1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

hp elite one 800 g2 i5-6500

Tema tek 'Procesorë // Pllakëza amë // Memorie //Disks' e hapur nga Sarande, 30 Nëntor 2020.

 1. Sarande

  Sarande Anëtar

  Postimet:
  9
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  A ja vlen ts blesh nje pc te tille me keto parametra per programim dhe grafik dizajn
   
 2. ﴾.﴿

  ﴾.﴿ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,988
  Pëlqimet:
  1,392
  Pikë nga trofetë:
  243
  ram?
  gfx?
   
 3. Sarande

  Sarande Anëtar

  Postimet:
  9
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  ram 8 gb ,ssd 25ogb
   
 4. Sarande

  Sarande Anëtar

  Postimet:
  9
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  gfx ska
   
 5. ﴾.﴿

  ﴾.﴿ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,988
  Pëlqimet:
  1,392
  Pikë nga trofetë:
  243
  ram ok por me ate gfx card on board nuk eshte ok, te duhet dicka me e fuqishme
  varet se cfare punimi & per cfare programe do e perdoresh
   
  Sarande pëlqen postimin.
 6. Sarande

  Sarande Anëtar

  Postimet:
  9
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  jam ne kurs per grafik dizajn dhe programim dua te instaloj programet ilustrator photoshop indesign.Po me shqeteson dhe fakti mos eshte dhe difektoz si prodhim ose ka kosto te larte mirembajtje se ngaqe eshte ekran tru ne nje vend.Prandaj pyes
   
 7. eby

  eby Anëtar Aktiv

  Postimet:
  261
  Pëlqimet:
  118
  Pikë nga trofetë:
  53
  Te copiercomputercenter ke nje ofert te mire per
  Workstation hp z800
  Xeon Quad Core E5620 2.4 GHz
  Ram 16 Gb
  Ssd 128
  Hdd 250
  GC quadro fx 3800
  250€
  Ky eshte me se OK per ate cfare te duhet.
   
  Poshnjari pëlqen postimin.
 8. tupac.al

  tupac.al Anëtar Aktiv

  Postimet:
  335
  Pëlqimet:
  342
  Pikë nga trofetë:
  73
  Neqoftese e merr ktu, kontrollo RAM / HDD si dhe procesorin sepse jane amator.
  Amator jo se te japin nje procesor me te mir se ky qe eshte cituar se ashtu nuk gabojne po te japin nanje me cop cop.
  Si me procesorin ashtu dhe me RAM me pak apo dhe hapsiren.

  Shkeputur nga libri Eksperienca.
   
  ﴾.﴿ pëlqen postimin.
 9. Sarande

  Sarande Anëtar

  Postimet:
  9
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  pyetja ime eshte qe ky kompjuter ja vlen apo jo per ta blere hp elite one g2 i5-6500 per ate qe e dua une me ram 8gb dhe ssd250 gb
   
 10. Sarande

  Sarande Anëtar

  Postimet:
  9
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  hp elite one 800 g2 i5-6500
   
 11. ﴾.﴿

  ﴾.﴿ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,988
  Pëlqimet:
  1,392
  Pikë nga trofetë:
  243
  une sdo e bleja

  po per kurs mendoj se e ke ok
  nuk do beni projekte pro style
  thjesht how to etj
  sado qe onboard gfx card s'eshte e mire mendoj se do te perballoje
   
 12. Sarande

  Sarande Anëtar

  Postimet:
  9
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  flm per pergjigjet
   

Shpërndaje faqen

Loading...