1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Diskutim Hostim i Lojerave - ALBHosting.info

Tema tek 'Counter Strike' e hapur nga Xhuliano Bushi, 3 Gusht 2019.

 1. Xhuliano Bushi

  Xhuliano Bushi Anëtar

  Postimet:
  4
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  18
  Pershendetje anetare te forumit itshqip.com
  Prej me shume se dy vitesh kam ne pronesi ALBHosting.info. Prej fillimit e kemi nisur me hostimin e Serverave Counter Strike 1.6. Kam pare shpesh postime ne kete forum ne te cilat shprehet qarte se Shqiptaret nuk kane besim ne produktet Shqiptare dhe drejtohen ne Gamehostet e huaja si pershembull ato Serbe apo Rumune.
  Ndoshta me te drejte pasi pothuajse asnje nga gamehostet Shqiptare nuk ka treguar qendrueshmeri, thjesht hapen per nje periudh te shkurter kohe dhe sapo fitojne besimin e klienteve mbyllen perseri.
  Me vjen vertet keq per kete mentalitet qe eshte krijuar me te drejte por ka ardhur momenti qe ky mentalitet te ndryshoje. Pas 2 vitesh online e shoh ALBHosting si nje brand i cili duhet supportuar nga bashkombasit tane.
  Ne ofrojme nje cilesi te padiskutueshme madje kemi arritur dhe performanca me te larta se gamehostet e huaja te cilat preferohen nga bashkombasit tane. Kete cilesi e bashkangjisim me super cmime te cilat nuk mund ti gjeni askund perreth globit. ISP tona jane te vendosura ne France (Gravelines & Strasbourg). Gjithashtu ofrojme dhe servera ne vendodhje te vecanta si : (Shqiperi, Bullgari, Rumani, Kanada, SHBA, Angli.)
  Lojerat te cilat ne jemi momentalisht duke hostuar :
  * Counter Strike 1.6 - 16 Lojtare deri ne 32 Lojtare.
  * San Andreas : Multi Player - 50 Lojtare deri ne 100 Lojtare.
  Kemi mbrojte Anti-DDoS te dedikuar per GameServera (4 Tbit/s Mbrojtje DDoS (16+Tbit/s Kapaciteti Total i rrjetit.)
  Se bashku me serverin ne ju ofrojme dhe shume sherbime te tjera FALAS, gjithashtu dhe support ne rrjete sociale dhe ne Website (Zakonisht merret pergjigje e menjehereshme ose maksimumi brenda 2 oresh.)
  Me shume se 2 Vite pa asnje ndalese te vetme ndjejme nevojen e mbeshtetjes nga te gjithe te apasionuarve pas Lojerave qe ne hostojme per ta zgjeruar dhe me tej brandin tone ne Ballkan.
  www.ALBHosting.info
  https://www.trustpilot.com/review/albhosting.info
   
  Pjeter dhe bofy pëlqejnë postimin.
 2. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,399
  Pëlqimet:
  406
  Pikë nga trofetë:
  163
  Larte e larte
   
  bofy dhe Xhuliano Bushi pëlqejnë postimin.
 3. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,399
  Pëlqimet:
  406
  Pikë nga trofetë:
  163
  Rregullo munun pasi nga mobili nukb hapet.
   
  Xhuliano Bushi pëlqen postimin.
 4. Xhuliano Bushi

  Xhuliano Bushi Anëtar

  Postimet:
  4
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  18
  Funksionon dhe ne telefon, testuar ne android 8.1 dhe IOS 12 (Iphone 7 & 8).
  Ndoshta dizanji nuk shfaqet sic duhet por funksionet jan te njejtat si ne Desktop. Gjithsesi me thuaj cfar modeli e ke telefonin qe ta shqyrtoj. Faleminderit !
   
 5. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,399
  Pëlqimet:
  406
  Pikë nga trofetë:
  163
  6s plus me iOS 13
   
  Xhuliano Bushi pëlqen postimin.
 6. Pjeter

  Pjeter Anëtar Aktiv

  Postimet:
  125
  Pëlqimet:
  27
  Pikë nga trofetë:
  38
  Xhuli super është kjo vetëm thjeshtë për dallim nga hostet e huaja duhet edhe disa ndryshime me i arritë përshembull, të keni më shumë hapsirë në root në paisjet tuaja jo klienti me qenë i kufizuar sepse modat si zombie,basebuilder,furien etj kërkojnë shum hapsirë, po ashtu ti keni në host HLDS dhe ReHLDS si zgjedhje për klientat, pastaj modat,pluginsat bazik,backup të jenë opcione direktet në panel, po ashtu siguria,ping,performanca root të jenë së paku në rankun mesatar ose mbi mesatarën.
  Këto janë disa sugjerime prej meje, shpresoj që të keni sukses ;)
   
  Xhuliano Bushi pëlqen postimin.
 7. DardanDaci

  DardanDaci Anëtar i Njohur

  Postimet:
  686
  Pëlqimet:
  412
  Pikë nga trofetë:
  143
  Suksese , por pse nuk po i shtyni Shqiptaret te luajn edhe lojra te tjera si psh CS:GO etj ? mendoj se cs 1.6 i ka dal moda nejse

  Qdo te mire
   
  Pjeter pëlqen postimin.
 8. Pjeter

  Pjeter Anëtar Aktiv

  Postimet:
  125
  Pëlqimet:
  27
  Pikë nga trofetë:
  38
  CS GO kerkon performanca me te mira te PC e shumica i kan llom ato per qata eshte me e leht Counter Strike 1.6, edhe besoj qe ka shum sene tjera shtes mundesia me lujt Non Steam me shoke, addonsa,pluginsa,maps e shum tjera ;)
   
 9. DardanDaci

  DardanDaci Anëtar i Njohur

  Postimet:
  686
  Pëlqimet:
  412
  Pikë nga trofetë:
  143
  Po bre krejt ne rregull veq shum ka dallim Mercedesi i 1999 me 2019 , shpresoj se pom kupton.
   
 10. Pjeter

  Pjeter Anëtar Aktiv

  Postimet:
  125
  Pëlqimet:
  27
  Pikë nga trofetë:
  38
  Nuk ka fjale per ata, jane shije te njerezve per qata dikush e preferon kalisikin dikush trejen, informacione edhe te dhena tjera ka plot thjesht qeshtje e shijeve njerzve po mbetet
   
 11. Xhuliano Bushi

  Xhuliano Bushi Anëtar

  Postimet:
  4
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  18
  Shume faleminderit mbi te gjitha per sugjerimin, jemi duke punuar fort per te shtuar dhe Serverat e CS:GO ne listen e sherbimeve tona dhe me shume mundesi ajo do te jete produkti i rradhes. Por fillimisht duhet te sigurohemi qe ky sherbim te jete i nje cilesie te larte dhe mos te kete "te meta" nga ana jone.
  Gjithe te mirat !
   

Shpërndaje faqen

Loading...