1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Kërkoj Ide investimi online

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga DarKr0x, 8 Korrik 2017.

 1. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,451
  Pëlqimet:
  1,081
  Pikë nga trofetë:
  358
  Pershendetje,

  Me poshte ju kerkoj te me jepni ide investimi online.
  Shuma eshte 500E.

  Shmangni skemat ponzi dhe sygjerimet: bli nje hosting dhe bej leke...

  Ju faleminderit.
   
 2. beharluu

  beharluu Anëtar i Njohur

  Postimet:
  640
  Pëlqimet:
  188
  Pikë nga trofetë:
  88
  Perpos monedhav spo di ndoshta do tkishte me qen mir nese mer ndonje domain te rankuar mir dhe me poste seo me reklama google ads do tkishe me pas fitim nese ki koh mu mer do te ishte perfekt
   
 3. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,451
  Pëlqimet:
  1,081
  Pikë nga trofetë:
  358
  Po me social trafic nese blej ndonje fanpage si mund te sigurohem qe nuk do behet unpublish ? Sepse kam pare shume raste qe po mbyllin fanpage kot kohet e fundit.

  Me monedha jam marr dhe kam hulumtuar por akoma skam pikatur nje monedhe qe ja vlen te investoj.
   
 4. Pleurat

  Pleurat Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,330
  Pëlqimet:
  583
  Pikë nga trofetë:
  343
  Hape udemy dhe bleje kurse online,fillo dhe behu profesionist i nje lamie,fillo punen.

  Besoj se shume antar duhet ta bejne kete investim dhe jo te presin te rriten klikimet.
   
  Mike, Genc1989, Lantlant dhe 5 anëtarë tjerë pëlqejnë postimin.
 5. eby

  eby Anëtar Aktiv

  Postimet:
  247
  Pëlqimet:
  105
  Pikë nga trofetë:
  53
  Te sygjeroj te investosh ne jeten Reale dhe jo ate Virtuale !!
  Investo ne dicka qe mund ta prekesh.
  Beje dicka ndryshe nga ato qe gjenden ne qytetin tende.
  Do te thuash qe ke nje buxhet prej 500€ ? Dikush ka pasur shume here me pake se sa ty por ja ka dale ta shumfishoje !!
  Krijo nje themel para se te besh muret.
  Larg nga bursat apo keto tjerat, modha virtuale , clik, web, fanpage, kerkojne nje prodhim unik te cash nje treg galopand.
  Ta bedt zoti mbare !!
   
  emimer dhe DarKr0x pëlqejnë postimin.
 6. ahysenaj

  ahysenaj Anëtar Aktiv

  Postimet:
  142
  Pëlqimet:
  31
  Pikë nga trofetë:
  38
  Ecommerce


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  DarKr0x pëlqen postimin.
 7. ahysenaj

  ahysenaj Anëtar Aktiv

  Postimet:
  142
  Pëlqimet:
  31
  Pikë nga trofetë:
  38
  Ecommerce


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 8. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,451
  Pëlqimet:
  1,081
  Pikë nga trofetë:
  358
  Sygjerim i mire, flm.
  Ne po shkojme ne nje bote qe sa vjen dhe afrohet me teknologjine prandaj dua te investoj ne kete fushe.
  Une nuk eshte se jam i lire dhe dua te perkushtohem ne dicka fizike. Jam student dhe mund te punoj online ne kohen e lire...
  E di qe ecommerce eshte investim i mire, nje shok i ka bere te gjitha research dhe ka gjetur nje niche te kerkuar por qe kam friken se nuk me konvertohen ads ne sales...
   
 9. Lekosta

  Lekosta Anëtar Aktiv

  Postimet:
  467
  Pëlqimet:
  138
  Pikë nga trofetë:
  43
  kete ta kisha preferuar edhe une.mjaftova qe bleva 10$ nje kurs,pastaj e mesova ate dhe shkova ne nje kompani te madhe dhe i prezantova sa mund te fitoj nga ajo,eshte i treti muaj qe punoj per ta me kete,mi kan ofruar te gjitha me vetur me zyre me gjithqkah,dhe jam tu mar 500 euro rog per momentin,kemi shkru kontrat qe gjdo 6 muaj te kem ritje roge 50euro,pasi qe per te nuk eshte shum pasi jan duke iu kursyer shum para,nuk di ku ta gjej ate personin per at kurs ta falenderoj qe per nje 20 vjeqar me rrregulloj jeten me 10$. ka shum kurs te mira qe mund te nxjeresh fitim,jo vetem qe mund ti perdoresh per vete,po mund edhe ti besh projekt per nje kompani qe mund te te sjelli nje roge mujore shum te mire.
   
 10. phoenix

  phoenix Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,546
  Pëlqimet:
  634
  Pikë nga trofetë:
  243
  Nuk dha shum fakte , kto fjali tuat veq mu doken fjali motivimi qe dikush me tshkru per ket kurs edhe ti me jav shit.( shpresoj se jam gabim)
   
  tonkeri dhe Lekosta pëlqejnë postimin.
 11. phoenix

  phoenix Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,546
  Pëlqimet:
  634
  Pikë nga trofetë:
  243
  Un tkisha preferu shum qe me investu ne monedha virtuale pasi per pak koh mundesh me i shumfishu, vetem se mos investo ne asnje coin pa analizu gjithqka per at coin.
  Sa i perket webfaqev, fanpagev tash nuk jan te sigurta hiq dhe fitimi nuk eshte shum i madh.

  E pash se disa persona tkishin propozu me investu ne diqka fizike live , un njoh shum persona qe kan pas biznese tmira live po tash i kan anashkalu ato qe me u marr me biznese online, pasi biznesi online eshte me fitimprures.
   
  Klaudioo pëlqen postimin.
 12. Lekosta

  Lekosta Anëtar Aktiv

  Postimet:
  467
  Pëlqimet:
  138
  Pikë nga trofetë:
  43
  ta bona like postin pasi qe pom pelqen qe sje naiv me besu gjithqkah,pe mendojshe ne 2 kendveshtrimet fjalet e dikujt,kjo ka rendesi,bravo per kete! me vjen keq por je gabim,ky kurs eshte ne udemy per 10-15$ pse te vie tek un tia shes ?Jane pak fjale motivimi se me nje kurs 10$ mund te fitosh shume,gjithsesi edhe cryptomonedhat jane ide te mira,mirpo duhet te dish se ne cilat te investosh,gjithashtu un per vete kam investuar ne disa qe kane vlera te vogla,pasi qe bitcoin ka 2400 dhe nuk mund te ritet tani ne 4800 qe te fitosh,iku koha e bitcoin e perjetuam ne me nuk mundem,tani ne ndonje coin qe ka vleren nder 1$,0.001 deri ne 0.40$ sepse po iu rit vlera deri ne 1$ ateher mund te themi qe jemi te fituar,gjithashtu nuk mund te presim qe te i dyfishohet vlera mbrenda 1 muaji,per vete do pres derisa ti ritet nje vlere e konsiderueshme.
   
 13. ahysenaj

  ahysenaj Anëtar Aktiv

  Postimet:
  142
  Pëlqimet:
  31
  Pikë nga trofetë:
  38
  Shif ca kurse ne udemy per fb ads dhe google ads ,dhe thjesht nis sepse meson gjat rruges eshte nje lloj eksperience , ke dhe grupe ne fb ku ka shume tips dhe sygjerime te ndryshme .


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  DarKr0x pëlqen postimin.
 14. Lenci mobile

  Lenci mobile Anëtar Aktiv

  Postimet:
  249
  Pëlqimet:
  61
  Pikë nga trofetë:
  38
  Bli ca fara tartufi te bardh onlinr dhe mbjelli prane lumit Seman. 10.000 euro / kg shitet
   
  beharluu pëlqen postimin.
 15. Leka niti

  Leka niti Anëtar Aktiv

  Postimet:
  132
  Pëlqimet:
  8
  Pikë nga trofetë:
  18
  35 euro kilja shitet
   
 16. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,451
  Pëlqimet:
  1,081
  Pikë nga trofetë:
  358
  @phoenix mua me duhet investim afatshkurter qe nxjerr fitim brenda muajit.

  Kurse puna e monedhave eshte afatgjate.
   
 17. Lenci mobile

  Lenci mobile Anëtar Aktiv

  Postimet:
  249
  Pëlqimet:
  61
  Pikë nga trofetë:
  38
  Info rreth Tartufit :)

  gazeta-shqip.com/lajme/2012/06/03/tartufi-pazaret-me-thesarin-e-pyjeve-tona/
   
 18. Dr0mas

  Dr0mas Anëtar i Njohur

  Postimet:
  570
  Pëlqimet:
  104
  Pikë nga trofetë:
  73
  Po pertoj ti lexoj te gjitha komentet por lexova sygjerimin e udemy dhe asaj "reales".
  Ne jemi njerez real qe punojme online ose ne zyra fizike (shumica) per te jetuar jeten jashte pune, prandaj ska lidhje, te gjithe kemi bere investime te medha dhe te vogla qofshin dhe te deshtuara.

  500 mua sme duken shume, madje me duken nje HIC per investim, disa thone qe bleva 1 bitcoin 5 euro e mora 5000, mrekullite ndodhin (mua mi kane falur bitcoin e si kam pranuar ne fillimet e tij) por nese i investon ne njohuri seshte investim i vogel.

  Un kam eksperience vet nga Udemy dhe do i futem prap nese me premton koha, kam bler vetem 1 kurs dhe kam bere theme gjithashtu kam pasur mundesi me te mira pune prej atij kursit (megjithese seshte mjaftushem pasi duhet praktike dhe un skam kohe).

  Bli disa kurse qe te duken interesante, gjej 1 pune e fito pak eksperience ose do behesh programues ose do maresh 1 rroge ne nje kompani te thjeshte, pastaj eshte dhe upwork qe te pret nese behesh i zoti :)
   
  Genc1989 dhe emimer pëlqejnë postimin.
 19. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,451
  Pëlqimet:
  1,081
  Pikë nga trofetë:
  358
  Sapo ndoqa keshillen e @Pleurat dhe bleva 2 kurse ne udemy me vlerat 200$ dhe 90$
  I morra nga 10$ pasi udemy ka bere ule ne te gjitha kurset.
  Te shikojme si do eci :p
   
  Pleurat pëlqen postimin.
 20. Dr0mas

  Dr0mas Anëtar i Njohur

  Postimet:
  570
  Pëlqimet:
  104
  Pikë nga trofetë:
  73
  mos bli asnjehere me 200 se udemy i shet gjithmone me 10-15$, normalisht ka dhe me shume :)
   

Shpërndaje faqen

Loading...