1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Formatizimi i Windows XP me USB

Tema tek 'Mësimet e Përzgjedhura' e hapur nga CybeRnotic, 4 Tetor 2010.

 1. Arsim N.

  Arsim N. Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,928
  Pëlqimet:
  237
  Pikë nga trofetë:
  183
  - Shiko në PM ke link-un për shkarkim të .iso fajllit të Windows XP SP3 !
   
 2. aRy.

  aRy. Anëtar i Njohur

  Postimet:
  547
  Pëlqimet:
  15
  Pikë nga trofetë:
  38
  Spo ma njef Hardiskun në Acer ASpire oNe.
   
 3. urankajtazi

  urankajtazi Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,030
  Pëlqimet:
  501
  Pikë nga trofetë:
  208
  ku me gjet ISO e windows XP ?
   
 4. Arsim N.

  Arsim N. Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,928
  Pëlqimet:
  237
  Pikë nga trofetë:
  183
  - Shiko në MP ke link-un për shkarkim !
   
 5. urankajtazi

  urankajtazi Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,030
  Pëlqimet:
  501
  Pikë nga trofetë:
  208
  ok e shkarkova SP3
   
 6. urankajtazi

  urankajtazi Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,030
  Pëlqimet:
  501
  Pikë nga trofetë:
  208
 7. urankajtazi

  urankajtazi Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,030
  Pëlqimet:
  501
  Pikë nga trofetë:
  208
  po i ranoj f2 po ma qet pres any key to restart

  po preku enter psh edhe po ma qet apet njejt :mad:
  qka me ba ??? . . . .
   
 8. urankajtazi

  urankajtazi Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,030
  Pëlqimet:
  501
  Pikë nga trofetë:
  208
  po i ranoj f2 po ma qet pres any key to restart

  po preku enter psh edhe po ma qet apet njejt :mad:
  qka me ba ??? . . . .
   
 9. urankajtazi

  urankajtazi Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,030
  Pëlqimet:
  501
  Pikë nga trofetë:
  208
  A mendeni mem tregu qysh me ba format HP
  krjet mir po i boj po kur u osht puna per me formatizu nuk po e gjaj qata Boot qe po thot CybeRi :mad:
  Nese dikush e ka HP kallzo :)
   
 10. ernas

  ernas Anëtar

  Postimet:
  1
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  bravo shume tutorial i mire
   
 11. Arsim N.

  Arsim N. Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,928
  Pëlqimet:
  237
  Pikë nga trofetë:
  183
  - Aha d.m.th kompjuteri që dëshrion ta formatizosh me USB nuk ka aftësi të startoj nga USB sepse është model më i vjetër se 2001, kështu që përdor ndonjë softuerë si Plop Boot Manger i cili të mundëson të startosh përmes USB nëse të duhet ky program apo dëshiron të mësosh se si ta përdorësh atëher më kontakto ose këtu ose në MP !
   
 12. Pasuesi

  Pasuesi Anëtar Fillestar

  Postimet:
  64
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  8
  Admin , qe 3 her e provoj gjithmon nje File i korruptuar m prish pun edhe duhet me nderpre formatimin , pse po deshton keshtu Formatimi XP me USB , perndryshe WINDOWS 7 instalohet pa probleme , mirepo XP gjithmone nje Fajll i korruptuar ose Mungon !!!? ?? ? ?
   
 13. Arsim N.

  Arsim N. Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,928
  Pëlqimet:
  237
  Pikë nga trofetë:
  183
  Atëher ndërroje formatin .isoWindows XP pasi që aty mund të jetë problemi , shiko në PM ke një Windows XP SP3 (.iso) !
   
 14. Pasuesi

  Pasuesi Anëtar Fillestar

  Postimet:
  64
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  8
  Arssim123 Flm shum per pergjigje , vetem edhe nje pyetje nese mundem ? pikerisht aj Windows qe po me ben problem ta bej .ISO apo ta downloadoj ndonje tjeter windows , edhe nje pyetje e dyte : Programi wintoFash a punon me ISO , sepse kam nje program USB MAKER aj punon me ISO mirepo WinToFlash a punon me ISO do te doja ta dija ??
   
 15. Arsim N.

  Arsim N. Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,928
  Pëlqimet:
  237
  Pikë nga trofetë:
  183
  - Shkarkoje atë .iso që ta kam dërguar në PM dhe të bënë të siguroj!
  - Programi WinToFlash bënë dërgimin e sistemeve operative që janë në formatin .isoUSB .
   
 16. Pasuesi

  Pasuesi Anëtar Fillestar

  Postimet:
  64
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  8
  Linku qe me derguat ne PM nuk me dergon askund por PROBLEM LOADING PAGE , si duket eshte fshire nga aty ? mund te me ndihmoni me shum apo qfare !!
   
 17. 6D37ç74

  6D37ç74 Anëtar

  Postimet:
  14
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  a mun me ma spjegu dikush qysh me gjet ISO a qka asht
   
 18. lumz

  lumz Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,688
  Pëlqimet:
  59
  Pikë nga trofetë:
  93
  Ta dergova ni link ne mesazhet private
   
 19. Blerim R.

  Blerim R. Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  7,258
  Pëlqimet:
  1,267
  Pikë nga trofetë:
  358
  Shiko ketu i ke te gjitha gjerat FULL dhe FREE:

  Code:
  https://forum.itshqip.com/viewtopic.php?f=2&t=1
   
 20. 6D37ç74

  6D37ç74 Anëtar

  Postimet:
  14
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  kur pe ristartoj me F2 spo ma qel bios qysh muj me gjet qysh me qel bios
   

Shpërndaje faqen

Loading...