1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Formatizim Asus Loptop

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga M.L, 17 Shtator 2016.

 1. M.L

  M.L Anëtar i Njohur

  Postimet:
  785
  Pëlqimet:
  108
  Pikë nga trofetë:
  73
  Pershendetje,

  Kam nje problem me loptopin tim Asus k50c nuk po muj kurqysh me bo format i kam provuar te gjitha menyrat aka ndonje menyr se si mundem me kry me sukses ? A ka provu ndonjeher diksuh ?
   
  unikat007 pëlqen postimin.
 2. Valdrin Gashi

  Valdrin Gashi Anëtar i Njohur

  Postimet:
  715
  Pëlqimet:
  75
  Pikë nga trofetë:
  58
  Në cilën pjesë ke vështirësi?
  Nuk starton nga CD/DVD apo gjatë instalimit shfaqet ndonjë error?
   
 3. M.L

  M.L Anëtar i Njohur

  Postimet:
  785
  Pëlqimet:
  108
  Pikë nga trofetë:
  73
  Hiq nuk po di si te startoj boot , pra po i kry krejt proceset por nuk po del asgje,

  Nese di ndonje metod per kete trego te lutem
   
 4. unikat007

  unikat007 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  133
  Pëlqimet:
  25
  Pikë nga trofetë:
  38
  Shtype F10 ose F12 duhet me dal Boot menu
   
  M.L pëlqen postimin.
 5. M.L

  M.L Anëtar i Njohur

  Postimet:
  785
  Pëlqimet:
  108
  Pikë nga trofetë:
  73
  Del boot meny i provoj por nuk po bon hiq
   
 6. genci007

  genci007 Anëtar Fillestar

  Postimet:
  61
  Pëlqimet:
  3
  Pikë nga trofetë:
  8
  me ESC provoje te qet qet prej ku po don me startuen po duhesh mi nderruen ne bios mos gabofsha eshte diqka boot security me doket mos gabofsha me ija ndalen tani te bane provoje ok
   
 7. M.L

  M.L Anëtar i Njohur

  Postimet:
  785
  Pëlqimet:
  108
  Pikë nga trofetë:
  73
  @genci007 e kam provuar me esc nuk po starton , por si me ndal kete ne bios qe po thua ?
   
 8. unikat007

  unikat007 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  133
  Pëlqimet:
  25
  Pikë nga trofetë:
  38
  @M.L Nese mund te hysh ne Windows beje update Komplet Bios sistemin shko te faqja zyrtare e Asus dhe te driverat e ke Update per Bios nese asnje menyr nuk funksjonon beje kete perndryshe jo sepse eshte rrezik nese te ndalet laptopi ose shkon diqka keq duke u ba update ma nuk bon hiq laptopi.
   
 9. M.L

  M.L Anëtar i Njohur

  Postimet:
  785
  Pëlqimet:
  108
  Pikë nga trofetë:
  73
  unikat007 pëlqen postimin.
 10. unikat007

  unikat007 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  133
  Pëlqimet:
  25
  Pikë nga trofetë:
  38
  @M.L Nuk eshte e veshtire te behet update sepse vetem e shkarkon ate update edhe e instalon ne windwos pastaj pc ristartohet edhe e vazhdon instalimin ne boot menu.
   

Shpërndaje faqen

Loading...