1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

HLDS 6153 & ReHLDS - Counter Strike 1.6 - New HLDS

Tema tek 'Counter Strike' e hapur nga Pjeter, 11 Dhjetor 2017.

 1. Pjeter

  Pjeter Anëtar Aktiv

  Postimet:
  145
  Pëlqimet:
  41
  Pikë nga trofetë:
  38
  Përshëndetje duke e parë që është shumë e nevojshme një HLDS e sigurt, mirë,fuqishme kundër crashave,bugave kamë vendos me upload në web temin si dhe me i tregu me komanda se si vjen deri tek startimi serverit
  HLDS e parë është HLDS e thjesht ndërsa e dyta është shum ma e mirë se e para në shpejtsi,siguri,buga,pluginsa,module,metamod qdo sen është e ndërtume nga Rust etj

  HLDS përmban :
  Dproto 0.9.582
  Metamod v1.21.p37
  Whblocker
  AMXMODX 1.8.2
  Floodblocker - mbrojtje ndaj flood


  Install/Instalimi HLDS 6153 :
  System Operative – Ubuntu

  mkdir -p /game/public
  cd /game/public
  wget http://lspublic.com/hlds/newbuild.zip
  apt-get install zip
  unzip hlds.zip
  rm -rf hlds.zip
  cd /game/public/hlds
  chmod +x hlds_run
  chmod +x hlds_linux  System Operative – Centos

  mkdir -p /game/public
  cd /game/public
  wget http://lspublic.com/hlds/newbuild.zip
  yum install zip
  unzip hlds.zip
  rm -rf hlds.zip
  cd /game/public/hlds
  chmod +x hlds_run
  chmod +x hlds_linux

  Komandat per WEBFTP vetem tek Centos :

  yum -y install vsftpd

  /etc/rc.d/init.d/vsftpd start

  chkconfig vsftpd on

  ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

  Instalimi/Install - ReHLDS :  System Operative – Ubuntu

  mkdir -p /game/public
  cd /game/public
  wget http://lspublic.com/hlds/rehlds.zip
  apt-get install zip
  unzip rehlds.zip
  rm -rf rehlds.zip
  cd /game/public/rehlds
  chmod +x hlds_run
  chmod +x hlds_linux  System Operative – Centos

  mkdir -p /game/public
  cd /game/public
  wget http://lspublic.com/hlds/rehlds.zip
  yum install zip
  unzip rehlds.zip
  rm -rf rehlds.zip
  cd /game/public/rehlds
  chmod +x hlds_run
  chmod +x hlds_linux

  Komandat per WEBFTP vetem tek Centos :

  yum -y install vsftpd

  /etc/rc.d/init.d/vsftpd start

  chkconfig vsftpd on
   
  Last edited by a moderator: 3 Maj 2020
  miraxh, Mr.Gh0$T dhe Jãşhť'Sşeriĕ pëlqejnë postimin.
 2. Jãşhť'Sşeriĕ

  Jãşhť'Sşeriĕ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,691
  Pëlqimet:
  530
  Pikë nga trofetë:
  208
  kjo rehlds a i ka reunion reamx e krejt? apo osht vec e thjesht?
   
  Pjeter pëlqen postimin.
 3. Pjeter

  Pjeter Anëtar Aktiv

  Postimet:
  145
  Pëlqimet:
  41
  Pikë nga trofetë:
  38
  Tuto kompletos :D
   
  Jãşhť'Sşeriĕ pëlqen postimin.
 4. DardanDaci

  DardanDaci Anëtar i Njohur

  Postimet:
  940
  Pëlqimet:
  650
  Pikë nga trofetë:
  173
  Pershendetje

  Un e ngarkova ket cs rehlds ne swift panel por se di ka nje problem nuk po lshohen serverat te dergova edhe pm !
   
 5. Pjeter

  Pjeter Anëtar Aktiv

  Postimet:
  145
  Pëlqimet:
  41
  Pikë nga trofetë:
  38
 6. G4SHI

  G4SHI Anëtar Aktiv

  Postimet:
  249
  Pëlqimet:
  59
  Pikë nga trofetë:
  53
  A i ke komandat per Debian , me lshu serverin ?
   
 7. Pjeter

  Pjeter Anëtar Aktiv

  Postimet:
  145
  Pëlqimet:
  41
  Pikë nga trofetë:
  38
  Jo tybe kqyre ne google veq ;)
   
 8. G4SHI

  G4SHI Anëtar Aktiv

  Postimet:
  249
  Pëlqimet:
  59
  Pikë nga trofetë:
  53
  Ngoogle ska hiq :v
   
 9. Jãşhť'Sşeriĕ

  Jãşhť'Sşeriĕ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,691
  Pëlqimet:
  530
  Pikë nga trofetë:
  208
  komandat jan njejt si me cdo hlds tjeter ska naj ndryshim
   
 10. G4SHI

  G4SHI Anëtar Aktiv

  Postimet:
  249
  Pëlqimet:
  59
  Pikë nga trofetë:
  53
  jo mer vlla ndrrojn komandat nese jon debian ose centos ose edhe ubuntu :v

  se sbojn si centos si debian si funksionon
   
 11. Jãşhť'Sşeriĕ

  Jãşhť'Sşeriĕ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,691
  Pëlqimet:
  530
  Pikë nga trofetë:
  208
  ubuntu osht debian!

  Dhe ajo cfar t`thash osht qe instalimi i "paketave" qe duhet per hlds normale duhen edhe per kte sepse esht hlds me bugs fix asgje me teper dhe nuk kerkon ndonje gje me teper.

  nuk t`thash ekzekuto apt-get n`centos.

  nese nuk ta njeh dhe ke naj seg fault at`her meje boje build filen engine_i486.so ne at debian/centos ku do e perdoresh https://github.com/dreamstalker/rehlds qe normalisht kshu duhet me vepru jo me bo download nga antari me siper. vetem per engine_i486.so tjerat so problem.
   

Shpërndaje faqen

Loading...