1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Hp elitebook probleme me wifi

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga iboanonymous, 20 Qershor 2020.

 1. iboanonymous

  iboanonymous Anëtar i Njohur

  Postimet:
  553
  Pëlqimet:
  117
  Pikë nga trofetë:
  88
  Pershendetje djem, kohve tfundit po kom shum probleme me llaptop, llaptopi osht hp elitebook dhe po kom probleme me rrjet shum, 90 rastev nuk shfaqet ikona e wifi, e kur shfaqet mbon disconnect shum, te device manager po hupin drivers, i kom bo kejt update e kom provu me zgjidhje interneti me reset e sene po nuk mka zgjidh pun, faleminderit per krejt juve qe mundohemi mem ndihmu.(tek fotoja qe shihet wireless driver del ikona, por pastaj zhduket)
  Me posht jan disa foto
  https://ibb.co/10wRSTB
  https://ibb.co/dJJCPYm
  https://ibb.co/brF6fJ0
   
 2. iboanonymous

  iboanonymous Anëtar i Njohur

  Postimet:
  553
  Pëlqimet:
  117
  Pikë nga trofetë:
  88
  A din ndo kush naj fix shqipe
   
 3. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,224
  Pëlqimet:
  742
  Pikë nga trofetë:
  343
  Duket se driver jane ne rregull. Por kur bene diskonekt nga menaxheri te nxjerre ndonje problem?
  Une do te sugjeroja bli me mire nje wifi usb dhe te kryen pune.
   
 4. dr_iton

  dr_iton MSc. Inxhinier i Softuerit Staff Member IT Staff

  Postimet:
  1,351
  Pëlqimet:
  376
  Pikë nga trofetë:
  228
  Njëra prej zgjidhjeve është të ta deinstalosh driver-in e WiFi kartelës dhe pastaj përmes LAN kabllit ta instalosh ku vet Microsoft ta ofron driver-in me te ri. Nëse kjo nuk ta zgjidh problemin atëherë, shiko metodën e dytë që do të jetë zgjidhje për ty:
  1. Shko tek Device Manager

  2. Kliko me tastin e djathtë të miut tek Intel Dual Band Wireless tek pjesa ku është Network Adapters dhe zgjidhe opsionin properties

  3. Tek pjesa Advanced tab zgjidhe 802.11n/ac Wireless Mode dhe ndryshoje vlerën në 802.11n.
  Kjo do ta zgjidhë problemin pasi që këto kartela kan një defekt në këtë sistem, dosido edhe pse e zgjedh opsionin 802.11n mos ke frikë se të humbin valët 5GHz, sepse edhe kjo funksionon në dy parë valë 2.4 dhe 5 GHz.

  Përshëndetje.
   

Shpërndaje faqen

Loading...