1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

formatizimi i telefonit nokia C3

Tema tek 'Telefona të mençur dhe Tabletë PC' e hapur nga Kikirezi, 19 Prill 2012.

 1. Kikirezi

  Kikirezi Anëtar

  Postimet:
  3
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  hello.Une kom ni problem me telefonin nuk muj me i fshi do numra edhe nuk em bojn disa opcione te telefonit,e kom provu me restor por prap e njejta a din dikush me bo format telefonin me an te kompjuterit ose naj menyr tjeter...:D
   
 2. Albi Bytyqi

  Albi Bytyqi Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,990
  Pëlqimet:
  95
  Pikë nga trofetë:
  68
  Qe 2 menyra per me Formatixu provoj :

  Menyra 1
  ~~~~~~~~
  Shkruajme ne cel. *#7073# dhe me pas na del nje tabele qe thote "Restore all original..." . I japim Yes neqofte se kerkon pasword shkruajm 12345 dhe cel. do fiket dhe do ndizet vete. Kur te ndizet cdo gje eshte kthyer si ne fillim

  Menyra 2
  ~~~~~~~~
  E fikum celularin dhe mbajme te shtypu keto butona:
  * + butoni i thirjes + 3 dhe e ndezim celularin duke i mbajtur butonat e shtypur.
  Do dali fajla "Formating.."
  Presim derisa te mbushet dhe kur celulari te ndizet ai eshte i formatuar
   
 3. internetredi

  internetredi Anëtar

  Postimet:
  22
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  Pershendetje PRoblemi eshte se Une kur i shtyp keta 4 butona nuk pergjigjen fare Ose te me nxjerri Format , por ndizet normalisht
  Problemi im eshte : Ndez telefonin i jap Code Pin , pas ketij me kerkon securit code : te cilin e kam harruar
  Ka ndonjeri ndonje mendim Pleaseee !!!!
   
 4. bgfg

  bgfg Anëtar

  Postimet:
  30
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  security code per nokia proo 12345-po nese ja ke nddru diqka tjeter
  per me fshi a me ja restore me siguri munesh permes nokia pc suite,duke e konektuar telefonin me pc me ndonje kabull.
  shiko nje version i ktij programi
  [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=txGKfny934g[/youtube]
  downloado <a class="postlink" href="http://www.nokia.com/global/support/product/nokia-pc-suite/" onclick="window.open(this.href);return false;">http://www.nokia.com/global/support/pro ... -pc-suite/</a>
   
 5. nadinho

  nadinho Anëtar

  Postimet:
  1
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  e kom harru passwordin e nokia c3-00 e kom te instalume nokia pc suite po sdi me perdor a mun mkallxon najkush qysh me ristartu teli ose me gjet najqysh paswordin Faleminderit
   

Shpërndaje faqen

Loading...