1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Hap Bitcoin Wallet(Llogari per Bitcoin) dhe tranfero-i instant ne Debit Card

Tema tek 'Bitcoin' e hapur nga Pjeter.B, 13 Prill 2017.

 1. Pjeter.B

  Pjeter.B Anëtar Aktiv

  Postimet:
  331
  Pëlqimet:
  250
  Pikë nga trofetë:
  53
  Pershendetje
  Pasi keto jave ja kum ba veti si "Pushim" me than ateher vendosa mi tregu disa gjera t"thjeshta per antaret te cilet sjan te Informuar per Bitcoin

  Per me shum rreth Bitcoin , Qka eshte dhe si mund te perdoret eshte edhe kjo tema nga AlbCrypto

  Pasi hapa 1 oferte dhe pash qe disa antare nuk kishin njohuri si ta perdorin Bitcoin ateher , vendosa tju tregoj si te hapim 1 Wallet dhe si ti transferojme ato $ ne VCC(Virtual Credit Card apo edhe ne Credit Card (Plastic-Reale)

  Okej fillojme me Hapjen e Wallet
  Spari shkojm tek ky LINKU
  Dhe plotosojme te dhenat - Example
  [​IMG]

  Shkojme "CONTINUE"
  Tash per tu loguar ne Wallet , nuk mundemi permes Email por duhet permes Wallet id
  Per ta gjetuar Walled od shkojm
  Settings > Wallet Information > Dhe pastaj shohim Wallet Id ( Eshte mir ta merrni ta ruani me 1 Text Document)


  [​IMG]
  Wallet id qe e hapa tash si demo osht kjo ne foto apo ndryshe kjo ktu:

  0e54780c-227b-485b-afb7-cf70b032e913

  Kurse tash nese veq doni me pranu $ ne Walletin tuaj atehere ju duhet Adresa ne te cilen duhet te pranoni $ te cilen mund ta merrni tek RECIVE , ose shkojm e krijojme nje Adres LifeTime (Te cilen nuk keni nevoj ta ndryshoni , pra gjithmon ne ate adres mund te pranoni $)  Shkojm > Settings > Addresses > Menage
  [​IMG]  Pastaj shkojme Add Next Adress [​IMG]  Dhe ja ku na shfaqet adresa ne te cilen mund tr pranojme $
  [​IMG]
  1J57VfAD6MKsrNGqYuUWSRE73pEu9cXxfZ

  Kurse tash nese veq kem pranu naj $ ne Adresen tone dhe deshirojme te blejme Online
  Ateher shkojme i transferojme kto $ ne SpectroCoin ne:

  Kartele Virtuale (Kushton 0.50$ dhe te dhenat e karteles i merrni menjeher , kurse me te mund te beni blerje Online)
  Apo edhe Kartele Reale (Kushton 8$-9$ dhe e pranoni me poste brenda disa javesh , dhe mund ti terheqni $ ne ATM - Bankomat)

  Ateher shkojme Spectrocoin dhe krijome nje llogari (Email duhet te jete valid)

  [​IMG]

  Pasi veq ta hapum llogarin shkojme dhe bahum Login KETU

  Dhe pastaj i dergojme $ nga Blockchain ne SpectroCoin

  Pra shkojme KETU marrim adresen e SpectroCoin

  [​IMG]

  dhe shkojm ne Blockchain dhe i tranferojme prej atje ne SpectroCoin

  [​IMG]

  Pasi ti transferojme presim deri 1 or deri te konfirmohen -Pastaj na shfaqen ne Balance te SpectroCoin

  Pastaj shkojme ne Spectrocoin dhe i kalojme nga Bitcoin ne Euro
  Permes keti Linku

  Pasi ti tranferojme ne Euro shkojme e bajna Order 1 Debit Card
  VIRTUALE apo REALE
  KETU

  Japim informacionet tona , dhe pasi ti marrim te dhenat e Kartes shkojme e bajme load

  Tek ky linku KETU

  [​IMG]
  Tash jeme te gatshum me ba Pagesa online , apo nese keni zgjedh plastic card ateher sujet te printni deri sa te vje, pasi te vje e thirrni 1 numer e keni aty ne leter edhe e merrni Pin edhe e aktivizoni Karten edhe muni me ba terheqje ne ATM

  Ju faleminderit besoj sasopak ju ka ndihmuar
  kaloni mir

  EDIT : Linku ne te cilin muni informu ma shum rreth Debit kartelave te SpectroCoin (Limitet , Fee etj..)

   
  Klaudioo, Universal, aksham dhe 21 anëtarë tjerë pëlqejnë postimin.
 2. Relax

  Relax Anëtar Fillestar

  Postimet:
  52
  Pëlqimet:
  7
  Pikë nga trofetë:
  23
  Shume tem ndihmuese bravo
   
  Pjeter.B pëlqen postimin.
 3. Pjeter.B

  Pjeter.B Anëtar Aktiv

  Postimet:
  331
  Pëlqimet:
  250
  Pikë nga trofetë:
  53
  Faleminderit per vlersimin , shpresoj tju ndihmoj sadopak!
   
  Relax pëlqen postimin.
 4. Pjeter.B

  Pjeter.B Anëtar Aktiv

  Postimet:
  331
  Pëlqimet:
  250
  Pikë nga trofetë:
  53
  Poashtu nuk e di nese e kum sqaru mir , pasi siq e ceka kum vendos niher me pushu pak , e temen e postova prej telefoni(Se bani e kapa llaptop-in taj na prishet pushimi , mesum nta)
  Lol
   
  gedahice pëlqen postimin.
 5. B4RC0D3.#

  B4RC0D3.# Anëtar Aktiv

  Postimet:
  144
  Pëlqimet:
  41
  Pikë nga trofetë:
  38
  Faleminderit per tuto, disa nga kompanit qe ofrojn Debit card per bitcoin si spectrocoin qe kan fee me eshte dhe advcash.com


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  Pjeter.B pëlqen postimin.
 6. Pjeter.B

  Pjeter.B Anëtar Aktiv

  Postimet:
  331
  Pëlqimet:
  250
  Pikë nga trofetë:
  53
  Pershendetje Faleminderit per vlersimin , kurse sa per kete ADVCASH ver8 spasna degju ma heret , nuk e di sa eshte e besueshme , kurse SpectroCoin kam pasur rreth 3 Plastic Card dhe i kum testu 3-jat deri sa kam arrit Limitin me terheq dhe me ba order Cards tjera

  Po dufka me lexu pak per kete ADVCASH sepse ver8 paska FEE dhe limite te mira

  Edhe 1 pyetje a e ke testu ti , dhe a te ka kerku Verifikim a diqka.
   
  albion65 pëlqen postimin.
 7. B4RC0D3.#

  B4RC0D3.# Anëtar Aktiv

  Postimet:
  144
  Pëlqimet:
  41
  Pikë nga trofetë:
  38
  Kam bere order nje plastic card ktu dhe akoma eshte rruges nuk me ka ardh po pres kur tvjen jap info ma shum. gjithashtu kam bo order plastic card edhe ne spectrocoin edhe hala smka ardh, e perdori nje kompani tjter per momentin po sjam shum i kenaqur se 1K limit withdraw lifetime nese so verified e nuk po e perdori niher, po pres nga spectrocin dhe advcash me i testu kto dya.


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 8. Pjeter.B

  Pjeter.B Anëtar Aktiv

  Postimet:
  331
  Pëlqimet:
  250
  Pikë nga trofetë:
  53
  Mu mka ardh per 3 Jave , tash apet qela llogari t"re e duhet mi marr edhe nja 3 copa

  [​IMG]
   
  albion65 pëlqen postimin.
 9. albion65

  albion65 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  157
  Pëlqimet:
  31
  Pikë nga trofetë:
  43
  Nje mesim mjaft me vlere , faleminderit.
   
  Pjeter.B pëlqen postimin.
 10. Dr0mas

  Dr0mas Anëtar i Njohur

  Postimet:
  570
  Pëlqimet:
  104
  Pikë nga trofetë:
  73
  me beri pune :)
  thnx
   
  Pjeter.B pëlqen postimin.
 11. B4RC0D3.#

  B4RC0D3.# Anëtar Aktiv

  Postimet:
  144
  Pëlqimet:
  41
  Pikë nga trofetë:
  38
  diku para 1 jav e ca dit e kam pranu karten nga kjo kompani jam tejet i kenqaur me support (10/10), gjithashtu me withdrawl nuk merr koh fare, fee jan shum te vogla. ta shoh tash e tutje qysh po hec


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  Pjeter.B pëlqen postimin.
 12. wolf_mc12

  wolf_mc12 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  193
  Pëlqimet:
  30
  Pikë nga trofetë:
  28
  Por limitin e terheqjes, a cakton https://spectrocoin.com

  Max single ATM withdrawal $200/€200/£160 ( 200 euro per nje ATM,) Pastaj duhet te shkosh ne nje tjere ATM, dhe ti terheqesh edhe 200 euro ? qe limiti ditore me se shumti eshte 400 euro ?

  Kete limte e jep karta? apo ATM shembull e rafiessien bank ?
   
  Pjeter.B pëlqen postimin.
 13. Pjeter.B

  Pjeter.B Anëtar Aktiv

  Postimet:
  331
  Pëlqimet:
  250
  Pikë nga trofetë:
  53
  Jo e jep spectrocoin , verifikoje me passport edhe kryhet  Po per Kosove zor , se ne dokumente ne shkrun Kosova , a kur te marrum kartelen Albania e shkrujm

  Kshtuqe une skum mujt me verifiku , veq nese keni naj PSD Passport nashta muni , ama se preferoj!
   
 14. edoni15

  edoni15 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  478
  Pëlqimet:
  4
  Pikë nga trofetë:
  48
  ne kete faqen http://www.bestbitcoincard.com/ ishin te radhitura nga me te mirat. Por cilen me kishet preferu me perdor, pasi qe jam ne dyshime mes Spectrocoin, Wirex, Avcash,Cryptopay, .
   
  Pjeter.B pëlqen postimin.
 15. phoenix

  phoenix Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,549
  Pëlqimet:
  636
  Pikë nga trofetë:
  243
  Pasi paske permen raifeisen deshta met tregu se normal osht deri 1500 euro ditore , amo me shku me ju than ne raifeisen ta rrisin deri 2000 euro ditore pasi 2000 ish standart.
  Ndersa nese don per shuma mdhaja ateher duhesh me bo kerkes veqant psh per 1 jav me ta leju ose per 1 muj
   
  Pjeter.B pëlqen postimin.
 16. Pjeter.B

  Pjeter.B Anëtar Aktiv

  Postimet:
  331
  Pëlqimet:
  250
  Pikë nga trofetë:
  53
  Nuk besoj se ka nevoj pasi limitet jane te vendosura nga mychoice - spectrocoin
  Nese ata ta heqin limitin ti mun terhjek sa e ki limitin tjeter taj.
   
  wolf_mc12 pëlqen postimin.
 17. bone

  bone Anëtar Aktiv

  Postimet:
  358
  Pëlqimet:
  21
  Pikë nga trofetë:
  18
  Pershendetje, qka mujta me vrejt osht se qmimi i bitcoin ktu ne Spectrocoin ishte per 100E me i ulet se ne Blockchain, Coinbase apo ku do tjeter qe mundemi me kqyr qmimin aktual te bitcoin ktu dmth ish per 100euro me pak tash dashta me pyet. psh ne kur te i transferojm bitcoin tona ne kete faqe pastaj kur te deshirojm me i nxjerr ne ATM ne euro a llogariten me qmimmin e Bitcoin ne kete faqe pra spectrocoin apo me qmimin real qysh osht standard per krejt. FLM
   
  Pjeter.B pëlqen postimin.
 18. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,451
  Pëlqimet:
  1,081
  Pikë nga trofetë:
  358
  Po normale me te faqes se kartes zdo mend kjo.
   
  Pjeter.B pëlqen postimin.
 19. tosi

  tosi Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,205
  Pëlqimet:
  12
  Pikë nga trofetë:
  58
  Faleminderit per kete postm shume me vlere. respekt per ty i nderuar
   
  Pjeter.B pëlqen postimin.
 20. bone

  bone Anëtar Aktiv

  Postimet:
  358
  Pëlqimet:
  21
  Pikë nga trofetë:
  18
  Ne rregull postimi po me pelqen po ashtu edhe idea amo problemi osht se kto po i vendoskan vet qmimin e bitcoin edhe shume ma lire po e venoskan diqysh spo ja vlejka hiq, mendova qe qaq sa btc ke qaq i merr ne kesh me vler reale pra edhe ktu koka nje perqidje dikun 5-6% qe po ti ndalkan pra kshtu qe ma mire dhe ma sigurt per kete perqindje mundesh me i shit edhe live tek ndonje person plus nuk ki pun naper banka sene edhe bankat qka te nalin mos vet defitinivisht sen skoka kjo puna e Debit Cardav.
   
  Mike pëlqen postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...