1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Google: Android është i sigurt

Tema tek 'Lajme nga itShqip' e hapur nga Arsim N., 3 Prill 2015.

 1. Arsim N.

  Arsim N. Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,928
  Pëlqimet:
  237
  Pikë nga trofetë:
  183
  [​IMG]

  Gjigandi kërkimor Google ka lëshuar statistikat për siguri të platformës Android. Ky raport zbulon se sa shumë është duke punuar Google për të mbajtur sistemin operativ Android të sigurt. Bazuar në këtë raport, Google Play kryen 200 milionë skanime sigurie në pajisje çdo ditë.

  Google ka thënë se gjatë vitit të kaluar më pak se 1% e pajisjeve me Android kanë bartur aplikacione të dëmshme, numër ky i cili tashmë ka pësuar një zbritje prej 50%. Gjigandi kërkimor ka shkruar se do të vazhdojë të mbaj ende të sigurt platformën Android duke bërë gjithnjë e më produktiv dyqanin e saj./ITshqip/​
   

Shpërndaje faqen

Loading...