1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Gjetja e Driver-ave (Thjeshte dhe lehte)

Tema tek 'Mësimet e Përzgjedhura' e hapur nga Fannol Gashi, 22 Tetor 2012.

 1. ALB|BlooD|

  ALB|BlooD| Anëtar Aktiv

  Postimet:
  277
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16
  Pse po rren 3 GB i ka full versioni, kur ktu po ma qet 7.9 GB...?
   
 2. Fannol Gashi

  Fannol Gashi SysAdmin Staff Member Administrator

  Postimet:
  3,255
  Pëlqimet:
  1,428
  Pikë nga trofetë:
  343
  Pershendetje,

  Fillimisht eshte etike e secilit ta respektoj tjetrin dhe te mos perdor ksi lloj fjalesh, sidoqoft secili e tregon karakterin se cfare e ka edhe karakteri jot nuk me duket Ok.

  Sidoqoft shiqo versionin cilin e kam permend une ose cili ka qene ne kohen kur eshte kriju tema dhe versionin qe eshte per momentin.

  Nese perdoret logjika ather: Logjike e thjesht eshte qe me ndryshim te verzionit ndryshon edhe permbajtja.

  Kalo mire.

  Sent from my GT-I9192
   
 3. ALB|BlooD|

  ALB|BlooD| Anëtar Aktiv

  Postimet:
  277
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16
  Ani a po ma jep pak karakter ti pra, se ti paske teper me demek...
  Allahile mos shit men vec pse je admin, po ku din ti cka osht karakteri bre, kogja i ri je ti me m'tregu mu per karakter e per sene tjera. Nashta per IT po, ama cka osht karakteri, e a kam karakter une, nuk ke met ti me m'tregu...

  KK!
   
 4. Fannol Gashi

  Fannol Gashi SysAdmin Staff Member Administrator

  Postimet:
  3,255
  Pëlqimet:
  1,428
  Pikë nga trofetë:
  343
  Kur me fyen dikush per diqka qe svaret nga une ather une i tregoj a ka karakter a jo edhe cdo her ja them te drejten, mosha nuk ta rrit karakterin (edhe pse per nga mosha koke shume ma i ri se une), edhe askush nuk mundet me ma ndalu me shpreh mendimin per cka do qoft.

  Pergjigjje more, postimi i ardhshem jasht teme perjashtohesh nga forumi.

  Kalo mire!

  Sent from my GT-I9192
   
  Last edited: 2 Tetor 2014
  Erooniti pëlqen postimin.
 5. GunSpeR

  GunSpeR Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,553
  Pëlqimet:
  172
  Pikë nga trofetë:
  93
  Un e kom kete program qe 2 vjet ne cd dhe mka kry pun shum mir por ni problem e ka se per me ba update duhet me ble cd tjeter me fut nuk mundesh me fut ne at cd me :(
   
 6. Atlanti

  Atlanti Anëtar Aktiv

  Postimet:
  445
  Pëlqimet:
  15
  Pikë nga trofetë:
  18
  Po këtu po i gjejka driverat vetëm për sistemet e vjetra operative,prej Windows 2000 deri në Windows XP!
   
 7. edy007

  edy007 Anëtari i muajit IV

  Postimet:
  1,884
  Pëlqimet:
  179
  Pikë nga trofetë:
  108
  Pershendetje,

  Valla nuk e di sakt se cilat Sisteme i perkrah e cilat jo vetem kete list e ki aty ne web:

  [​IMG]

  Me te mira...
   
 8. ALB|BlooD|

  ALB|BlooD| Anëtar Aktiv

  Postimet:
  277
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16
  Po ti i ri je me tregu per karakter qysh t'thash edhe ma heret. Paske met ti me tregu per karakter e me nda drejtesi. Ta paskan rrit menen shokt...

  Hajde me t'mira!
   
  Last edited by a moderator: 3 Tetor 2014
 9. Atlanti

  Atlanti Anëtar Aktiv

  Postimet:
  445
  Pëlqimet:
  15
  Pikë nga trofetë:
  18
   
 10. GunSpeR

  GunSpeR Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,553
  Pëlqimet:
  172
  Pikë nga trofetë:
  93
  o njerz e kom perdor kete qe shum vjet dhe esht super ti gjen driverat xp,vista,7,8 krejt e kom provu asht fantazi pa rrjet pa sen perdorne skeni me pas problem
   
 11. boom3rang

  boom3rang Ninja Staff Member Administrator

  Postimet:
  4,498
  Pëlqimet:
  2,087
  Pikë nga trofetë:
  448
  Pusho nja 1 muj ndoshta msohesh me respektu!
   
 12. edy007

  edy007 Anëtari i muajit IV

  Postimet:
  1,884
  Pëlqimet:
  179
  Pikë nga trofetë:
  108
  Nuk e di per cilen po mendon ti, une e kam fjalen per kete www.my-config.com, vetem ja bene nje Start the Detection ti gjan drajverat pa problem, e met e saj eshte qe pa rrjet nuk bene...

  Me te mira...
   
 13. Atlanti

  Atlanti Anëtar Aktiv

  Postimet:
  445
  Pëlqimet:
  15
  Pikë nga trofetë:
  18
  Qe shikoje çka paraqitet kur po e klikoj Start the Detection
  [​IMG]
   
 14. edy007

  edy007 Anëtari i muajit IV

  Postimet:
  1,884
  Pëlqimet:
  179
  Pikë nga trofetë:
  108
  Aha, kjo ktu e ka fjalen per ate programin qe instalohet qe eshte per me ta Detektu kompjuterin por ai instalohet edhe ne Win7,8,8.1, nese ki Sistem Operativ 7 apo 8 apo 8.1 ateherer vetem kliko ne Automatic Installation...

  Me te mira...
   
 15. Atlanti

  Atlanti Anëtar Aktiv

  Postimet:
  445
  Pëlqimet:
  15
  Pikë nga trofetë:
  18
  Dmth për Windows 7 ose 8 duhet me kliku te Automatic Installation,po sa është efikas ky program?
   
 16. Atlanti

  Atlanti Anëtar Aktiv

  Postimet:
  445
  Pëlqimet:
  15
  Pikë nga trofetë:
  18
  Te unë nuk po punon ky program,njëherë duket se po funksion por më vonë ndalet.Ja edhe me screenshoot si duket:

  [​IMG]


  [​IMG]   
 17. Tanni

  Tanni Anëtar i Njohur

  Postimet:
  811
  Pëlqimet:
  103
  Pikë nga trofetë:
  73
  @Atlanti kqyr a ki daten edhe oren mir aty posht.
   
 18. Atlanti

  Atlanti Anëtar Aktiv

  Postimet:
  445
  Pëlqimet:
  15
  Pikë nga trofetë:
  18
  Mirë e kam edhe datën dhe orën @Tanni,falemnderit.
   
 19. KeksibooY

  KeksibooY Anëtar

  Postimet:
  17
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  18
  shum program i mir. e a ka naj mundsi me ngarku n dvd
   
 20. udhtari_nates

  udhtari_nates Anëtar Fillestar

  Postimet:
  72
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  8
  fG vella falemdinderit per ket tem t'vlefshme t'pergzoj per punen qe ban ti dhe stafi komplet.
  Po i lexova disa komente e u shqetsova pak se Shqiptarit cdo her kur ja jep gishtin tlyp krahun komplet edhe nqofse mson dicka prej tjetrin t'ofendon e tshan e tthot se e kom dit ka edhe ma mir. Sido qoft ktyne tipave nuk duhet mju dhan aspak pergjigje
   

Shpërndaje faqen

Loading...