1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Gjithqka Rreth - Windows XP - (Shqip) !

Tema tek 'Microsoft Windows' e hapur nga jahir, 21 Tetor 2010.

 1. jahir

  jahir Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,132
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  58
  Gjithqka rreth - MICROSOFT WINDOWS XP - Pyetje Dhe Pergjigje !

  Windows XP, shumica e kompjutereve kan ket lloj te Windowsit, dhe mesiguri qe ju duhen disa tutoriale rreth XP.

  Windows XP, esht Sistem Operativ qe kryen shum funksione. Per shembull, Sistemi operativ ne kompjuterin tuaj kryen funksionin e te dhenave nga Tastiera, punimi me maus ne kompjuterin tuaj, hapjen dhe mbylljen e programeve, transferimi i ndonje informacioni, organizimin e fotografive ne kompjuterin tuaj si dhe shum gjera tjera.

  Tani nese deshironi te dini me shum gjera rreth WinXP shikoni Tutorialet me posht.
  _______________________________

  Desktop


  _____________________________________________________________________________________________


  Rinisja dhe fikja e Kompjuterit Tuaj.


  _____________________________________________________________________________________________

  Games

  _____________________________________________________________________________________________

  Data dhe Koha

  _____________________________________________________________________________________________

  Printera dhe Printime

  _____________________________________________________________________________________________

  Desktop Shortcuts

  _____________________________________________________________________________________________

  Wallpaper

  _____________________________________________________________________________________________


  Fonts


  _____________________________________________________________________________________________


  Skedar Menaxhimi


  _____________________________________________________________________________________________


  Screen Saver.


  _____________________________________________________________________________________________

  Windows

  _____________________________________________________________________________________________


  Ruaj nje File


  Tani besoj qe keni kuptuar sadopak keto Tutoriale.

  P.S

  Arsyeja pse nuk kam paraqitur tutoriale te tjera esht se mund ti gjeni kudo neper forume shqiptare. Pra tutoriale edhe me te vlefshme se kto qe kam paraqitur un.
   
  Amant pëlqen postimin.
 2. Fannol Gashi

  Fannol Gashi SysAdmin Staff Member Administrator

  Postimet:
  3,083
  Pëlqimet:
  1,156
  Pikë nga trofetë:
  343
  Pershendetje,

  Mesim shum i mire per fillestar, vetem kisha pasur nje lutje nese mundesh qe te gjithe kete mesim qe e ke bere ta ruash ne nje WordFile dmth me mesime me foto etc... dhe pastaj ta konvertojsh ne PDF qe ndokush te mundet ta printoj PDF-in dheta lexoj nese deshiron te mesoj me shume lidhje me XP.

  Ja ku ke nje PDF Printer Free! ku mund ta perdoresh per konvertim nga .doc(.docx) file ne .pdf
  <a class="postlink" href="http://www.dopdf.com/" onclick="window.open(this.href);return false;">http://www.dopdf.com/</a>

  Me Respekt,
  phannolee
   
 3. AtdheeBuzz

  AtdheeBuzz Anëtar i Njohur

  Postimet:
  816
  Pëlqimet:
  20
  Pikë nga trofetë:
  38
  Tutorial wertet i bukur per ata qe jan fillestar ne Kompjuter Te pergezoj per punen qe ke bere
   
 4. jahir

  jahir Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,132
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  58
  @phannole - Faleminderit shum per ket mendim, do e shfrytzoj.
   
 5. doctorsql

  doctorsql Anëtar Aktiv

  Postimet:
  117
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  Tutorial shum i mire per te gjithe fillestaret ! :)
  Te lumte ! :D
   
 6. CybeRnotic

  CybeRnotic Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,913
  Pëlqimet:
  63
  Pikë nga trofetë:
  68
  Pune e madhe e bërë, te pergezoj...
  Kur ta punosh kete tutorial ne formatin PDF uploadoje ne ndonje faqe ( mediafire.com ) ma dergo linkun per shkarkim ne PM dhe do ta vendosi si Attach PDF-në ne postimin tend...
   
 7. cHs

  cHs Anëtar Aktiv Staff Member IT Staff

  Postimet:
  333
  Pëlqimet:
  5
  Pikë nga trofetë:
  33
  Tutorial i bukur , t'pergezoj !
   
 8. jahir

  jahir Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,132
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  58
  Do e punoj edhe ne formatin PDF, vetem se kete jav nuk kam shum kohë.

  P.S

  Faleminderit te gjithve.
   
 9. Juerald

  Juerald Anëtar i Njohur

  Postimet:
  937
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  Shume mire bravo .. +rep
   
 10. dr_iton

  dr_iton MSc. cand Inxhinier i Softuerit Staff Member IT Staff

  Postimet:
  1,254
  Pëlqimet:
  240
  Pikë nga trofetë:
  183
  Shumë e saqruar mirë, mirëpo si sugjerim do t'ju preferoja që shumica e titujve janë në anglisht, pasi vetë emri i temës është Gjithqka Rreth - Windows XP - (Shqip) ! do kërkoja nga ju që para tekstit të titullit ose pas tij të shkruhet edhe shqip, si shembull po i marr dy raste se çka dua të them:
  Desktop - Tryeza
  Taskbar - Shiriti i detyrave
  etj.

  Përshëndetje.
   
 11. jahir

  jahir Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,132
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  58
  Faleminderit, por kete gje e kam menduar ende pa e postuar kete Tutorial, por un mendofta qe me mir do kuptohej Titulli ang...
   
 12. Doom-Cracker

  Doom-Cracker Anëtar Aktiv

  Postimet:
  136
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  Shum sen i mire flm shume .
   
 13. BiG-dL

  BiG-dL Anëtar

  Postimet:
  29
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  Brawo vlla :D
   
 14. cold-trojan

  cold-trojan Anëtar i Njohur

  Postimet:
  603
  Pëlqimet:
  40
  Pikë nga trofetë:
  48
  +Rep

  E Meriton
   
 15. Phatossi

  Phatossi Anëtar

  Postimet:
  13
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  Të lumtë.
  Ishte vërtet e sqaruar mjaft mirë dhe ke derdhur shumë mund për të bërë këtë. Do të kisha pasur dëshirë që edhe ta merrja këtë punim në formatin PDF. Na lajmëro kur e përgatit.
   
 16. viS

  viS Anëtar Aktiv

  Postimet:
  419
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  Halal te koft jahir.! super diqka
   
 17. Game Over

  Game Over Anëtar Aktiv

  Postimet:
  244
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  tutorial shumm i mir , une kam te njejten temë mature , por a do mundesh te pergadisesh te njejtin tutorial vetem ne windows vista ??

  ose te me gjesh te pakten tuto te vogla , rreth windows vistes.
   
 18. jahir

  jahir Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,132
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  58
  Rreth qka te vyjn ato tutoriale, sepse ti pergatis edhe per Windows Vista nuk kom koh :S

  P.S

  Faleminderit te gjithve !
   
 19. Game Over

  Game Over Anëtar Aktiv

  Postimet:
  244
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  Me nevoiten per temen e matures.
  Te njejtat tutoriale siq jan :
  Desktop
  Rinisja dhe fikja e Kompjuterit Tuaj.
  Games
  Data dhe Koha
  Printera dhe Printime
  Desktop Shortcuts


  Jo bash te gjitha ti besh , por disa nga keto , ato te cilat mendon se duhet , ose ato te cilat mundesh me shpejt ti krijosh
   
 20. jahir

  jahir Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,132
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  58
  Mir do ti bej, por, per cilen dat te nevojiten ato tutoriale !
   

Shpërndaje faqen

Loading...