1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
    Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Problem i Zgjidhur group posting tool, help

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga ervisivv, 17 Maj 2017.

1. ervisivv

ervisivv Anëtar i Njohur

Postimet:
    714
    Pëlqimet:
    85
    Pikë nga trofetë:
    58
    si po thoje per kete, me ndryshu pasw e fb behen remove apps?

2. Jãşhť'Sşeriĕ

Jãşhť'Sşeriĕ Anëtar Legjendë

Postimet:
    1,691
    Pëlqimet:
    530
    Pikë nga trofetë:
    208
    Best Answer
    jo. apps behen remove vetem nepermjet linkut qe kam vendos me siper. i ben ti vet 1 nga 1.
    cdo account i facebook ka 1 api token. ai esht passwordi i fb tat. por i limituar pra nuk tjep access full per me kontrrollu ate account.
    dhe ky api perdoret nga scripte apo programe te ndrryshme. prsh ka website per autofollowers dhe tkerkojn 1 api token. saktesisht ate api token ta kerkojn vetem qe ai website te perdori accountin tat dhe ti i bon follow te tjerve pa e kuptuar ose pa autorizimin tend.
    ne ate koh qe ti ndrryshon passwordin e fb ai website nuk mund ta perdori me accountin tat per tbo follow te tjerve sepse kur ti ndrron passwordin ndrrohet edhe api code.

ose ndrryshe tek kjo faqe te kerkohet 1 api token http://s4sbooster7.com/mytoken.php
    dicka qe mund ta gjesh tek api explorer dhe ai api token duket kshu (shembull sesht i imi)
    Code:
    EAACEdEose0cBAOpLA754ORRv2r3rfse85LrQQnsGXejUBI8MPpNtPTbSU2u8PuMUkQwSYZCLcDZC5OuRYEUFL0ddi4DgKMFVeoS4565sS6NIAjCYZBVcmdf8BueenC7njQ7myTP2A0VuLfl1ZCqqf235g23v2h57QS4kXgqlNDVFVTIu1zMA3AZD

ky api code ka access per tpostu ne tgjitha faqet qe un menaxhoj dhe grupet.
    tani gjithcka qe mduhet per tpostu nfaqen tate mu mduhet ai api token dhe pak dituri n`coding!.
    mirpo nqs ti e bon remove "Graph api Explorer" tek apps dhe ndrron passwordin e accountit tat ai api token bohet i pa vler dhe un smund ta perdor.

Last edited: 19 Maj 2017
    ervisivv pëlqen postimin.
  3. ervisivv

ervisivv Anëtar i Njohur

Postimet:
    714
    Pëlqimet:
    85
    Pikë nga trofetë:
    58
    ne kete rast postimi tek faqja a behet tek visitor posts apo ne emer te faqes, dmth sikur eshte postuar nga faqja?

dhe nese postoj ne shume grupe njekohesisht a te bllokon fb njesoj si me extensions, megjithse tek une pikat 11 dhe 12 nuk po funksionojne, nxjerr nje error,
    ndersa ato tjerat accept all friends in 1 click, unfriend all friends.. si kam provuar

4. Jãşhť'Sşeriĕ

Jãşhť'Sşeriĕ Anëtar Legjendë

Postimet:
    1,691
    Pëlqimet:
    530
    Pikë nga trofetë:
    208
    nqs ti je editor ose admin nfaqe pra ke access me postu nfaqe jo si person po n`emrin e faqes. del si postim i faqes. nese ske access del si person n`wall posts te faqes.
    a funksionojn apo jo ajo varet prej atij webit sedi. ndersa a tbolloket fb apo jo. varet ka shance 80% tbollohet nqs bon shum poste sepse facebook i mer per spam. dhe tkerkon naj verifikim.

5. Gevio

Gevio Anëtar me Përvoj

Postimet:
    1,086
    Pëlqimet:
    259
    Pikë nga trofetë:
    113
    Nqs e ke akoma nevojen per kte, shko ketu: http://ehweb.xyz/poster dhe rregjistrohu. Esht webi im dhe e perdor per veten time por nuk e kam problem nese e perdorin dhe te tjeret nese i hyn ne pune... Mund te postosh nepermjet Access Token.

6. ervisivv

ervisivv Anëtar i Njohur

Postimet:
    714
    Pëlqimet:
    85
    Pikë nga trofetë:
    58
    Gevio si funksionon ky web, si fillim a duhet shtu profili i fb tek facebook accounts?

7. Gevio

Gevio Anëtar me Përvoj

Postimet:
    1,086
    Pëlqimet:
    259
    Pikë nga trofetë:
    113
    Kliko allow permissions tek ajo graph api dhe kliko next tek fb, dhe merre linkun ne fund beje copy. Do fus 1 video tutorial soon.

Sent from my Y100_Plus using Tapatalk

8. ervisivv

ervisivv Anëtar i Njohur

Postimet:
    714
    Pëlqimet:
    85
    Pikë nga trofetë:
    58
    vetem ne grupet ose faqet qe menagjon mund te postosh, jo ne ato ku je member?

9. Gevio

Gevio Anëtar me Përvoj

Postimet:
    1,086
    Pëlqimet:
    259
    Pikë nga trofetë:
    113
    Jo, mund te postosh ne cdo grup qe je member, dhe ne cdo faqe/grup qe menaxhon .

10. ervisivv

ervisivv Anëtar i Njohur

Postimet:
    714
    Pëlqimet:
    85
    Pikë nga trofetë:
    58
    nuk po dalin tek lista grupet e tjera, vec ato qe menagjon

11. Gevio

Gevio Anëtar me Përvoj

Postimet:
    1,086
    Pëlqimet:
    259
    Pikë nga trofetë:
    113
    Jo, Duhet te dalin te gjitha postimet + grupet qe je antar...

12. ervisivv

ervisivv Anëtar i Njohur

Postimet:
    714
    Pëlqimet:
    85
    Pikë nga trofetë:
    58
    ku mundet me qene problemi tek une qe del vetem nje grup qe e krijova sa per prove, kurse grupet e tjera ku jam member nuk dalin asnje,
    e kam kliku tek ai butoni update groups

13. Gevio

Gevio Anëtar me Përvoj

Postimet:
    1,086
    Pëlqimet:
    259
    Pikë nga trofetë:
    113
    Me jep ne PM emrin qe je rregjistruar ta kontrolloj.

Sent from my Y100_Plus using Tapatalk

ervisivv dhe AVM Digital pëlqejnë postimin.
  14. ervisivv

ervisivv Anëtar i Njohur

Postimet:
    714
    Pëlqimet:
    85
    Pikë nga trofetë:
    58
    te shkrujta

Shpërndaje faqen

Loading...