1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Hap Bitcoin Wallet(Llogari per Bitcoin) dhe tranfero-i instant ne Debit Card

Tema tek 'Bitcoin' e hapur nga Pjeter.B, 13 Prill 2017.

 1. Pjeter.B

  Pjeter.B Anëtar Aktiv

  Postimet:
  331
  Pëlqimet:
  250
  Pikë nga trofetë:
  53
  Pershendetje nuk po di ka po nisesh ti , une njoh plot njerz qe blejn Bitcoin pastaj i shesin ktu

  E kam fjalen ne KS krejt qa i njoh ktu ne spectro i shesin , pra live i blejn shembull nga ti me 5% ose 8%

  Tash po mendo qe ata dalin ---
  Nejse mendimi yt ama ky ke i jemi!
   
 2. bone

  bone Anëtar Aktiv

  Postimet:
  358
  Pëlqimet:
  21
  Pikë nga trofetë:
  18
  Jo shok nuk osht mendimi jem po qeshtu koka ti veq kqyr bone llogaritjen me 5 ose 8% me ble kshtu live me qmim real aktual ne faqe si blockchain coinbase apo tjera qe tregojn sa osht qmimi i bitcoin edhe tani bane llogaritjen sa i merr nese i shet ktu me qmim te spectrocoin.
   
 3. tosi

  tosi Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,205
  Pëlqimet:
  12
  Pikë nga trofetë:
  58
 4. wayfarer

  wayfarer Anëtar Fillestar

  Postimet:
  66
  Pëlqimet:
  13
  Pikë nga trofetë:
  18
  Pra mund te bejm terhekje te parave nga cdo ATM(bankomat) ?
   
 5. ilmi

  ilmi Anëtar

  Postimet:
  6
  Pëlqimet:
  3
  Pikë nga trofetë:
  3
  Shume teme e mire Thenks .Deshta te pyses nese verifikohet te dhenat ne https://spectrocoin.com/ nga shtetet e tjera qfar limiteshe ka ne dite per terheqje
   
 6. Pjeter.B

  Pjeter.B Anëtar Aktiv

  Postimet:
  331
  Pëlqimet:
  250
  Pikë nga trofetë:
  53
  Faleminderit shum per vlersimin!
  Limiti per Verified eshte 2.000€ ne dite , kurse lifetime ska limit
  Per unverified ka qene 1000€ Lifetime , tash e kan ba 100€ (Per shak te ligjeve qe i kishin pru nfuqi bankat a se di kush sakt ahahah)
   
 7. Pjeter.B

  Pjeter.B Anëtar Aktiv

  Postimet:
  331
  Pëlqimet:
  250
  Pikë nga trofetë:
  53
  Ja edhe info zyrtare:
  - Ju qe doni me verifiku dhe jetoni ne KS (Like me) , muni me edhe dokumenta te Ks mjafton passport-a ose 1 leje e kerrit edhe 1 fatur e rrymes.

  Une per vete i posedoj 2 llogari nja unverified temen personale edhe nja tni shoku tmaqedonis verified qe jem bashk ne biz.

  Ja letra:
   
 8. Haqif LLeshi

  Haqif LLeshi Anëtar

  Postimet:
  25
  Pëlqimet:
  6
  Pikë nga trofetë:
  3
  Shume flm per tutorialin , mund t ju duket pyetje pak idiote po si mund te blejm bitcoin ne blockchain qe ti kalojme me pas ne spectrocoin dhe a ka problem neqoftese i mbajme tek portofoli ne blockchain pra pa i transferu ne spectrocoin? Edhe nje here me falni per injorancen .
   
 9. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,451
  Pëlqimet:
  1,081
  Pikë nga trofetë:
  358
  Nuk ka problem nese pyet sepse nuk eshte keq te marresh njohuri.
  Btc ne blockchain nuk ble dot por ble ne exchange me transferte bankare etj, nuk te rekomandoj me credit card sepse mban shume fee.
  Mujd te blesh dhe live btc pa problem.
  Blockchain eshte wallet dhe mund ti mbash btc aty ssa te deshirosh dhe dekada nese ke deshire.
   
 10. Haqif LLeshi

  Haqif LLeshi Anëtar

  Postimet:
  25
  Pëlqimet:
  6
  Pikë nga trofetë:
  3
  Thanks , por kshu eshte kur ke low self esteem. Edhe dicka , une doja te bleja me kredit kard per arsye private , mund te me rekomandosh nje nder webet me te sigurt dhe qe mbajne sa me pak fee? Edhe nje here shume flm.
   
 11. Mike

  Mike Anëtar Aktiv

  Postimet:
  108
  Pëlqimet:
  38
  Pikë nga trofetë:
  38
  Pershendetje me qen se tema eshte e vjeter desha te kthej pak ne kohe dhe pytja ime eshte kjo.
  Kush perdore tjera debit card per btc edhe cilat jane rregullat po mendoj verify and limites stuff
  Pak me teper info ju lutem ne lidhje me ket informacion te nevojshem jo vetem per mu por per kejt komunitetin eh itshqip
  Falimderit.
   
 12. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,451
  Pëlqimet:
  1,081
  Pikë nga trofetë:
  358
  Pershendetje,
  Cdo kompani karte ka limitet e saj, fee te saj, cmimin e saj per karte, dhe dokumentet qe kerkohen jane: ID, vertetim adrese (me e mira eshte me bank statement), disa mund te kerkojne dhe dokumente te tjera.
  Per te pare me te mirat, kerko best bitcoin credit cards ne google, te dalin diku 10 faqe, fillo shiko kush te leverdis duke pare ato qe thash me siper.
   
 13. Pjeter.B

  Pjeter.B Anëtar Aktiv

  Postimet:
  331
  Pëlqimet:
  250
  Pikë nga trofetë:
  53
  Pershkak te disa perditsime te VISA card , tani me lejohen vetem verified user dhe vetem nga shtet europiane (Duke perjashtuar Kosoven dhe shqiperin) pra vetem ato shtete qe mubd tbejne tregti te lir mes vete
   
 14. Pjeter.B

  Pjeter.B Anëtar Aktiv

  Postimet:
  331
  Pëlqimet:
  250
  Pikë nga trofetë:
  53
  Po e boj update temen prap , se po e shoh qe mpaskan citu e paskan kerku me pa temen ,
  Ma kete metod muni me perdor veq nese keni dike jasht vendi deri sa ta rregullojn problemin prap
   
 15. boni

  boni Anëtar Aktiv

  Postimet:
  185
  Pëlqimet:
  34
  Pikë nga trofetë:
  28
  Po lexoj shum per bitcoin kto dit e fundit, por deshta me e than qe dhe spectrocin paska wallet mos gabofsha?
   
 16. Pjeter.B

  Pjeter.B Anëtar Aktiv

  Postimet:
  331
  Pëlqimet:
  250
  Pikë nga trofetë:
  53
  Ka ama nuk duhet mju besu shum ktyne kompanive me te vogla
   
 17. Pjeter.B

  Pjeter.B Anëtar Aktiv

  Postimet:
  331
  Pëlqimet:
  250
  Pikë nga trofetë:
  53
  Mike, wolf_mc12 dhe omega_web pëlqejnë postimin.
 18. ALBCODERS

  ALBCODERS Anëtar Aktiv

  Postimet:
  124
  Pëlqimet:
  46
  Pikë nga trofetë:
  43
  5 - 6 perqind nuk jan shum per nje sherbim te tille por u regjistrova ne spectrocoin.com me teper i bera login me facebook dhe ne https://spectrocoin.com/en/cards.html shoh qe thot
  Prepaid cards summary
  Temporarily unavailable

  Si mund te thyjm bitcoin nga Shqiperia?
   
 19. ALBCODERS

  ALBCODERS Anëtar Aktiv

  Postimet:
  124
  Pëlqimet:
  46
  Pikë nga trofetë:
  43
 20. phoenix

  phoenix Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,549
  Pëlqimet:
  636
  Pikë nga trofetë:
  243
  Qmimi i bitcoin per me kthy ne euro te spectro coin
  [​IMG]

  Ndersa ktu qmimi real
  [​IMG]

  Spo ja vlejka hiq.
   

Shpërndaje faqen

Loading...