1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
    Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Flasim per cmimet e kryptomonedhave

Tema tek 'Bitcoin' e hapur nga beharluu, 21 Prill 2017.

1. Pjeter.B

Pjeter.B Anëtar Aktiv

Postimet:
    331
    Pëlqimet:
    250
    Pikë nga trofetë:
    53
    Nuk kam shum pervoje me auto-trade bots , po eshte ashtu qysh po thu veqse ti cakton pra kur po do me shit edhe me ble
    Shembull ,
    Kur Bitcoin hyp 17.000$ e shet kur shdryp ne 16.900$ e blen
    E kshtu me radhe , pra ne varesi prej botave po shumica kshtu funksjonojne

Edhe niher auto trade bots nuk te kisha sygjeru , pasi keta perdoren per short time invesments , dhe per me fitu ne short time duhet me investu pare te mdhaja , pasi qe edhte disa nga auto botat qe perdoren shum kushtojne deri ne 100+ muji , dhe kshtuqe ti ki me qarkullu pare tmdhaja me ta , qe i bje ki rrezik te madh edhe herdo kurdo kur te bajne exchange munen mi dergu paret ne llogari tyne(Po flas per njerz t'thjesht si puna jeme qe ndoshta sdin me analizu mir 1 bot , se ndoshta ti ose dikush tjt e kupto qys u punu ose diqka"

2. F.A.

F.A. Anëtar Aktiv

Postimet:
    118
    Pëlqimet:
    8
    Pikë nga trofetë:
    18
    Leket prej ethereum mining , ku eshte me mire ti percjelll ,pervecse ne Bittrex pasi nuk pranon anetar te ri ?

3. Mentorgh

Mentorgh Anëtar Aktiv

Postimet:
    179
    Pëlqimet:
    66
    Pikë nga trofetë:
    38
    Bittrex nuk po pranon anetar te rinj?
    Ndoshta vetem perkohesisht eshte.

4. NANO

NANO Anëtar Aktiv

Postimet:
    453
    Pëlqimet:
    163
    Pikë nga trofetë:
    53
    Hektor pershendetje , per kete BAT -- a e ke pas fjalen per batcoin a per basic attention token ?

5. Pjeter.B

Pjeter.B Anëtar Aktiv

Postimet:
    331
    Pëlqimet:
    250
    Pikë nga trofetë:
    53
    Sdisha mi msha +

6. DarKr0x

DarKr0x Anëtar Legjendë

Postimet:
    3,453
    Pëlqimet:
    1,081
    Pikë nga trofetë:
    358
    @Pjeter.B Koha perfekte per ata qe nuk kan investuar :)

7. KALI-ALB

KALI-ALB Anëtar i Njohur

Postimet:
    918
    Pëlqimet:
    211
    Pikë nga trofetë:
    73
    Sa jeni te sigurte qe bitcoin nuk do vazhdoje ti bie cmimi?

Ma mer mendja se iku koha kriptomonedhave.

8. Pjeter.B

Pjeter.B Anëtar Aktiv

Postimet:
    331
    Pëlqimet:
    250
    Pikë nga trofetë:
    53
    Shum pesimist po kallxohesh

9. Blerton

Blerton Anëtar Fillestar

Postimet:
    99
    Pëlqimet:
    43
    Pikë nga trofetë:
    43
    Shanse te tilla per me investu zor qe keni me pas , shfrytzoni ne maksimum

Sent from my iPhone using Tapatalk

DarKr0x pëlqen postimin.
  10. beharluu

beharluu Anëtar i Njohur

Postimet:
    652
    Pëlqimet:
    196
    Pikë nga trofetë:
    88
    Blerton mos i nxit njerzit me investu ne diqka qe nuk eshte shum e sigurt qa nese neser del dikush dhe ndalon gjithqka

11. DarKr0x

DarKr0x Anëtar Legjendë

Postimet:
    3,453
    Pëlqimet:
    1,081
    Pikë nga trofetë:
    358
    Cuna nese investoni duhet te besoni tek bitcoini, dhe kur te bjeri cmimi mos te qani.

@beharluu une te dal garant qe kjo eshte nje mundesi shume e mire. Flasim ne mars :D

Gabim je dhe me vjen keq qe e mendon kete gje pasi ke njohuri rreth btc.

12. Blerton

Blerton Anëtar Fillestar

Postimet:
    99
    Pëlqimet:
    43
    Pikë nga trofetë:
    43
    Nuk kam per qellim me nxit persona drejt humbjes se parave, komenti im le te konsiderohet si sugjerim.Te sigurt pos vdekjes s'ka kurgjo, kshtu qe s'besoj qe dikush mund te investoj veq pse paskam shenu un nje koment.

Sent from my iPhone using Tapatalk

13. Selim Baruti

Selim Baruti Anëtar me Përvoj

Postimet:
    1,375
    Pëlqimet:
    257
    Pikë nga trofetë:
    128
    Nuk jam marre ne shume ne imtesi me monedhat virtuale, por i kam ndjekur here pas here. Meqe ti je marre shume me keto pune dhe ke me shume njohuri a me thua dot se sa para jane terhequr nga monedhat me kryesore kohet e fundit?

14. KALI-ALB

KALI-ALB Anëtar i Njohur

Postimet:
    918
    Pëlqimet:
    211
    Pikë nga trofetë:
    73
    Pesimist po tregohem sepse qe kur ka fillu 2018 :

• Dolen problemet e para ne Korene e jugut.
    • Filluan thane se Kina deshiron me i heq te gjithe minerat nga kina dhe gjithe ketu e dijne qe minuesat me te medhenje ndodhen ne Kine.
    • Prape thuhet qe harxhon me shume elektricitet se nje shtet Afrikan keshtu mund ti shtyje shtet me bo ndonje marreveshje.
    Dhe pastaj e justifikojne renjen e çmimit jo e pati fajin kjo platforme exchange, jo koreja e jugut e ka ndaluar bitcoin si monedhe, kur çmimi i bitcoin nuk dihet nga varet.

Pra per mendimin tim eshte nje pune me nje spec shum te madh me investu kur çmimi eshte mbi 5000$.

Per kete them qe nuk ja vlen vetem nese meresh per nje kohe te shkurte se 2020 nuk e zen bitcoin si eshte dhe endrra qe bitcoin do ta arrite 1M $ nuk arrin fare.

Dhe me e forta eshte kur i bjen çmimi te gjithe monedhave ne te njeten kohe hajde ti binte vetem bitcoin por te gjithave, kjo dmth qe kjo pune (kriptomonedhat) jane me te kontrrolluara sesa ne mendojme.

Rrezart123 pëlqen postimin.
  15. Edon123

Edon123 Anëtar Aktiv

Postimet:
    223
    Pëlqimet:
    35
    Pikë nga trofetë:
    53
    o njerze cmimin e qdo kripto monedhes e cakton (market cap) dhe (Circulating Supply) keto dyja e caktojne dhe spekulimet, lajmet e mira dhe te keqija
    HODL

16. Rrezart123

Rrezart123 Anëtar i Njohur

Postimet:
    687
    Pëlqimet:
    156
    Pikë nga trofetë:
    63
    O Shqiptar
    Investoni ne Bitcoin aq sa do ta mund ta perballoni humbjen as me pak as me teper. Ne at moment te investimit mendo qe i ke humbur ato te holla se pari.

Let tum garantom mu dikush ketu ne forum qe osht i sigurt fitimi i se paku 50% te te hollave te investimit une po ja nisi mi shit Telefonat, Llaptopat, Kerrin, Shpin, Token edhe do sene tjera dhe ne fund te fitimit jau jap 25%.

Mirpo ne rast humbje mi ktheni 75% te te hollave. Kosht osht i interesum le tme kontakton ne PM :)

Gati askush nuk mund ta di sa do hyp ose sa do bjere Bitcoin mirpo ne se bashku e percaktojme te ardhmen e Bitcoin vetem duke Besuar tek ai.

KLM

DarKr0x pëlqen postimin.
  17. beharluu

beharluu Anëtar i Njohur

Postimet:
    652
    Pëlqimet:
    196
    Pikë nga trofetë:
    88
    veq ni sen po jua siguroj tekonologjia blockchain nuk ka per qendruar keshtu si eshte ose do te perkrahet ose do te deshtoj

18. DarKr0x

DarKr0x Anëtar Legjendë

Postimet:
    3,453
    Pëlqimet:
    1,081
    Pikë nga trofetë:
    358
    Nuk ja kam idene dhe nuk me intereson. Plus eshte gje qe nuk percaktohet lehte.

Nese e ke per mua qe kam then 1M nuk e kam patur per 2020, nese e ke nga ndonje source tjeter atehere besoj se nuk eshte nje goal qe arrihet per 2 vjet.

Keto lajmet qe ke lexuar jane per te perhapur FUD (Fear, uncertainty and doubt)

19. DarKr0x

DarKr0x Anëtar Legjendë

Postimet:
    3,453
    Pëlqimet:
    1,081
    Pikë nga trofetë:
    358
    Une te siguroj +40% fitim ne eth, investo tani dhe me jep 15% me vone.

Search about Lightning Network :)

20. KALI-ALB

KALI-ALB Anëtar i Njohur

Postimet:
    918
    Pëlqimet:
    211
    Pikë nga trofetë:
    73
    E di qe ke postuar dhe ti per cmimin qe do te arrij 1M po ky si ne 2010 si ne 2200 nuk arrin sepse nuk mund ta kalon Bitcoin GDP e nje shteti te madh si USA.

Dhe market CAP I BTC per mendimin tim nuk i kalon 1000 Miliard$ ne te ardhmen (per ata qe e quajne monedha e te ardhmes dmth monedhe qe do te zevendesoje kartmonedhen).

Nese i kalon 1000 Miliard dollar atehere bitcoin do te rrin sistem siç eshte ne keto momente dmth duke mos pasur lidhje direkte me sistemin ekonomik dhe taksat me i kthy btc ne kartmonedhe do te jene mbi 50%.

Per shqiptaret :

Njehere e kuptuat me piramidat se çfare jane mos investoni nese nuk keni lek me harxhu kot.

Une siç e thashe dhe me larte nuk eshte asnjehere e sigurte per kohe te gjate :

P.SH : Ne mars çmimi llogjikisht do te rritet po asaj nuk i dihet asnjehere keshtu qe llogaritni te gjitha rreziqet.

Bitcoin do te qendroje nje sistem me vete dhe gjithmone do te perdoret per ate qe eshte perdorur deri me sot.

Shpërndaje faqen

Loading...