1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Geo Cities Databases - Geo Postal Codes

Tema tek 'Diskutime tjera' e hapur nga Berat Ossi, 10 Korrik 2017.

 1. Berat Ossi

  Berat Ossi Anëtar Aktiv

  Postimet:
  385
  Pëlqimet:
  75
  Pikë nga trofetë:
  38
  Pershendetje,

  Din kush se ku mund te gjej Geo Postal Codes per AL (shqiperi) dhe MK (maqedoni) ?
   
 2. phoenix

  phoenix Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,549
  Pëlqimet:
  636
  Pikë nga trofetë:
  243
 3. Berat Ossi

  Berat Ossi Anëtar Aktiv

  Postimet:
  385
  Pëlqimet:
  75
  Pikë nga trofetë:
  38
 4. BurimBushi

  BurimBushi Anëtar Aktiv

  Postimet:
  340
  Pëlqimet:
  69
  Pikë nga trofetë:
  53
  Code:
  -- phpMyAdmin SQL Dump
  -- version 4.7.0
  -- https://www.phpmyadmin.net/
  --
  -- Host: 127.0.0.1
  -- Generation Time: Jul 11, 2017 at 08:44 AM
  -- Server version: 10.1.24-MariaDB
  -- PHP Version: 7.1.6
  
  SET SQL_MODE = "NO_AUTO_VALUE_ON_ZERO";
  SET AUTOCOMMIT = 0;
  START TRANSACTION;
  SET time_zone = "+00:00";
  
  
  /*!40101 SET @[email protected]@CHARACTER_SET_CLIENT */;
  /*!40101 SET @[email protected]@CHARACTER_SET_RESULTS */;
  /*!40101 SET @[email protected]@COLLATION_CONNECTION */;
  /*!40101 SET NAMES utf8mb4 */;
  
  --
  -- Database: `db`
  --
  
  -- --------------------------------------------------------
  
  --
  -- Table structure for table `geocodes`
  --
  
  CREATE TABLE `geocodes` (
   `post_code` int(50) NOT NULL,
   `name` varchar(300) NOT NULL
  ) ENGINE=InnoDB DEFAULT CHARSET=latin1;
  
  --
  -- Dumping data for table `geocodes`
  --
  
  INSERT INTO `geocodes` (`post_code`, `name`) VALUES
  (1000, 'Skopje'),
  (1200, 'Tetovo'),
  (1230, 'Gostivar'),
  (1250, 'Debar'),
  (1300, 'Kumanovo'),
  (1330, 'Kriva Palanka'),
  (1360, 'Kratovo'),
  (1400, 'Veles'),
  (1430, 'Kavadarci'),
  (1440, 'Negotino'),
  (1442, 'Demir Kapija'),
  (1480, 'Gevgelija'),
  (2000, 'Štip'),
  (2210, 'Probištip'),
  (2220, 'Sveti Nikole'),
  (2300, 'Ko?ani'),
  (2310, 'Vinica'),
  (2320, 'Del?evo'),
  (2304, 'Makedonska Kamenica'),
  (2326, 'Peh?evo'),
  (2330, 'Berovo'),
  (2400, 'Strumica'),
  (2420, 'Radoviš'),
  (2460, 'Valandovo'),
  (6000, 'Ohrid'),
  (6250, 'Ki?evo'),
  (6330, 'Struga'),
  (6530, 'Makedonski Brod'),
  (7000, 'Bitola'),
  (7240, 'Demir Hisar'),
  (7310, 'Resen'),
  (7500, 'Prilep'),
  (7550, 'Kruševo'),
  (1000, 'Tirana'),
  (1500, 'Krujë'),
  (2000, 'Durrës'),
  (2500, 'Kavajë'),
  (3000, 'Elbasan'),
  (3300, 'Gramsh'),
  (3400, 'Librazhd'),
  (3500, 'Peqin'),
  (4000, 'Shkodër'),
  (4300, 'Malësi_e_Madhe'),
  (4400, 'Pukë'),
  (4500, 'Lezhë'),
  (4600, 'Mirditë'),
  (4700, 'Kurbin'),
  (5000, 'Berat'),
  (5300, 'Kuçovë'),
  (5400, 'Skrapar'),
  (6000, 'Gjirokastër'),
  (6300, 'Tepelenë'),
  (6400, 'Përmet'),
  (7000, 'Korçë'),
  (7300, 'Pogradec'),
  (7400, 'Kolonjë'),
  (8000, 'Mat'),
  (8300, 'Dibër'),
  (8400, 'Bulqizë'),
  (8500, 'Kukës'),
  (8600, 'Has'),
  (8700, 'Tropojë'),
  (9000, 'Lushnjë'),
  (9300, 'Fier'),
  (9400, 'Vlorë'),
  (9700, 'Sarandë'),
  (1700, 'Transit'),
  (1800, 'Express Mail Service');
  COMMIT;
  
  /*!40101 SET [email protected]_CHARACTER_SET_CLIENT */;
  /*!40101 SET CHARACTER_SET_RESULTS[email protected]_CHARACTER_SET_RESULTS */;
  /*!40101 SET [email protected]_COLLATION_CONNECTION */;
  
   
 5. Kim caprio

  Kim caprio Anëtar

  Postimet:
  1
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1

Shpërndaje faqen

Loading...