1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Google Adsense Approved Accounta

Tema tek 'Problemet e zgjidhura' e hapur nga sg1, 26 Nëntor 2015.

Statusi i temës:
Temë e mbyllur. Nuk mund të postoni.
 1. sg1

  sg1 Haveibeenpwned ?! Staff Member IT Staff

  Postimet:
  4,674
  Pëlqimet:
  972
  Pikë nga trofetë:
  343
  Pershendetje, pra shes google adsense Full Approved accounta

  Per antaret e itshqip 1 acc kushton 10 CHF/USD/EURO pagesa: Paypal

  Nese jeni te interesuar per ta blere, fillimisht me nevoiten te dhenat e juaja Adresa, shteti, normal siq i kerkon google adsens per te iu derguar pastaj te hollat qe i fitoni.

  Acountin e merrni pas 24 ore pasi qe te ma kerkoni per ta blere!


  Per cdo pyetje skjarim mundeni me e parashtru ketu!
   
  Last edited: 26 Janar 2016
 2. LanAliu

  LanAliu Anëtar Aktiv

  Postimet:
  248
  Pëlqimet:
  43
  Pikë nga trofetë:
  38
  Bro sa kerkon ti veq me ma aprovu mu ni acc e kom hostedacc.
  Edhe puna e pageses qysh mujm mja bo ndryshe se paypal skom
   
 3. bmwplako

  bmwplako Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,739
  Pëlqimet:
  699
  Pikë nga trofetë:
  243
  Full ADS ? apo Hosted ?=?
   
 4. sg1

  sg1 Haveibeenpwned ?! Staff Member IT Staff

  Postimet:
  4,674
  Pëlqimet:
  972
  Pikë nga trofetë:
  343
  Nuk mundem me aprovu acc-ja qe nuk i hapi vet une me vjen kec sepse dota beja kete sherbim falas po te kisha mundesi!

  Une e shes pasi te me vjen emaili nga google qe eshte pranuar dhe eshte full approved.
   
 5. Koraab

  Koraab Anëtar i Njohur

  Postimet:
  541
  Pëlqimet:
  175
  Pikë nga trofetë:
  73
  Cka ka lidhje hosted apo full approved un punoj me hosted account ka ndonje problem ?
   
 6. LanAliu

  LanAliu Anëtar Aktiv

  Postimet:
  248
  Pëlqimet:
  43
  Pikë nga trofetë:
  38
  me hosted tbon me punu me youtube edhe me blog
  a per me punu me website duhesh me kon full approved
   
  bmwplako pëlqen postimin.
 7. Koraab

  Koraab Anëtar i Njohur

  Postimet:
  541
  Pëlqimet:
  175
  Pikë nga trofetë:
  73
  nfakt un me blog kam apliku amo ads i kam ndomain .com desha me tvet kto hosted a tmarin ma shum % a njejt si full ?
   
 8. sg1

  sg1 Haveibeenpwned ?! Staff Member IT Staff

  Postimet:
  4,674
  Pëlqimet:
  972
  Pikë nga trofetë:
  343
  Nje UPDATE e re, se me duket nuk e kan kuptuar mire disa antar e vizitor kete gje!

  Une shes google adsense Full aproved !
  Qka nenkuptojm full aproved?
  Une e hapi nje google adsense, e lidhi me nje website, pastaj duhet te pres ndoshta deri ne 2 jave qe te me vjen emaili nga google adsense qe accounti im eshte verifikuar pra eshte bere Full Aproved!

  A eshte i verifikuar me PIN ?
  Jo, me PIN do e verifikoni ju,pasi qe ta lidhni me website tuaj dhe pasi te fitoni parat per te iu derguar PIN-in Google ne adresen e juaj!

  A iu mbyllet google adsens pasi qe hapet nga une dhe jo nga ju?
  Google adsens accounti qe e hapi une e hapi permes rregullave te googles, njejta menyr siq aplikon nje person per nje google adsens acount, mirpo pasi tiu shes ate account dhe ju perdorni dicka qe eshte jasht rregullave te Google Adsense, ateher normal qe do iu bllokohet Accounti, ky eshte gabimi juaj dhe jo i imi!

  Nese me deaktivizohet accounti i google adsens qe e kam blere nga @sg1 ?
  Ne rast se nje google adsens account qe iu shes une bllokohet sepse eshte hapur nga nje IP tjeter, paret do iu kthehen (edhe pse deri me sot nuk ka ndodhur nje gje e tile) mirpo per tiu kthyer paret duhet te tregoni emailin nga google adsense qe tregon pse eshte deaktivizuar ai account! Dhe jo vec me thene: Me mashtroi.

  Pse Google Adsense account full aproved shiten deri ne 50 Dollar dhe sg1 po i shet kac lire ?
  E njejta procedure qe i shesin ata, kah 50 dollar full aproved eshte me proceduren time!
  Per here te pare shes google adsens account ne kete Forum (Shqiptareve) me cmim kaq te lire ne krahasim me website te huaja!

  A kam fitim nga shitja e google adsense tek antaret e itshqip ?
  Nuk kam aspak por e bej pak a shume si nje ndihme!
  Sepse te gjithe e dijm se sa kohe duhet per te tu aprovuar nje google adsense nga vet Google!

  Iu Lutem para se te me dergoni PM lexojeni komplet temen, e pastaj me dergoni PM ose postoni edhe ketu, sepse brenda dite jam duke pranuar mbi 40 PM thuajse me te njejtat pyetje !

  Mire u ndegjofshim!
   
 9. bmwplako

  bmwplako Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,739
  Pëlqimet:
  699
  Pikë nga trofetë:
  243
  1 Pytje , psh : ndonje antar ka adsense amo jo full aproved , edhe e krijon nje kod te my ads edhe ta dergon ty PM ti e vendos ne websitin tend edhe derii sa llogaria te behet full aproved a mban . masnej e hekk kodinn ..
  Kshtuu a ke mundesii ?
   
 10. sg1

  sg1 Haveibeenpwned ?! Staff Member IT Staff

  Postimet:
  4,674
  Pëlqimet:
  972
  Pikë nga trofetë:
  343
  Kjo eshte e njejta, sikur ai antar me apliku vet, i nevoitet website (blogger dhe free domain) me postime dhe me pas trafic e pastaj me apliku, nese ai antar nuk ka website ateher une duhet ta hapi website te fus postime e pastaj te aplikoi, e njejta eshte sikur me apliku vet
   
 11. bmwplako

  bmwplako Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,739
  Pëlqimet:
  699
  Pikë nga trofetë:
  243
  Nuk um paske kuptu , psh une du me punu me bloga , edhe blogi thot qe 6 muj duhet me prit , po nese une kom nje llogari full adsense ather codet e saj i vendosi naper bloga edhe pa i bo 6 muaj , nuk po e di sa jom i kjart , vetemm sa me bo full adsense ti e vendos html codin ne web ,
  shume e thjesht dhe praktike
   
 12. sg1

  sg1 Haveibeenpwned ?! Staff Member IT Staff

  Postimet:
  4,674
  Pëlqimet:
  972
  Pikë nga trofetë:
  343
  Kete cka e bera me Bold ri-lexoe dhe njeher sepse une nuk po e kuptoi si po mendon ?

  Nese je duke menduar qe me i marr codet e nje google adsens qe eshte Hosted Account, dhe me i vendos ne nje website (i cili eshte i lidhur me ndonje google adsens tjeter full aproved, nuk te pranon google sepse ai website eshte i regjistruar ne serverin e tyre qe perdor google adsens)

  Shpresoi ta kesh kuptuar!
   
 13. bmwplako

  bmwplako Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,739
  Pëlqimet:
  699
  Pikë nga trofetë:
  243
  O bro , une kom pas web me host t blem me domain me krejt e kom bo llogarinn para 2 vjete full adsense , edhe mas do muje e kom lon at sport krejt , edhe webit i ka skadu afati , mirpo nje dite u futa ne adsense edhe krijova nje kod te ri , at kod e vendosi ne qfardo blogi edhe funksionon perfekt .
  Tash besoj qe e ki kuptu .
   
 14. sg1

  sg1 Haveibeenpwned ?! Staff Member IT Staff

  Postimet:
  4,674
  Pëlqimet:
  972
  Pikë nga trofetë:
  343
  Ne rregull, ti e paske google adsens full aproved, tash mundesh me vendos code te asaj adsens ne website tjeter!
   
 15. Blerim R.

  Blerim R. Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  7,259
  Pëlqimet:
  1,267
  Pikë nga trofetë:
  358
  Kur AdSense eshte full approved mundeni me I vendos kodet ne cdo faqe po ashtu edhe ne blogspote por jo permes opcionit te bloggerit mirpo permes kodeve qe I krijon ne AdSense
   
 16. Omerr

  Omerr Anëtar i Njohur

  Postimet:
  697
  Pëlqimet:
  286
  Pikë nga trofetë:
  108
  Pershendetje i nderuar @sg1
  Te pergezoj per kete pun (Biznes) qe ke filluar ta punosh te seshes google adsense acounts ne te cilen shpresoj qe do te kesh fitim !

  Perkrahas cmimeve cmimi jot oshte paksa ma i lir se cmimi jon i cili eshte 65 euro (shkaku qe kemi teper konsumator) edhe un perpara kam pasur cmimin 30 euro !

  Mundohu qe te shesesh edhe neper shtete tjera Europiane jo vetem europiane po edhe Ballkanike ne tere boten Dmth Amerik Franc Gjermani etj etj sepse kjo do te sjell edhe fitim me te madh per ty !

  Si e lexova edhe nje fjali qe e kishe shkrujt llogarit do ti merni brenda nje jave , une mendoj qe duhet pak me shum te punosh reth kesaj qe mos ta lesh te presesh klientin qe klienti juaj te bezdiset te shqetsohet sepse ndikon ne fakt negative kjoo !

  Te Sugjeroj te maresh +2 veta nstaff qe ti kryeni punet ma shpejt me bukur dhe me mir per klientin !
  Sic jemi ne 3 veta nstaff : Un Maqedoni , 1 nKosov , 1 Gjermani ! Edhe se bashku ja kena vnu nje emer #AdsALTeam
  Ne kemi perparuar brendam 4 muajsh pun !

  Me Respekt AdsAL Team !!​
   
 17. sg1

  sg1 Haveibeenpwned ?! Staff Member IT Staff

  Postimet:
  4,674
  Pëlqimet:
  972
  Pikë nga trofetë:
  343

  Faleminderit per Komentin dhe sugjerimin tuaj!

  Shqiptareve iu shes me kete cmim, sepse edhe vet jam Shqiptar ndersa te huaj cka kan blere tek une cmimi ka qene minimum 70Dollar !

  Nuk ka lidhje a ma dijn a jo, me rendesi me i ndihmu ne njefar forme pak a shume, Mirpo problemi qe nuk shes Google Adsense tek Shqiptaret eshte qe shumica e tyre jane nen moshen mund te them edhe 14 vjecare!
  Do kisha te njejten kerkes edhe nga ana e juaj pasi qe shitni, tek rinjeve mos iu shitni sepse perpara duhet te kane shkollimin dhe jo bleren e accounteve.

  Une nuk merrem aspak me shit-blerje kete e bej vec ne kohe te lira per humbje kohe!

  Mire u ndegjofshim!
   
  DailyTeCh pëlqen postimin.
 18. NorMan

  NorMan Anëtar Aktiv

  Postimet:
  365
  Pëlqimet:
  39
  Pikë nga trofetë:
  38
  haver puna e kqynev account osht nrregull krejt qashtu qysh po thu ti amo per nja qi tvjen pini nshpi edhe aktivizon full e bon ather edhe nweba tjer ki drejt mi qit ads ;)
   
 19. sg1

  sg1 Haveibeenpwned ?! Staff Member IT Staff

  Postimet:
  4,674
  Pëlqimet:
  972
  Pikë nga trofetë:
  343
  Tema eshte e rihapur serish pasi qe shof qe disa antar ofrojn kete sherbim me cmim te shtrenjt.

  ata qe jane te interesuar qe vertet te blejn nje account me cmim te lire le te lajmerohen ne pm dhe brenda 24 ore marrin accountin.
   
  phoenix pëlqen postimin.
 20. LanAliu

  LanAliu Anëtar Aktiv

  Postimet:
  248
  Pëlqimet:
  43
  Pikë nga trofetë:
  38
  spo tkuptoj qa ke desht me thon me kta
  normal qe nese je full approved munesh n'100+ website mi vendos kodet
   
  sg1 pëlqen postimin.
Statusi i temës:
Temë e mbyllur. Nuk mund të postoni.

Shpërndaje faqen

Loading...