1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

HLDS PUBLIC + ClanWar

Tema tek 'Counter Strike' e hapur nga G4SHI, 1 Maj 2020.

 1. G4SHI

  G4SHI Anëtar Aktiv

  Postimet:
  260
  Pëlqimet:
  67
  Pikë nga trofetë:
  53
  Pershendetje djem ketu i keni HLDS Public
  Addonsat jon te KPS HOSTING , pak pluginsa pak lag.
  Cdo addons qe ja ndrron ne server, nuk ndalet serveri


  HLDS PUBLIC
  mkdir -p /game/pub
  cd /game/pub

  yum -y install wget
  wget http://prizreni-hosting.info/public.zip
  yum -y install unzip
  unzip public.zip
  rm -rf pub.zip
  cd /game/pub
  chmod +x hlds_run

  chmod +x hlds_linux
  Addonsat jon te Br3acker-IT
  Special Mood + UCP 8.5


  HLDS CLANWAR
  mkdir -p /game/clanwar

  cd /game/clanwar
  yum -y install wget
  yum -y install unzip
  wget http://prizreni-hosting.info/clanwar.zip
  unzip clanwar.zip
  rm -rf clanwar.zip
  cd /game/clanwar
  chmod +x hlds_run
  chmod +x hlds_linux

  INSTALLO FTP-N:

  cd
  yum -y remove vsftpd
  yum -y install vsftpd
  /etc/rc.d/init.d/vsftpd start

  chkconfig vsftpd on
  yum install vsftpd screen nano unzip ld-linux.so.2 -y


  Nese keni ndonje problem me Link me lart atehere ketu shkarko:
  CLANWAR HLDS:
  Code:
  https://mega.nz/file/QmxlhSiS#1pzwO1QraGv8yiRpXQ1fDBytVLGm1CIpLiUwNIPOSJg
  PUBLIC HLDS:

  Code:
  https://mega.nz/file/trwTBYoY#Z_-q844Znd23KOdGP9qkCFz4dbYcDZv569tZN-PIcxs
  #ENJOY.
   
  Adi-GL dhe miraxh pëlqejnë postimin.
 2. G4SHI

  G4SHI Anëtar Aktiv

  Postimet:
  260
  Pëlqimet:
  67
  Pikë nga trofetë:
  53
  UPDATE POST:
  Addonsat jon Deathmatch , pak plugins, pak lag:

  HLDS DEATHMATCH
  mkdir -p /game/deathmatch
  cd /game/deathmatch
  yum -y install wget
  yum -y install unzip

  wget http://prizreni-hosting.info/deathmatch.zip
  unzip deathmatch.zip
  rm -rf deathmatch.zip
  cd /game/deathmatch
  chmod +x hlds_run

  chmod +x hlds_linux

  Nese keni problem me link atehere ketu shkarko:
  HLDS DEATHMATCH:
  Code:
  https://mega.nz/file/ZnBBkKjC#FfpKI8yxjunuwzI9KrhRJJL8LE-4xLEOkmXMGlQ8X_k

   
  Jãşhť'Sşeriĕ dhe miraxh pëlqejnë postimin.
 3. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,486
  Pëlqimet:
  859
  Pikë nga trofetë:
  343
  Dicka nuk kam kuptuar: pse shkruan ne kete menyre?
   
 4. G4SHI

  G4SHI Anëtar Aktiv

  Postimet:
  260
  Pëlqimet:
  67
  Pikë nga trofetë:
  53
  ne cfare menyre , mendon ste kuptoj ?
   
 5. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,486
  Pëlqimet:
  859
  Pikë nga trofetë:
  343
  Me ngjyra te ndryshme.
   
 6. G4SHI

  G4SHI Anëtar Aktiv

  Postimet:
  260
  Pëlqimet:
  67
  Pikë nga trofetë:
  53
  haha , cfar te keqe ka me zbukuru pak
   
 7. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,486
  Pëlqimet:
  859
  Pikë nga trofetë:
  343
  Behet e lodhshme per tu lexuar kur eshte komplet teksti.
   
 8. G4SHI

  G4SHI Anëtar Aktiv

  Postimet:
  260
  Pëlqimet:
  67
  Pikë nga trofetë:
  53
  prandaj skam si ta boj Edite Temen , sepse skom Acces , vetem ti mundesh kete me bo sepse je Staf
  dhe sdo ishte keq me bo update bashk me i bo temat
   

Shpërndaje faqen

Loading...