

Shpërndaje faqen

Loading...