1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
    Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Garë në Graphic Design

Tema tek 'Biseda të Lira' e hapur nga sp0nTeX, 10 Korrik 2014.

1. MIRLIND.J

MIRLIND.J Anëtar i Njohur

Postimet:
    684
    Pëlqimet:
    115
    Pikë nga trofetë:
    63
    boom3rang pajtohem me ty sepse asht mnyra ma e mir mu kan e njejta tem per secilin pasi qe sipas deshires mendoj qe kur ti kishin paraqit punimet sish kan interesant dikush ni punim me ni tem krejt tjeter e dikush ni punim me krejt diqka tjeter edhe tana vlersimi sish kan bash korrekt.

sp0nTeX : afatin kisha sygjeru me shty pak pasi qe po kam deshir me marr pjes edhe une e siq kam e kame cekur lart nuk kam shum kohe qe me ba naj punim sado pak serioz.

boom3rang pëlqen postimin.
  2. arbII*

arbII* Anëtar Aktiv

Postimet:
    136
    Pëlqimet:
    59
    Pikë nga trofetë:
    28
    Ideja mjafte e mire plotesisht pajtohna me ty, besoj se keshtu duhet vepruar :)
    Por mendoj qe per votim duhet te kene nje kushte. Per te votuar nje antar duhet te kete mbi 70 postime ne forum per aryse se cdo kush mundet me bo naj manipulim si p.sh. me u regjistru me shum usera dhe me votu n'emer t'filanit me te njofshum. Mendimi im, pershendetje :)

boom3rang, sp0nTeX dhe -f0rGivE. pëlqejnë postimin.
  3. sp0nTeX

sp0nTeX Anëtar Legjendë

Postimet:
    1,514
    Pëlqimet:
    390
    Pikë nga trofetë:
    138
    Per mu nuk paraqet problem fare veqse nuk jam i mir n'LOGO :(
    Sa per afar afat ka deri t'premten mashum spom doket e arsyeshme me zgjat :/ po qe osht nevoja edhe zgjasim.
    edhe besoj qe per me i publiku punimet m'takon mu pasiqe un jom organizatori :p:D

4. PirateKS

PirateKS Anëtari i muajit II

Postimet:
    435
    Pëlqimet:
    101
    Pikë nga trofetë:
    68
    Nc po atu pasni than deri te dielen ka kohe me apliku, e sot e diele a nuk muj edhe sot me apliku une a :v
    Nuk e pasna pa temen qe koka hap gjithashtu nuk me paska ardh njoftimi qe ma paske ba tag, ndoshta qe paske ba shume tag-a
    Po nejse po e shoh qe shorti veq koka nda. Shpresoj me fitu qaj qe duhet :) Suksese djema

5. BurimBushi

BurimBushi Anëtar Aktiv

Postimet:
    340
    Pëlqimet:
    69
    Pikë nga trofetë:
    53
    #UnëMarrPjesë

GunSpeR pëlqen postimin.
  6. Blerim R.

Blerim R. Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

Postimet:
    7,256
    Pëlqimet:
    1,266
    Pikë nga trofetë:
    358
    @PirateKS
    @BurimBushi
    Edhe ju dy jeni pjesmarres se hala e dille osht deri ne ora 23.59, short nuk ka, perndryshe lexojeni postin e boom3rangut.
    Keto jan rregullat, logon nuk e publikoni ketu por ja dergoni antarit spontex ose boomerang (qysh tmerren vesh kta dy)

7. boom3rang

boom3rang Ninja Staff Member Administrator

Postimet:
    4,483
    Pëlqimet:
    2,074
    Pikë nga trofetë:
    448
    Punimet i dergoni tek anetari i cili e ka organizu kete gare @sp0nTeX deri te Premten. Pra mendoj qe deri te premten keni kohe te mjaftueshme me u mundu me bo nje punim te bukur. Edhe njehere po i cek te gjitha rregullat, qe ti keni parasysh.

ps. Gjithashtu per cdo punim preferohet ti ruani PSD fajllat.

Rregullat:
    Kurse per anketen e mendojm dhe e rregullojm qe te jete sa me transparente.

8. ValonMehmeti

ValonMehmeti Anëtar Aktiv

Postimet:
    292
    Pëlqimet:
    171
    Pikë nga trofetë:
    53
    une e kom kriju 1 logo tjeter me tjeter qka po mendoj me emer tjeter Smart Design, po ska lidhje e bej prap per itshqip, por keto duhet te tregohen ne fillim sepse edhe vet kam qene ne dilem se qka me kriju po qysh tha Boomerang-u niher me logo e garat tjera me dizajne, wp etj.

9. sp0nTeX

sp0nTeX Anëtar Legjendë

Postimet:
    1,514
    Pëlqimet:
    390
    Pikë nga trofetë:
    138
    PirateKS , BurimBushi po po mundeni me marr pjes edhe ju pasiqe punimet do te postohen te gjitha njeherësh kshtuqe as shorti që ësht hedhur më heret nuk vlen.
    Gjithashtu pom duket e arsyeshme me marr parasysh edhe sygjerimin e antarit arbII* ku ka thon
    Kashtuqe edhe ky dot jet nje rregull shtes per te votuar.Votat do te verifikohen sipas postimeve pasiqë votat do te jen publike.Kush mundohet me manipulu me vota do te eliminohet,besoj qe e kom edhe t'antarve tjer.

10. PirateKS

PirateKS Anëtari i muajit II

Postimet:
    435
    Pëlqimet:
    101
    Pikë nga trofetë:
    68
    Edhe nje here ku duhet te i dergojm punime, apo duhet t'i postojm ne ndonje tem te re pasi qe anetari @sp0nTeX e ka te ndaluar qe t'i dergojm mesazhe private

11. sp0nTeX

sp0nTeX Anëtar Legjendë

Postimet:
    1,514
    Pëlqimet:
    390
    Pikë nga trofetë:
    138
    o_Oo_O:confused: tani e rregulloj broo mem fal pasiqe nuk e kam vrejt :/ por mundesh me mi dergu edhe n'FB linkun veq e ki ktu te ikona e FB-s tek firma.

12. sp0nTeX

sp0nTeX Anëtar Legjendë

Postimet:
    1,514
    Pëlqimet:
    390
    Pikë nga trofetë:
    138
    Antarë të forumit dhe pjesmarrës në Garë un po terhiqem prej ksaj gare per shkaqe personale gjithashtu edhe per arsyje se nuk jam edhe aq i mir ne punimin e logove per t'mos thënë fare :/ .Punimet qe ju i punoni mundeni me mi dergu n'PM ose FB ska problem dhe i postoj edhe garen do ta ndjek me shum deshir.
    Pas nje kohe shum te shkurt do ta organizoj dhe garen e 2 por me nje tem më ndryshe gjithashtu dot ket edhe shum surpriza,n'garen e 2 gjithsesi që do të marr pjes pasiqe tema nuk do te jet LOGO por diqka tjeter pra diqka qe kam aftsi më shum :D.Ju deshiroj sukses pjesmarrsve.

Afati i fundit për me i dergu punimet osht deri t'Premtën.

13. ValonMehmeti

Postimet:
    292
    Pëlqimet:
    171
    Pikë nga trofetë:
    53
    Fituesi kur zgjedhet?

14. sp0nTeX

sp0nTeX Anëtar Legjendë

Postimet:
    1,514
    Pëlqimet:
    390
    Pikë nga trofetë:
    138
    Njerz sot mu m'ka ndodh 1 tragjedi n'familje kshtuqe punimet nuk dot postohen sonte por neser ne mengjes.
    Gjithashtu m'duhet per afro 1 jav me u terhjek prej forumit kshtuqe ata qe kan marr pjes punimet dergoni sonte e neser i postoj.
    Pom vjen keq qe po duhet me e shty pak garen po me ma boo hallall :'( :'(

15. ValonMehmeti

Postimet:
    292
    Pëlqimet:
    171
    Pikë nga trofetë:
    53
    Mvjen keq per tragjedin, punimet mese miri me i dergu tek boomerangu e ai i poston per arsye mos me pas ngecje gjat gares.

16. sp0nTeX

sp0nTeX Anëtar Legjendë

Postimet:
    1,514
    Pëlqimet:
    390
    Pikë nga trofetë:
    138
    Ne rast se nuk arrij me i postu punimet neser ne mengjes blerimit ia dergova punimet e juaja edhe i poston aj pasiqe boom3rangu nuk ishte ON edhe nuk e dita a osht i gatshem me marr persiper edhe pse ma heret pat kerku qe punimet me i postu aj.
    Edhe 1 her pom vjen keq qe ndodhi kjo :(

17. drini-17#

drini-17# Anëtari i muajit III

Postimet:
    732
    Pëlqimet:
    121
    Pikë nga trofetë:
    88
    Me fal qe po nderhy..!

Dhe qka ndodhi me ket garë ( Cili është fituesi, ku janë punimet, apo e keni braktisur ket Garë. :/ )

Ciao!

18. DarKr0x

DarKr0x Anëtar Legjendë

Postimet:
    3,451
    Pëlqimet:
    1,081
    Pikë nga trofetë:
    358
    Jo eshte hapur nje teme tjeter.
    Fituesi boom3rang. :)

19. -f0rGivE.

-f0rGivE. Anëtar me Përvoj

Postimet:
    1,206
    Pëlqimet:
    130
    Pikë nga trofetë:
    93
    kete gar e ka fitu antari @PirateKS , punimet jan postu po i paskan fshi.. ;)

20. sp0nTeX

sp0nTeX Anëtar Legjendë

Postimet:
    1,514
    Pëlqimet:
    390
    Pikë nga trofetë:
    138
    Ktu jan postu punimet LINK

Shpërndaje faqen

Loading...