1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

ICSI | Certified Network Security Specialist (CNSS)

Tema tek 'Oferta dhe vende të lira pune' e hapur nga ﴾.﴿, 7 Maj 2020.

 1. ﴾.﴿

  ﴾.﴿ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,655
  Pëlqimet:
  1,142
  Pikë nga trofetë:
  243
  Network Security and Cyber Defence (CNSS)
  This course provides a holistic view of modern network security including operating system hardening, firewalls, intrusion-detection systems, VPNs and Encryption. Physical Security, Standards, System Security and Security Policies are also included.

  Course Objectives
  • Achieve skills to jump into penetration testing
  • Prepare for the Certified Network Security Specialist Exam

  Audience

  System administrators, network administrators, security professionals, students and anyone who is interested in network security technologies.


  Prerequisites

  Basic Familiarity with Windows Operating System


  Code:
  https://www.icsi.co.uk/courses/icsi-cnss-certified-network-security-specialist-covid-19
  kuponi
  Code:
  #StaySafeHome
   
  lumz pëlqen postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...