1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Ndihmë GPT partition problemi

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga Th3.psyCh0, 12 Maj 2020.

 1. Th3.psyCh0

  Th3.psyCh0 Anëtar

  Postimet:
  11
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  Windows cannot be installed on this disk. The selected disk is of the GPT partition style.

  Spo muji me ja bo Format Lokal Disk C , eh ne Lokal Disk D kom disa fotografit te rendsishmet.

  Eh nese ja boj Lokal Disk C clean ne CMD a ka mu fshi Lokal Disk D a jo !
   
 2. ﴾.﴿

  ﴾.﴿ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,707
  Pëlqimet:
  1,187
  Pikë nga trofetë:
  243
  qe te jesh i siguruar, perdore ndonje live linux & bej backup gjerat e rendesishme ne extrernal hd ose usb stick

  Code:
  https://docs.microsoft.com/en-us/windows-hardware/manufacture/desktop/windows-setup-installing-using-the-mbr-or-gpt-partition-style
   
  olsi26431 pëlqen postimin.
 3. olsi26431

  olsi26431 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  151
  Pëlqimet:
  61
  Pikë nga trofetë:
  28
  Si duket po e formaton me 32 BIT disk, provoje me 64 BIT disk dhe do funksionojë, ose ndrysho mënyrën e leximit në HDD nga GPT në MBR, më ka ndodhur ky problem dhe ndryshimin e bëra në bios.
   
 4. lumz

  lumz Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,688
  Pëlqimet:
  59
  Pikë nga trofetë:
  93
  Kur te bon bootable usb provo beje me RUFUS dhe beje bootable si GPT , dhe ske problem se nese don ashtu siq e ke cek duhet me bo clean all permes diskpart (cmd) e te fshihen te gjitha .
   

Shpërndaje faqen

Loading...