1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Game hosting company

Tema tek 'Tjera' e hapur nga dionbalaj, 4 Mars 2016.

 1. dionbalaj

  dionbalaj Anëtar Aktiv

  Postimet:
  107
  Pëlqimet:
  8
  Pikë nga trofetë:
  33
  Prsh dua te krijoj nje kompani per game servers por jam ndileme per webfaqen. P.sh nese perdori whmcs, ata kur blejn server p.sh 1 teamspeak 3, te dhanat do ti vijn automatikisht atij ne email? A mundet aj me menagju serverine ts dhe qfardo lloji tjeter p.sh cs 1.6 me pas qasje nftp e me bo restart serverin? Nese po, a osht shtir mi konfiguro kto.

  Po ashtu pash edhe per do game panel si p.sh swift paneli, po kjo sa ke te konfigurum billing me sa e di?


  Nese keni njohuri mbi kto, pergjigjuni

  Sent from my GT-I9195 using Tapatalk
   
 2. Erooniti

  Erooniti Anëtar i Njohur

  Postimet:
  972
  Pëlqimet:
  85
  Pikë nga trofetë:
  48
  Perdore GameCP,
  I ka ato qe thua ti
   
 3. Jãşhť'Sşeriĕ

  Jãşhť'Sşeriĕ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,692
  Pëlqimet:
  530
  Pikë nga trofetë:
  208
  Per shitjen edhe daten e pagesave sosht keq me menaxhu me whmcs.
  ndersa per ftp restart start stop etj tduhet 1 game panel si bgp ose naj tjeter.
  Code:
  http://www.bgpanel.net/
  Ndersa qe tbosh konfigurimet manualisht me durt e tuja per ket qe kerkon do pun sosht e thjesht.
   

Shpërndaje faqen

Loading...