1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

How to Create Server

Tema tek 'Counter Strike' e hapur nga Dr. PsY., 17 Nëntor 2011.

 1. Dr. PsY.

  Dr. PsY. Anëtar Aktiv

  Postimet:
  354
  Pëlqimet:
  14
  Pikë nga trofetë:
  18
  Tung,

  Kam nje server tiin Personal dhe desha ate te e shfrytezoj per server te C.S per lan per krejt Campusin...

  dhe desha te di se me qfar sistemi operativ mund e e bej 1 server te till qe te jet me te gjitha opcionet sikur serverat tjer public qe jan .. me top 15, me sxe etc etc...

  dhe te me tregoni per toolsat e nevojshme qe me duhet per krijimin e keti serveri si dhe menyra e perdorimit te tyre...
   
 2. Dr. PsY.

  Dr. PsY. Anëtar Aktiv

  Postimet:
  354
  Pëlqimet:
  14
  Pikë nga trofetë:
  18
  spaska ndihm sa i perket kesaj teme..
   
 3. dr.linux

  dr.linux Anëtar Aktiv

  Postimet:
  497
  Pëlqimet:
  17
  Pikë nga trofetë:
  18
  per windows perdore cs server creator 1.6
  kurse per linux ndjeke kete tutorial e ke me leht : <a class="postlink" href="http://www.cstrike.ro/tutorial_cs16_nosteam_linux.php" onclick="window.open(this.href);return false;">http://www.cstrike.ro/tutorial_cs16_nosteam_linux.php</a>
   
 4. immortal.boy

  immortal.boy Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,736
  Pëlqimet:
  308
  Pikë nga trofetë:
  213
  Dr.Linux se di nese ke kohe ose mundesi te me ndihmosh dicka te vogel ne Vps te kriijoj Server ! nqf do me kontakto pak ne msn [email protected] !
   
 5. Dr. PsY.

  Dr. PsY. Anëtar Aktiv

  Postimet:
  354
  Pëlqimet:
  14
  Pikë nga trofetë:
  18
  e kjo a e ka edhe at mundesi qe p.sh kur te vran me bo ULTRA KILL, MULTI KILL, etj etj.. qe e tregon sa gjak ja ke hjek, po edhe qe me mujt e me e bo me sxe injectid... qe tjert qe hin ne ket server mos me mujt me hi pa sce... ?? a mun te ma gjeni ndonje tutorial hap pas hapi se si mund te e bej kete... ne windows..
   
 6. Albi Bytyqi

  Albi Bytyqi Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,082
  Pëlqimet:
  127
  Pikë nga trofetë:
  133
  qe do ndihm atehere meere add edhe kontakto te tregoj gjithqka rreth cs 1.6 server !!!!

  [email protected]
   
 7. acceeppT. =).

  acceeppT. =). Anëtar Aktiv

  Postimet:
  363
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  16
  Linux <a class="postlink" href="http://www.cstrike-planet.com/tutorial/1-Linux-Install-CS-16/6" onclick="window.open(this.href);return false;">http://www.cstrike-planet.com/tutorial/ ... ll-CS-16/6</a>
  Win32 <a class="postlink" href="http://www.cstrike-planet.com/tutorial/1-Windows-Install-CS-16/4" onclick="window.open(this.href);return false;">http://www.cstrike-planet.com/tutorial/ ... ll-CS-16/4</a>
   

Shpërndaje faqen

Loading...