1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Hotmail

Tema tek 'Siguria në Ueb' e hapur nga semi571, 2 Mars 2014.

 1. semi571

  semi571 Anëtar

  Postimet:
  37
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  8
  Email shpesh her me vjen kjo email si ne foto. Qfar mund te ndodh, A mundet kush qete mer email time.


  1.jpg
   
 2. Main

  Main Anëtar Aktiv

  Postimet:
  469
  Pëlqimet:
  87
  Pikë nga trofetë:
  28
  Ne kemi zbuluar diqka te jazhtzakonshme rreth kyqjes se fundit nga llogaria Microsoft ed******@live.com.

  Per tju mbajtur sigurt , ne ju kerkojm ta beni nje ndryshim ne siguri.


  Nese kjo eshte imella e juaj ju mund ta injoroni ket imell.

  Nese nuk jeni te sigurt se eshte imella juaj, ose ndokush e ka passwordin tuaj , Ju lutem klikoi Review recent activity dhe ju do ta merrni zgjidhjen korrekte.

  Per zgjedhjen ose ndryshimin kur ju morret njoftimin per siguri klikoni click here

  Faleminderit Ekipi Microsoft.
   
 3. semi571

  semi571 Anëtar

  Postimet:
  37
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  8
  Me perkthy po di more po donje kshill, A mundet me rreziku emaill shpesh her me vjen kjo emaill ed******@live.com.
  A mudem donje siguri me ber emil tem me brojt edhe mundem donje me raportu ed******@live.com.
   
 4. Main

  Main Anëtar Aktiv

  Postimet:
  469
  Pëlqimet:
  87
  Pikë nga trofetë:
  28
  Po o vlla une ta perktheva po aj perkthim e ka ni kuptim.
  A eshte kjo imella jote ed******@live.com.

  Hyn te aj linku dhe injoro nese sesht e jotja se sigurisht qe je ne rrezik per kete te ka ardh ky lajmerim
   
 5. semi571

  semi571 Anëtar

  Postimet:
  37
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  8
  Jo nuk esht imi ed******@live.com.
   
 6. MassDefacer

  MassDefacer Anëtar

  Postimet:
  8
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16
  Kjo po tregon se edhe dikush tjeter po kyqet ne emailin tend nga ky ip:80.80.171.117 qe eshte ip e ndryshme nga e jotja prandaj hotmaili thot nese sjan te naj Pc tonde kto ip 80.80.171.117 athere siguro adresen nese ti je i njoftuar per kete ip athere injoroje
   
 7. sg1

  sg1 Haveibeenpwned ?! Staff Member IT Staff

  Postimet:
  4,635
  Pëlqimet:
  953
  Pikë nga trofetë:
  343
  Imella jote eshte sam_berisha ndersa ty te ka ardhur leter nga microsofti per emailin ed... nese ky personi ed... e ka bere qe te lajmeroi kycjen nga ndonje ip tjeter ateher lajmerimi i shkon edhe edd... ne email edhe te vjen ty ne email kjo leter pasi qe imella jote sigurisht eshte si alternate email e asaj emaile edd..

  Mire u ndegjofshim.
   

Shpërndaje faqen

Loading...