1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Diskutim host premium falas per te gjithe

Tema tek 'Ueb Hosting dhe Domaine' e hapur nga albhost, 29 Korrik 2020.

 1. albhost

  albhost Anëtar

  Postimet:
  32
  Pëlqimet:
  18
  Pikë nga trofetë:
  18
  RexhepS, Poshnjari dhe miraxh pëlqejnë postimin.
 2. mrbajraktari1234

  mrbajraktari1234 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  141
  Pëlqimet:
  59
  Pikë nga trofetë:
  38
  Qysh met besu na ty qe i ki krejt legal dhe qysh met besu na ty qe e ki unlimited ku per 100 perdorues real time munet me ra down hosti :p http://prntscr.com/tqrvz2
   
  albhost pëlqen postimin.
 3. aRdiiaN

  aRdiiaN Anëtar Fillestar

  Postimet:
  80
  Pëlqimet:
  69
  Pikë nga trofetë:
  18
  valla gabim ma t madh se me ble n kompantin shqiptar sdi a mun me ba njeri un per veti kom pervoj t keqe gjeth perdori CC per pagesa deshta me ble ni domin thash ta perdori host.al edhe per her t par e perdora paypal aty se nuk doja te perdorja CC and guess what mas 2 dite me vjen ni email scam per paypal tasht cdo 2 dit ma qojn t njejten email kshtu qe duhet ta mendoni 2her se ku i shkruani t thent e juaja personale !!!
   
  @science dhe albhost pëlqejnë postimin.
 4. AlbaHost

  AlbaHost Anëtar

  Postimet:
  26
  Pëlqimet:
  12
  Pikë nga trofetë:
  13
  Pershendetje,

  personalisht nuk e perfaqesoje host.al, por ama nese paypal detajet nuk jane ne perputhshmeri me detajet e dhena gjate regjistrimit te domainit, ketu jo vetem hostet "Shqiptare" por cdo host ne bote do e beje po te njejtin gje. Shkaku se jane shume ce perdorin qofte e paypal e credit card te vjedhura, dhe eshte pergjegjesi e cdo host/kompanije te mbroje interesin e tyre nga fraud/chargeback, duke mos perjashtuar faktin dhe kerkimin e ID.
  Dhe ska asnje frige per te dhenat personale, pasi ce cdo kompani i kane kushtet dhe politikat e tyre ce cdo klient gjate blerjes per fat te keqe, shumica nuk i lexojne por vetem e shtyp butonin "pranoj kushtet dhe politiken" dhe kur dic nuk i konvenone, hapin tema te ndryshme duke e shprehur mos kenqesine, ne vend se ti lexojne kushtet dhe termat e asaj kompanije para se te blejne sherbimin.

  Gjithe te mirat,
  Mentor L.
   
  albhost dhe mrbajraktari1234 pëlqejnë postimin.
 5. albhost

  albhost Anëtar

  Postimet:
  32
  Pëlqimet:
  18
  Pikë nga trofetë:
  18
  1
  kemi servera tane te dedikuar
  2 gjithcka i ke falas
  3 po gjithcka eshte illegale ne nuk pretendojme qe jemi te ligjshem
   
 6. albhost

  albhost Anëtar

  Postimet:
  32
  Pëlqimet:
  18
  Pikë nga trofetë:
  18
  gjithcka e ke falas vlla
  nuk ke nevoj per credit card
   
 7. albhost

  albhost Anëtar

  Postimet:
  32
  Pëlqimet:
  18
  Pikë nga trofetë:
  18

  ne nuk pranojme hostim premium te paguar nga perdoruesit
  gjithcka do jete falas pergjithmon
  faleminderit
   
 8. beharluu

  beharluu Anëtar i Njohur

  Postimet:
  652
  Pëlqimet:
  196
  Pikë nga trofetë:
  88
  Mos hupni koh me sene koti nese don me pas kompani te hostimeve mere seriozisht.
   
  perrex pëlqen postimin.
 9. albhost

  albhost Anëtar

  Postimet:
  32
  Pëlqimet:
  18
  Pikë nga trofetë:
  18
  gjithcka nga ne eshte e paguar
  cpanel domain
  vetem whcms qe perdoret free

  tani cdo perdorues qe nuk ka mundesi ta bleje shum lehte ja japim ne nje hostim premium falas
   

Shpërndaje faqen

Loading...