1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Hakohen 10-Ueb faqe serbe nga Kosova Hackers Army

Tema tek 'Siguria në Ueb' e hapur nga KMN, 17 Shkurt 2019.

Tags:
 1. KMN

  KMN Anëtar Aktiv

  Postimet:
  329
  Pëlqimet:
  117
  Pikë nga trofetë:
  43
  Sot Me rastin e shënimit të 11 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës, një grup i hakerëve kosovarë, “Kosova Hackers Army”, i ka vënë jashtë funksionit disa faqe të internetit të cilat operojnë në Serbi.

  Më poshtë mund t’i gjeni adresat e këtyre faqeve të hakuara.

  http://dominus.co.rs/
  http://promo-team.rs/
  http://ozcentral.rs/
  http://ekoinovacije.rs/
  http://kodcvetka.rs/
  http://cela.rs/
  http://polet.org.rs/
  http://baza.ozcentral.rs/
  http://partizanovturnir.com/
  http://dominus-co-rs.dominus.mycpanel.rs/
  Burimi :Telegrafi
  https://telegrafi.com/kosova-hacker...faqe-te-serbise-per-11-vjetorin-e-pavaresise/
   
  Lorti, Pellazge, Universal dhe 3 anëtarë tjerë pëlqejnë postimin.
 2. aksham

  aksham Anëtar i Njohur

  Postimet:
  923
  Pëlqimet:
  31
  Pikë nga trofetë:
  48
  Ala ka njerzi qe u mirrkan me kto pun a
   
 3. bi0

  bi0 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  433
  Pëlqimet:
  315
  Pikë nga trofetë:
  73
  Te duhet vetem 1 min research qe te gjesh identitetin e tyre :D , ( sa vjet , emrin , ku banojn etc.... )
  dhe po ishte siq mendova foto tregon krejt :
  [​IMG]
   
  enneaa, Blerton, KMN dhe 1 anëtarë tjetër pëlqejnë postimin.
 4. Blerton

  Blerton Anëtar Fillestar

  Postimet:
  99
  Pëlqimet:
  43
  Pikë nga trofetë:
  43
  Vet fotografia tregon per seriozitetin e tyre ! Sql injection on firee :tearsofjoy:
   
  KMN pëlqen postimin.
 5. Universal

  Universal Anëtar Aktiv

  Postimet:
  343
  Pëlqimet:
  114
  Pikë nga trofetë:
  53
  bad guys in actions :D
   
 6. @science

  @science Anëtar Aktiv

  Postimet:
  196
  Pëlqimet:
  75
  Pikë nga trofetë:
  38
  actually u r not bad guy if u attack the enemies
   
 7. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,672
  Pëlqimet:
  931
  Pikë nga trofetë:
  343
  Këto mesa shikoj qenken faqe të lëna pas dore. Ndonëse ka kaluar disa dite asnjëri se ka maree mundimin që t'i rregulloj. Paskan bërë punë të "mire" bravo
   
 8. DardanDaci

  DardanDaci Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,094
  Pëlqimet:
  771
  Pikë nga trofetë:
  193
  SI puna e ktyre kan qene disa persona ne kete forum qe jan ne staff dhe me grada te larta SQL injection :p ' "1" "=" lol
   
 9. M.L

  M.L Anëtar i Njohur

  Postimet:
  834
  Pëlqimet:
  120
  Pikë nga trofetë:
  73
  AHhahahahaahahahahahahahahahahha e ver8
   
 10. beharluu

  beharluu Anëtar i Njohur

  Postimet:
  659
  Pëlqimet:
  198
  Pikë nga trofetë:
  88
  Mfal po spo muj pa reagu nqet rast , Ju zdi pse se kuptoni sql injection osht problem npergjithsi aj sql injection qe po munohesh me than diqka osht mnyra shkollsi dhe vlen per programmer , ndersa keta ketu qe nfakt edhe ti vet vetem si term e kupton sql injection dhe ndoshta din pak ashum qysh me perdor por qe jam i sigurt ne nje gje sja keni iden qa ndodh nprapavij dhe pse ndodh , edhe njeher msoni senet shkollski e folni
   
 11. DardanDaci

  DardanDaci Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,094
  Pëlqimet:
  771
  Pikë nga trofetë:
  193
  Edhe ti mu mfal po bash sen nuk t morra wesh se qka ke dasht me than n qet postim por ajo qe arrita ta kuptoj eshte se ti po na thua neve msoni shkollski qe mas pari nuk eshte fjal shqipe dhe e dyta ata qe jan me shkoll po gjykon ti se autodidaktët sjan me te mire ? Ka shum fëmij qe i kan nga 10 vjet dhe ta ftofin ne gjuhe programuese te caktuara dhe jan autodidakt dhe kurr mos e gjyko askend a duhet me msu ne shkoll per diqka qe mundet me e msu edhe pa shkoll madje me te mire se ata me shkoll , dhe nje pikpamje nga ana ime ai me shkoll mund te fitoj 10mij euro ne nje projekt aj pa shkoll i fiton 100mij. qao
   
  p3n7357 dhe wolf_mc12 pëlqejnë postimin.
 12. KastriotKoti

  KastriotKoti Anëtar i Njohur

  Postimet:
  584
  Pëlqimet:
  102
  Pikë nga trofetë:
  73
  Ni sen nuk e kuptoj pse nenvlersoni kaq shume fundit shqiptar jem krejt edhe neve kurgjo dom sna kan bo, si gjdo i ri n'ket fush edhe kta mujn mi pas ato deshirat e veta e me ju dok vetja "Hacker-a" nese bejn disa defacements edhe mi qit n'fb e me jau dergu portaleve me marr pak emer, kshtu kan vepru te gjith edhe meheret tjeter qe nuk e pranojn p.s un besoj qe kto defacements skan tbojn me SQL injection kto e kan nxon naj joomla ose wp me user pass, admin,123456 ose admin admin edhe i kan vnu shell edhe me symlink i kan kap tjerat.
   
 13. bi0

  bi0 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  433
  Pëlqimet:
  315
  Pikë nga trofetë:
  73
  Qa po thot DardanDaci osht se ka dallim prej nje SQLi qe behet me automatic tool's dhe nje buffer overflow sulmi SHEMBULL :p

  Mo bre amig mos ja fut , n'fb mi kallxu tezeve e hallave qe je hacker a :p kqyre foton .
   
  DardanDaci pëlqen postimin.
 14. KastriotKoti

  KastriotKoti Anëtar i Njohur

  Postimet:
  584
  Pëlqimet:
  102
  Pikë nga trofetë:
  73
  Po po e pash anonymous hahahah sa e pash un ishin t'ri pak krejt me mosh shkojn kto sene o amig se 30 vjet si bon kto njeri veq aj defaceri qe u kon n'zone-h 50vjet aj iskorpitx qe hackojke joomla hahahahaha.
   
 15. em616

  em616 Anëtar

  Postimet:
  14
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  13
  Nuk esht problemi i sql "master" as webdav "king" .
  I uroj cunat per inciativen, por.....
  Por beni dicka sic duhet, tpakten leni nje mesazh me qen se jeni ffutur ne ketpun per te ba deface. Jo ca shof aty ' don't be mad armin....' . Nuk ka asnje mesazh te dites se pavarsis
   

Shpërndaje faqen

Loading...