1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Formatizimi i Windows XP me USB

Tema tek 'Mësimet e Përzgjedhura' e hapur nga CybeRnotic, 4 Tetor 2010.

 1. Blerim R.

  Blerim R. Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  7,259
  Pëlqimet:
  1,268
  Pikë nga trofetë:
  358
  Shiko kete teme, shikoje se cili eshte PC yt dhe aty e ke se me cilen pull mund te hysh ne Bios

  Code:
  http://www.cpucare.net/Hardware/BIOS/Access_BIOS.htm
   
 2. lumz

  lumz Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,692
  Pëlqimet:
  60
  Pikë nga trofetë:
  93
  A po ta qet me shkru Ndonje Password a nuk pot qet kurgjo ?
   
 3. 6D37ç74

  6D37ç74 Anëtar

  Postimet:
  14
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  jo sen spo qet
   
 4. labi233

  labi233 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  256
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  dost provoj do tjera si-F1,CTRL+ALT+ESC ,delete,esc
   
 5. petriti11

  petriti11 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  457
  Pëlqimet:
  11
  Pikë nga trofetë:
  38
  E me formatizu me Windows 7 a shkon e njejta menyr apo jo.
   
 6. Blerim R.

  Blerim R. Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  7,259
  Pëlqimet:
  1,268
  Pikë nga trofetë:
  358
  Po, vetem se ne vend te Windows XP.iso e fut Windows 7.iso
   
 7. ermalndddd

  ermalndddd Anëtar

  Postimet:
  1
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  Faleminderit shume
   
 8. alajdin

  alajdin Anëtar i Njohur

  Postimet:
  636
  Pëlqimet:
  69
  Pikë nga trofetë:
  58
  Me falni qe po rikthena ne temat e vjetra po si muj me gjet filen .ISO se i shiqova te gjithe postimet dhe gjithe linqet po nuk po bojne , linqet e tutorialit po bojne por linqet qe ishin dhene per shkarkimin e files .ISO nga anetar te ndryshem por edhe nga adminat e furumit nuk pom bojne.Te lutem te ma jap dikush qe e ka testuar vete dhe qe bon 100% dhe mem garantu per ate se mem dal problem ateher skam ku me hi qe me rregullu:(

  A ka naj ndihme per mua?

  A nuk e paska perdor askush ket metod a?
   
 9. besarti123

  besarti123 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  339
  Pëlqimet:
  9
  Pikë nga trofetë:
  18
  flm shum shum se shum mu ka desht qikjo te windows xp
  flm shummm
   
 10. Gr@1ti

  Gr@1ti Anëtar i Njohur

  Postimet:
  847
  Pëlqimet:
  146
  Pikë nga trofetë:
  88
  [QUOTE="
  • [​IMG]
  • Përzgjidh USB dhe folderin e krijuar me parë në të cilin gjinden fajllët e depaketuar

   [​IMG][/QUOTE]
  • Per windows 7 a duhet me zgjedh "Transfer Windows Vista/2008/7 setup to USB drive "
  • Tek kjo foto e dyte nuk po e selekton krejt folderin po vetem 1 fajll/folder brenda tij jo krejt folderin komplet, si me selektu komplet ?
   
 11. Tanni

  Tanni Anëtar i Njohur

  Postimet:
  811
  Pëlqimet:
  103
  Pikë nga trofetë:
  73
  • Per windows 7 a duhet me zgjedh "Transfer Windows Vista/2008/7 setup to USB drive "
  • Tek kjo foto e dyte nuk po e selekton krejt folderin po vetem 1 fajll/folder brenda tij jo krejt folderin komplet, si me selektu komplet ?
  [/QUOTE]

  SHkarkoe WintoBootic edhe veq e selekton USB edhe ison e Windows 7. Osht shum ma i thjeshte se ky.
   
 12. Gr@1ti

  Gr@1ti Anëtar i Njohur

  Postimet:
  847
  Pëlqimet:
  146
  Pikë nga trofetë:
  88
  Po per Boot---->Boot device Priority nuk po muj me gjet ne bios,a din dikush ku osht ?
   
 13. drini-17#

  drini-17# Anëtari i muajit III

  Postimet:
  732
  Pëlqimet:
  121
  Pikë nga trofetë:
  88
  - Se pari duhet me qen Windows-i ISO dhe pastaj duhet ta bejsh Bootable ne USB permes WintoFlash pasi te perfundosh, siq është cekur ne tutorial, e gjith procesi. Atëher beje restart PC-n d.m.th me USB ngjit ne PC edhe te shfaqet Boot device Priority.

  Ne qofte se nuk te shfaqet Boot device Priority atëher shiqo ne BIOS beje qe te filloj se pari USB-ja.

  - Boot device Priority nuk te shfaqet ne BIOS por tek stratimi i PC-s.


  KLM !!
   
 14. Gr@1ti

  Gr@1ti Anëtar i Njohur

  Postimet:
  847
  Pëlqimet:
  146
  Pikë nga trofetë:
  88
  Windowsin iso e shkarkova edhe e bana bootable ne usb permes Wintobootic. Kur po e restartoj pc nuk po me shfaqet boot device priority ,po hi edhe me F12 tani ne Removable device po nuk po ban . Ne bios nuk po e shoh kerkun ku osht per me ba me startu prej usb.
   
 15. drini-17#

  drini-17# Anëtari i muajit III

  Postimet:
  732
  Pëlqimet:
  121
  Pikë nga trofetë:
  88
  - Tek unë keshtu ndodhet !! 2014-03-30 20.48.44.jpg
   
 16. Gr@1ti

  Gr@1ti Anëtar i Njohur

  Postimet:
  847
  Pëlqimet:
  146
  Pikë nga trofetë:
  88
  [​IMG] [​IMG]

  Pc i jem e ka kshtu nuk po muj me gjet boot kerkun !
   
 17. drini-17#

  drini-17# Anëtari i muajit III

  Postimet:
  732
  Pëlqimet:
  121
  Pikë nga trofetë:
  88
  Kalo tek Storage dhe shiqo atu gjendet boot order edhe beje qe te nis nga USB device////
   
 18. Gr@1ti

  Gr@1ti Anëtar i Njohur

  Postimet:
  847
  Pëlqimet:
  146
  Pikë nga trofetë:
  88
  Nuk osht Storage kerkun !!
   
 19. drini-17#

  drini-17# Anëtari i muajit III

  Postimet:
  732
  Pëlqimet:
  121
  Pikë nga trofetë:
  88
  Okay de provo ne Devices shiqoj ren, se ndryshojn nuk jan tek te gjith PC-t njehit !!

  KLM !!
   
 20. Gr@1ti

  Gr@1ti Anëtar i Njohur

  Postimet:
  847
  Pëlqimet:
  146
  Pikë nga trofetë:
  88
  Jo spo muj me gjet hiq kerkun ju hina ren krejtve po spo e shoh kerkun, faleminderit te gjithve per pergjigjiet une e perfundoi me kaq.
   

Shpërndaje faqen

Loading...