1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje GPU te llaptopi

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga itune, 13 Janar 2020.

 1. itune

  itune Anëtar Aktiv

  Postimet:
  316
  Pëlqimet:
  10
  Pikë nga trofetë:
  18
  E kam ble nje llaptop dhe e kam pak te pa kjarte kete kartelen grafike.

  Tek Device Manager mu paraqiten dy Kartela
  Kur shikoj perms RUN/ dxdiag edhe aty tek Disply paraqitet njera kartel ndersa tek Render I kam te dhenat e karteles tjeter
  Tjetra kur shikoj tek tek Display Settings/ Advanced Display Settings/ Display adapter properties for Display 1 mi paraqet te dhenat vetem per nje kartel.

  A mundeni me ma sqaru pak kete problem?

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
 2. F.Ndrecaj

  F.Ndrecaj Anëtar Aktiv

  Postimet:
  273
  Pëlqimet:
  116
  Pikë nga trofetë:
  68
  Nese e ke me multiple display dmth dy monitor monitorin e par e ke te vendosur ne kartelen grafike qe eshte e integruar per laptop.
   
 3. Albi Bytyqi

  Albi Bytyqi Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,079
  Pëlqimet:
  127
  Pikë nga trofetë:
  133
  Sepse e ke lon default Intel Graphics HD per display(primare), kurse NVIDIA(sekondare) aktivizohet vetem atehere kur punon me programe 2D dhe 3D
   

Shpërndaje faqen

Loading...