1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Diskutim Hapje e biznesit ne fushen e Teknologjis informative

Tema tek 'Diskutime tjera' e hapur nga Rinoriem, 18 Janar 2020.

 1. Rinoriem

  Rinoriem Anëtar

  Postimet:
  26
  Pëlqimet:
  3
  Pikë nga trofetë:
  3
  Pershendetje njerz me 10 mije euro qfar kishi propozu far biznesi kisha mujt me hap ne fushen e Teknologjis informative?
   
 2. Fannol Gashi

  Fannol Gashi SysAdmin Staff Member Administrator

  Postimet:
  3,220
  Pëlqimet:
  1,367
  Pikë nga trofetë:
  343
  Me 20% te tyre me kry trajnime rreth IT-se dhe pjesen tjeter me shfrytezu deri te gjen pune :)!
   
  RexhepS dhe p3n7357 pëlqejnë postimin.
 3. H!TM3N.

  H!TM3N. Anëtar i Njohur

  Postimet:
  862
  Pëlqimet:
  216
  Pikë nga trofetë:
  78
  jam i interesuar me kry trajnime, tash edhe i kam mundsit edhe kohen, qka me kishe sygjeru mu?
   
 4. ALLES BABAAA

  ALLES BABAAA Anëtar

  Postimet:
  30
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  33
  Interrnet CAFE :D
   
 5. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  1,827
  Pëlqimet:
  550
  Pikë nga trofetë:
  293
  Nuk ja vlen më
   
  ALLES BABAAA pëlqen postimin.
 6. Bushido King

  Bushido King Anëtar i Njohur

  Postimet:
  501
  Pëlqimet:
  158
  Pikë nga trofetë:
  63
  Te gjithe e lodhim kryte cdo dite per te gjetur nje ide unike ,por besoj qe secili e mban secret nese e gjen nje te veqante per ta perdorur per vete .Nese ke endrra me arrite diqka te madhe dhe me kriju pavaresi ekonomike dhe me pas kohe me shiju jeten,vetem vet mundohu cdo dite me kriju diqka tenden qe eshte asset qe punon per ty.dhe qendro larg nga sistemi skllav-pronar modern ,shkolle - diplome - JOB (Just of Bread) :p.
   
 7. Fannol Gashi

  Fannol Gashi SysAdmin Staff Member Administrator

  Postimet:
  3,220
  Pëlqimet:
  1,367
  Pikë nga trofetë:
  343
  @H!TM3N. varet se cka deshironi te vazhdoni ne te ardhmen...

  @Bushido King Ide e mire por jo te gjithe mund ta bejne kete, per te vetmen arsye "Duhet me pas njohuri" dhe ajo nuk fitohet duke mendu por duke mesu :). Gjithashtu, pavaresi ekonomike nuk mundesh me arrit qysh e ke shkru ti, mundesh me kon "Wealthy" se nuk mu kujtua fjale per te ne gjuhen shqipe (ndoshta edhe nuk ka), por kjo te bene vetem qe mos me mendu per te ardhura mujore/vjetore, por ama nuk te bene qe pastaj vetem te rrish dhe ta shijosh jeten sepse ajo pasuri/ide/kompani duhet te mirembahet/menagjohet. Ne anen tjeter, varet se qysh e sheh dikush termin "Me e shiju jeten"!

  Pajtohem me ty qe sistemi 08:00 - 17:00 eshte sistem i vjeter, por nuk eshte sistem i keq pasi qe kjo varet se ne cilin shtet jeton. Ne vendet e ballkanit punon nje pune qe te pelqen dhe i merr 10k euro vjetore, qe nuk eshte keq, por nese punon te njejten pune ne perendim, i merr afer 10x qajo, dhe mundesh me jetu kogja mire. E le ma ne kohet e sodit qe mundesh me punu Remote, ku paguesh me standarde te perendimit, por jeton psh: ne Kosove.

  Andaj, mos te demoralizohen te rinjte qe i lexojn keto tema se nuk duhet te studiojn apo te kryejn shkolle, por vetem te mendojn se qysh me bo pare, e tani paret me punu per ty. Eshte e mundur, por arrihet me pak se 0.1% e popullates, dhe a je ne ate 0.1% a jo, eshte pyetja e rendesishme, qe kush ja qellon behet milioner :D:p.
   
  aRdiiaN dhe Poshnjari pëlqejnë postimin.
 8. Bushido King

  Bushido King Anëtar i Njohur

  Postimet:
  501
  Pëlqimet:
  158
  Pikë nga trofetë:
  63
  E vertete cka po thu , mirepo duhet te nderrohet paradigma e te menduarit , gjithqka fillon nga truri,frekuencat ,fusha magnetike etj,Qe te behesh milioner apo miliarder duhet te jesh Extra Ordinary ,me extrem se "The rest",Te mendosh ne frekuenca te larta te palimituara te universit.Nuk kam thene qe nuk duhet te studiosh,mesosh.Shume shume duhet te studiosh, por si autodidakt ,jo me limitime te te tjerve te te tregojne se qka te studiosh.Sistemi arsimor boteror eshte i kontrolluar nga qeverite, qeveria rekruton prej femijerise vetem klase puntore ,nuk lejon te mesohet diqka me shume per parane ,sistemet monetare,politikat.
  Sa per termin 'me shiju jeten ", ti e din shume mire per "passive income" nese i rregullon nga shume burime ,pse jo ke shume shume kohe ta shijosh jeten.
   
 9. exploit.al

  exploit.al Anëtar Fillestar

  Postimet:
  85
  Pëlqimet:
  61
  Pikë nga trofetë:
  28
  Besoj se me shume ka te bej me arsyen se njeriu gjithmone zgjedh te "sigurten" para te "panjohures", sesa me teorite per fushat magnetike.
   
  Bushido King pëlqen postimin.
 10. Koraab

  Koraab Anëtar i Njohur

  Postimet:
  527
  Pëlqimet:
  170
  Pikë nga trofetë:
  73
  inestim ne blockchain per 1 te ardhme te sigurt
   

Shpërndaje faqen

Loading...