1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Google Chrome Lock Password

Tema tek 'Siguria në përgjithësi' e hapur nga Robert123456, 6 Nëntor 2020.

 1. Robert123456

  Robert123456 Anëtar

  Postimet:
  24
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  3
  Qysh mundem me i bo lock passwordad ne Google Chrome qe i bon Save...

  e kom fjalen per

  Google Chrome
  Settings ->>
  Passwords->>
  Show Password

  Pra kur e klikon show password mos me tu shfaq..
  Falemnderit.
   
 2. Universal

  Universal Anëtar Aktiv

  Postimet:
  357
  Pëlqimet:
  116
  Pikë nga trofetë:
  53
  Nga telefoni qe e bej shpesh une, e kam bere me fingerprint nese dua ti shikoj.
   
 3. Robert123456

  Robert123456 Anëtar

  Postimet:
  24
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  3
  po ne PC si me ia be?
   
 4. tupac.al

  tupac.al Anëtar Aktiv

  Postimet:
  335
  Pëlqimet:
  342
  Pikë nga trofetë:
  73
  Kjo pjese ka te bej me password-in e sistemit (psh: windows) qe ke te instaluar ne ate pc/laptop.
  Pra nese ti e ke pa password sistemin, google chrome do ta hapi direkt passwordin pasi klikon "show password".
  Nese ke nje password, athere te kerkon te vendosesh passwordin pastaj ta tregon si eshte.
   
 5. Tim Ford

  Tim Ford Anëtar

  Postimet:
  10
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  Persh @tupac.al kisha dhe nje pytje shtese rreth kesaj ... persh nese ti ke nje ADMIN me password , por hap dhe nje user pa password atehere si veprohet ne kete menyre ???
   
 6. tupac.al

  tupac.al Anëtar Aktiv

  Postimet:
  335
  Pëlqimet:
  342
  Pikë nga trofetë:
  73
  Cdo user qe krijon, krijohet profil enkas per ate user dhe nuk mundesh me perdor 1 profil me 2 usera.
  1 User = 1 Profil
  2 Usera = 2 Profile
  Kjo vlen per Windows. Linux eshte dicka tjeter.
   
 7. Tim Ford

  Tim Ford Anëtar

  Postimet:
  10
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  Jo Jo po flas per windows 7 ,Admin eshte me password si login ,kurse User qe kemi krijuar per perdorim te tjerve eshte pa password dhe eshte vec 1 profile por tek passwordet dikush me hy mundet me i pa krejt passwordet qe jane save per kete e kisha..
   
 8. tupac.al

  tupac.al Anëtar Aktiv

  Postimet:
  335
  Pëlqimet:
  342
  Pikë nga trofetë:
  73
  Hiq Sinkronizimin (Sync) e Google Chrome Account dhe je ok.
   
 9. Tim Ford

  Tim Ford Anëtar

  Postimet:
  10
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  Me fal qe nuk e shtova , por nuk kam asnje google account te lidhur me google chrome ,vec direkt pas formatimit dmth eshte vendos pass ADMIN dhe eshte krijuar nje User per te tjeret
   
 10. @science

  @science Anëtar Aktiv

  Postimet:
  196
  Pëlqimet:
  75
  Pikë nga trofetë:
  38
  Pershendetje.
  Perdor password manager si extension mundesh me i bo lock paswordat edhe me kohe t'specifkuar.
   
 11. @science

  @science Anëtar Aktiv

  Postimet:
  196
  Pëlqimet:
  75
  Pikë nga trofetë:
  38
  Provo kshtu hap programin CMD
  net user EMRI PASSWORDI
  enter
  Nqf emri i perdoruesit eshte me dy apo me shume fjal ath e fut n'thonjëza

  net user "EMRI I PERDORUESIT" PASWORDI
  e zevendeson emrin me emrin tend dhe passwordin me pass t'deshiruar
   

Shpërndaje faqen

Loading...