1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Forumi kalon në sistemin XenForo nga PhpBB3

Tema tek 'Njoftimet, Komentet dhe Sugjerimet në itShqip' e hapur nga boom3rang, 21 Maj 2013.

 1. boom3rang

  boom3rang Ninja Staff Member Administrator

  Postimet:
  4,483
  Pëlqimet:
  2,074
  Pikë nga trofetë:
  448
  Përshëndetje!

  Sic edhe shkruan tek titulli, forumi yne kalon nga sistemi menaxhues PhpBB3, në Xenforo.

  Arsyet janë të shumta, por është e rrugës ti cekim disa nga ato përse kemi kaluar nga phpbb3 ne xenforo.

  1. Eshte shum më praktik.
  2. Eshte shum më i shpejtë.
  3. Eshte shum më i lehtë për përdorim.
  4. Funksione të shumta dhe më të avancuara se phpbb3
  6. Shum më praktik për stafin, për të shtuar ndonjë shtojcë, dhe për të moderuar forumin.
  7. Mundësi për tu kyqur në forum edhe përmes rrjetit social Facebook/Twitter.
  8. Funksion të integruar për të pëlqyer postimet e anëtarëve.
  9. Funksion të integruar për njoftime(ang. Notification), ngjajshëm sikur në Facebook.
  10.. Funksione të shumta në profilin e anëtarëve.

  Për më shum, se cfar funksione ka mund të hulumtoni forumin edhe vetë, por edhe duke kërkuar në faqen zyrtare.

  http://xenforo.com

  Gjith të mirat, klm.

  Me respekt!
  Stafi Itshqip.com
   
  Last edited: 3 Mars 2014
  Erooniti, albert1, WhiteLine dhe 11 anëtarë tjerë pëlqejnë postimin.
 2. jetmirii

  jetmirii Anëtar Aktiv

  Postimet:
  108
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  28
  interesant po me duket ne fillim se jam msu me at tjetrin po sidoqoft prap qata antar jan edhe esht forumi me i madh shqiptar
  sa i perket fushes se teknologjis, veq qeky opsioni per me i bo like postimeve nuk po me pelqejka...
  ;)
   
  Edm0nd pëlqen postimin.
 3. boom3rang

  boom3rang Ninja Staff Member Administrator

  Postimet:
  4,483
  Pëlqimet:
  2,074
  Pikë nga trofetë:
  448
  Pse nuk te pelqen jetmir, opsioni per me i bo Like!
   
  arditkrasniqi, TotalVirus dhe mendurberisha pëlqejnë postimin.
 4. lumz

  lumz Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,688
  Pëlqimet:
  59
  Pikë nga trofetë:
  93
  Forumi po duket shum super,

  po lidhna me at komentin ma nelt, ma heret e kom pas jap si sygjerim me shtu ket opcion ama se keni pas marr persiper e pe shoh qe paska ma shum opcione dhe ndryshime teper tmdhaja , e besoj qe ka me pas ma aktivitet nditet nvijim.

  w.b ITSHQIP <3
   
  boom3rang pëlqen postimin.
 5. Blerim R.

  Blerim R. Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  7,256
  Pëlqimet:
  1,266
  Pikë nga trofetë:
  358
  ITSHQIP gjithmon nje hap para :)
   
  TotalVirus, dorianshala dhe boom3rang pëlqejnë postimin.
 6. MIRLIND.J

  MIRLIND.J Anëtar i Njohur

  Postimet:
  684
  Pëlqimet:
  115
  Pikë nga trofetë:
  63
  Sistem i Avancuar per pak koh stabilizohemi me te ju pergezoj per punen.
   
  TotalVirus, Blerim R. dhe boom3rang pëlqejnë postimin.
 7. avdushhyseni

  avdushhyseni Anëtar

  Postimet:
  38
  Pëlqimet:
  3
  Pikë nga trofetë:
  8
  eh qetash e pasni relaksu forumin....super...mir u kon amo qetash ma shum pom pelqen
   
  Blerim R. dhe boom3rang pëlqejnë postimin.
 8. albasoul

  albasoul Anëtar Aktiv

  Postimet:
  101
  Pëlqimet:
  9
  Pikë nga trofetë:
  18
  mire do ishte sikur te shtonin mundesin per dhenien e Reputacionit! :D
   
 9. boom3rang

  boom3rang Ninja Staff Member Administrator

  Postimet:
  4,483
  Pëlqimet:
  2,074
  Pikë nga trofetë:
  448
  Reputacioni, tani eshte zevendesu me opsionin Pëlqej.
   
  gjergjajarian pëlqen postimin.
 10. RINOR LAHI

  RINOR LAHI Anëtar Fillestar

  Postimet:
  59
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  8
  Shum mir, veq suksese "IT STAFF".
  Faleminderit qe ekziston nje faqe si kjo qe per qfardo qe kemi nevoj mund te pyesim dhe shum shpejt gjejm perigigjje.
  Me respekt.
   
  Blerim R. pëlqen postimin.
 11. MaJk.

  MaJk. Anëtar i Njohur

  Postimet:
  577
  Pëlqimet:
  102
  Pikë nga trofetë:
  78
  Duket shum mire tani :) Suksese ITSHQIP
   
 12. GunSpeR

  GunSpeR Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,553
  Pëlqimet:
  172
  Pikë nga trofetë:
  93
  Mua ne fillim nuk po me pelqen sepse jam msu me at te vjetren po do mesohem edhe me kete :D
   
 13. albo88

  albo88 Anëtar

  Postimet:
  20
  Pëlqimet:
  4
  Pikë nga trofetë:
  0
  po pra shum mir eshte goxha praktik jo po ri shkruj color = red ene budalliqe te tjera

  Bravo
   
 14. mendurberisha

  mendurberisha Anëtar i Njohur

  Postimet:
  691
  Pëlqimet:
  28
  Pikë nga trofetë:
  73
  Shum mir e ka boo me ket template, hallall i koft boom3rang-ut. veq nese kish mujt me ja shtu edhe templaten per mobil
   
 15. Albi Bytyqi

  Albi Bytyqi Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,079
  Pëlqimet:
  127
  Pikë nga trofetë:
  133
  Osht pak me thon "Shum bukur"
  Kshtu ma mir me lon No Comment ! :)
   
  boom3rang pëlqen postimin.
 16. MarioH

  MarioH Anëtar

  Postimet:
  33
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  8
  Me pelqen shume :).
  Uroj te jete edhe i sigurte si forum software, mos te kete bugs.
  Suksese te metejshme ITshqip !
   
  boom3rang pëlqen postimin.
 17. Inpu

  Inpu Anëtar Aktiv

  Postimet:
  269
  Pëlqimet:
  22
  Pikë nga trofetë:
  28
  Shume me i thjeshte dhe shume here me praktike. Kete script e kam hasur per here te pare te albforumi..com edhe me ka pelqyer per thjeshtesine. Kur faqja te hapet direkte eshte fantastike. Mendoj se anetaret do duan pak kohe sa ti mesohen syte me kete pamje por do mesohen sic u mesuan me phpBB3. Suksese per punen e bere cuna.
   
  boom3rang pëlqen postimin.
 18. Gr@1ti

  [email protected] Anëtar i Njohur

  Postimet:
  848
  Pëlqimet:
  146
  Pikë nga trofetë:
  88
  Me duket krejt ndyshe nga ai i mehershmi
  Por shum me i mir ky shum mir qe e keni kthyer keshtu.
   
 19. Valdrin Gashi

  Valdrin Gashi Anëtar i Njohur

  Postimet:
  715
  Pëlqimet:
  75
  Pikë nga trofetë:
  58
  Koha për ndryshime :)
   
 20. N@!M!

  [email protected]!M! Anëtar Aktiv

  Postimet:
  402
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16
  hmmm Moti kohe nuk kam hi ne forume edhe kur hina mu doke si hine ma nai web qeter sdii per fillim nuk oshte i keq veq suksesee Staff.
   

Shpërndaje faqen

Loading...