1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Garë në Graphic Design

Tema tek 'Biseda të Lira' e hapur nga sp0nTeX, 10 Korrik 2014.

 1. sp0nTeX

  sp0nTeX Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,514
  Pëlqimet:
  390
  Pikë nga trofetë:
  138
  Përshendetje antar të IT Shqip.
  Mesa pash ne forum asnjëher nuk ishte organizu garë në Dizajn grafik dhe vendosa me organizu un.

  Qysh fillon gara ?
  Gara fillon të Hanen dhe perfundon te premten varsisht se sa antar marrin pjes ( pra me mundsi me u kry gara para kohe apo me zgjat edhe pas dites se premte ).Pra keni koh me u paraqit deri te Dielen pasiqe te dielen ne bashkpunim me ata qe do te marrin pjes ne garë do te zgjidhet tema per te cilen do te punojm gjithashtu edhe shorti do te ndahet.

  Qysh duhet me marr pjes n'garë ?
  Mjafton me Komentu [ #UnëMarrPjesë ]

  Sistemi i Eliminimit ?
  Sistemi i Eleminimit do te jet direkt.

  Si do te ndahet shorti Shorti ?
  Shorti do te percaktohet nga www.random.org

  A dot te ket shperblim ?
  Shperblim fatkeqsisht nuk do te ket pasiqe skem kushte me ju shperbly me najsen :(

  Code:
  Rregullat qe duhet tju permbaheni ne ket Garë jane keto:
  ______________________________________________________________
  
  - Ju duhet ta postoni punimin mbrenda kohes se Gares ne te kunderten disfalifikoheni
  
  - Ju nuk keni drejt ta ndrroni punimin nese njeher e postoni.
  
  - Nuk lejohet asesi te perdorni PSD-ja.
  
  - Nuk lejohen bashkpunimet.
  
  - Ne rast se punimet i vreni se jane te gatshme ose qe jane vjedhur,do te eleminoheni direkt nga gara.
  
  - Ju duhet ta ruani edhe Psd file ne rast te polemikave qe nuk esht punimi i juaj ose gjat punimit te beni nje screenrecorder ne rast te mos publikimit te PSD-s apo Screenrecorder-it automatikisht do te eliminoheni .
  
   
  [email protected], B3$!, meteora dhe 7 anëtarë tjerë pëlqejnë postimin.
 2. sp0nTeX

  sp0nTeX Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,514
  Pëlqimet:
  390
  Pikë nga trofetë:
  138
  Po ja boj perhajr un :D:p
  #UnëMarrPjesë
   
 3. arbII*

  arbII* Anëtar Aktiv

  Postimet:
  136
  Pëlqimet:
  59
  Pikë nga trofetë:
  28
  Edhe pse nuk kam punuar nje kohe te gjate dizajn (koha prej ZOUMZ - Komunitetit Grafik Shqiptar ex.MOD) vendosa te marre pjese, me pelqeu ideja dhe thash pse te mos provoj edhe une si nje dizajner " i harruar " :p

  #UnëMarrPjesë
   
 4. sp0nTeX

  sp0nTeX Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,514
  Pëlqimet:
  390
  Pikë nga trofetë:
  138
 5. MIRLIND.J

  MIRLIND.J Anëtar i Njohur

  Postimet:
  684
  Pëlqimet:
  115
  Pikë nga trofetë:
  63
  Djema po paraqitna po nuk jam i sigurt qe kam kohe ne kete date pasi qe jam maturant kete vit dhe si e dini duhet angazhuar per regjistrim e tjera.
  #UnëMarrPjesë
   
 6. Ardi@Net

  [email protected] Anëtar i Njohur

  Postimet:
  807
  Pëlqimet:
  79
  Pikë nga trofetë:
  58
  Ka koh qe nuk kam bo naj dizajn pasi qe ne forum nuk kishte aktivitete te mdhaja por sidoqoft do te provoj :D (vetem na tregoni qe dizajnet jan tem e lir ose duhet me bo diqka si thoni) :)

  #UnëMarrPjesë
   
 7. sp0nTeX

  sp0nTeX Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,514
  Pëlqimet:
  390
  Pikë nga trofetë:
  138
  po m'vjen mir qe veq ja kan nis me u aktivizu dizajnerat edhe po kan deshir me marr pjes n'gar me sprovu vehten :D.
   
 8. Ardi@Net

  [email protected] Anëtar i Njohur

  Postimet:
  807
  Pëlqimet:
  79
  Pikë nga trofetë:
  58
  Pa tjeter qe jemi te interesun kur ka ksi aktivitete :D

  Flm prej teje qe e ki hap ket garë ;)
   
  sp0nTeX pëlqen postimin.
 9. sp0nTeX

  sp0nTeX Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,514
  Pëlqimet:
  390
  Pikë nga trofetë:
  138
  Fatkeqsisht spo ka dizajnera t'interesum edhe aq por me ata qe dojn ka me u mbajt gara
   
 10. GunSpeR

  GunSpeR Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,553
  Pëlqimet:
  172
  Pikë nga trofetë:
  93
  Ka kohe qe sjam marre me dizajn po do e provoj :)

  #UnëMarrPjesë
   
 11. boom3rang

  boom3rang Ninja Staff Member Administrator

  Postimet:
  4,483
  Pëlqimet:
  2,074
  Pikë nga trofetë:
  448
  Po me pelqen qe vete ju si anetare po merrni persiper te organizoni gjera ne kete forum, dhe nuk po pritni gjithcka te behet nga stafi i forumit, keshtu qe edhe pse ne dizajn nuk jam aq i mire, dhe ka kohe qe sjam marr me photoshop ashtu sic duhet vetem ne rast te ndonje logo, do te paraqitem edhe une, vetem per pjesmarrje dhe jo per me fitu :p.

  ps.
  #UnëMarrPjesë
   
  sp0nTeX pëlqen postimin.
 12. siimon

  siimon Anëtar i Njohur

  Postimet:
  782
  Pëlqimet:
  112
  Pikë nga trofetë:
  63
  Edhe une ka kohe qe nuk kam bo ndonje dizajn pervec ndonje gja te thjesht mirpo kur te me premton koha do te garoj edhe une me ju...

  #UnëMarrPjesë


  Tapatalk für iPhone 5c
   
 13. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,451
  Pëlqimet:
  1,081
  Pikë nga trofetë:
  358
  Dhe pse nuk jam i mire ne dizajn thjesht per fun.(Ishalla kam laptopin se po i ndroj ekranin.
  #UneMarrPjese
   
 14. sp0nTeX

  sp0nTeX Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,514
  Pëlqimet:
  390
  Pikë nga trofetë:
  138
  Derimë tani veq 8 persona jon paraqit shpresojm qe deri te dielen kan me u paraqit edhe ma shum :rolleyes:
   
 15. -f0rGivE.

  -f0rGivE. Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,206
  Pëlqimet:
  130
  Pikë nga trofetë:
  93
  Veq ju deshiroj suksese se une tash jam nxan me Fakultet e skom koh me dizajn me u merr.. Le te fitoj me i miri le t'fitoj Thaçi hahahahhaa :p
   
 16. ValonMehmeti

  ValonMehmeti Anëtar Aktiv

  Postimet:
  292
  Pëlqimet:
  171
  Pikë nga trofetë:
  53
  #Edited

  E kam nje sygjerim dhe pse jo edhe ta aplikojm.

  Te gjithe pjesemarrsit ne gare ta dergojne linkun/dizajnin ne Pm tek antari Spontex, pastaj antari i larte cekur ti publikoj te gjitha dizajnet te premten ne mbremje per arsye dhe mundesi te kopjimit ose inspirimit nga pjesemarresit e tjere. Te behet e gjithe kjo dhe te kemi mundesi te shohim origjinalitetin e secilit.

  A ka mundesi disa info shtese se qfar lloj dizajne apo logo etj.
  me respekt VM.


  #UnëMarrPjesë.
   
  Last edited: 12 Korrik 2014
  arbII* pëlqen postimin.
 17. sp0nTeX

  sp0nTeX Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,514
  Pëlqimet:
  390
  Pikë nga trofetë:
  138
  Edhe zyrtarisht u mbyll afati per pjesmarrje ne garen qe dot mbahet keto ditë.
  Në këtë garë dot marrin pjes 9 antar te forumit.
  1.sp0nTeX (Un :p) 2.arbII* 3.Lindi Pc 4.[email protected] 5.GunSpeR 6.boom3rang 7.siimon 8.DarKr0x 9.ValonMehmeti.
  Shorti veq u nda permes Random.org Screenshot
  --------------------------------
  8. DarKr0x VS 1.sp0nTeX
  5.GunSpeR VS 2.arbII*
  4.[email protected] VS 6.boom3rang
  7.siimon VS 9.ValonMehmeti
  3.Lindi Pc VS ? ( Qka po sygjeroni me bo me LindiPC pasiqe nuk ka me kon me garu :()
  ---------------------------------------------------------------------
  Sygjerimi im per temen pasiqe osht edhe gara e par osht ky :
  Tema: Free
  Lloji: Wallpaper
  Madhesitë: Sipas Deshires
  -------------------------------
  Gara Fillon prej t'Hanës dhe afati per ta paraqit punimin është 2 dit.
  ----------------------------------------------------------------------------
  Prap se prap jepni edhe ju mendimet e juja per temën. ;)
   
  Last edited: 13 Korrik 2014
 18. sp0nTeX

  sp0nTeX Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,514
  Pëlqimet:
  390
  Pikë nga trofetë:
  138
  Falemderit per ket sygjerim por nuk pom duket bash adekuat pasiqe pasi ti dergojn punimet dhe te postohen ne forum ajo nuk po mbetet nje gar por thjesht postime.Mendoj qe gara duket te ket pak karakter mat fort dhe emocionues sepse qdoher do ta medojm se me kend do te perballemi ne dizajnin e ardhshem , do te punojm më me perkushtim në mënyr qe te mos eleminohemi dhe besoj qe do ta njohim secilin me mir ne ket fush , derimë tani jan 9 antar qe marrin pjes ne garë kur t'mbesin vetem dy do e shohesh qfar emocione kan me na dhuru.
   
 19. boom3rang

  boom3rang Ninja Staff Member Administrator

  Postimet:
  4,483
  Pëlqimet:
  2,074
  Pikë nga trofetë:
  448
  Un kisha me thon kategoria per fillim me kon per logo te ITSHQIP, po e jap kete sugjerim pasi qe disa mund te kopjojne ndonje wallpaper nga diku dhe te paraqesin si te tyne.

  Dmth sugjerimi jem.


  Lloji: Logo
  Madhesia: 600x600px
  Ngjyrat: Sjan me rendesi
  TEXTI: ITSHQIP - Informatika Shqiptare.  Kurse un personalisht kisha thon me konkuru secili me secilin dmth krejt mi dergu postimet tek une ne PM, dhe un pastaj do ti publikoj me nje teme te re, dhe do te vendosi nje ankete per te votuar, ai i cili merr me shum vota fiton :D
   
  ValonMehmeti dhe arbII* pëlqejnë postimin.
 20. BaDBoY-ALbania

  BaDBoY-ALbania Anëtar Aktiv

  Postimet:
  280
  Pëlqimet:
  19
  Pikë nga trofetë:
  18
  Do bejme nje konkurs bashke per design me 100 euro lart .
   

Shpërndaje faqen

Loading...