1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Flasim per cmimet e kryptomonedhave

Tema tek 'Bitcoin' e hapur nga beharluu, 21 Prill 2017.

 1. Blerton

  Blerton Anëtar Fillestar

  Postimet:
  99
  Pëlqimet:
  43
  Pikë nga trofetë:
  43
  Uroj qe qmimi ti bie sa me shpejt -5K.Vetem ne rast se kemi ulje te cmimit mund te rikthehet prap interesimi per blerje.
   
  wolf_mc12 pëlqen postimin.
 2. omega_web

  omega_web Anëtar i Njohur

  Postimet:
  558
  Pëlqimet:
  221
  Pikë nga trofetë:
  73
  Ripple eshte kaluar etherium si kapital.Si ka mundesi
   
 3. Elion1

  Elion1 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  244
  Pëlqimet:
  40
  Pikë nga trofetë:
  38
  Nuk e ka kalu ende, Valuten Ripple e ka marr mi siper nje bank amerikane shum e njohur per ket arsye ka pas ngritje.
   
 4. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,555
  Pëlqimet:
  1,260
  Pikë nga trofetë:
  358
  E kaloi per pak kohe me 100 milion me shume.
   
 5. omega_web

  omega_web Anëtar i Njohur

  Postimet:
  558
  Pëlqimet:
  221
  Pikë nga trofetë:
  73
  Po,kur e pash une ishte ne vend te 2.Se kuptoj gjith kete investim ne xrp.

  Inviato dal mio SM-A520F utilizzando Tapatalk
   
 6. omega_web

  omega_web Anëtar i Njohur

  Postimet:
  558
  Pëlqimet:
  221
  Pikë nga trofetë:
  73
  Po,kur e pash une ishte ne vend te 2.Se kuptoj gjith kete investim ne xrp.

  Inviato dal mio SM-A520F utilizzando Tapatalk
   
 7. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,555
  Pëlqimet:
  1,260
  Pikë nga trofetë:
  358
  Pump and Dump coin :)
   
  omega_web pëlqen postimin.
 8. ILazz.Os

  ILazz.Os Anëtar Aktiv

  Postimet:
  214
  Pëlqimet:
  14
  Pikë nga trofetë:
  18
  +1
   
  omega_web dhe BlackEagle pëlqejnë postimin.
 9. omega_web

  omega_web Anëtar i Njohur

  Postimet:
  558
  Pëlqimet:
  221
  Pikë nga trofetë:
  73
  Ate e kam te qart,po se kuptoj se si kjo shit coin ka kaq shum kapital.

  Inviato dal mio SM-A520F utilizzando Tapatalk
   
  ILazz.Os pëlqen postimin.
 10. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,555
  Pëlqimet:
  1,260
  Pikë nga trofetë:
  358
  @omega_web si e ke portofolin? Ke bere ndonje investim te ri?

  Vetem ne kemi ngelur HODL ne forum me duket
   
  omega_web pëlqen postimin.
 11. omega_web

  omega_web Anëtar i Njohur

  Postimet:
  558
  Pëlqimet:
  221
  Pikë nga trofetë:
  73
  Besoj se ka dhe te tjere por eshte e verte qe shumica i kan shitur dhe eshte normale qe ka ndodhur keshtu pasi ata u futen per te ber lek dhe ne momentin qe cemimi nuk rritet nuk kane asnje arsye per ti mbajtur criptot.

  Eshte keqkuptuar investimi ,trading apo te merresh me crypto.Te 3ja jane gjera te ndryshme.Kam degjuar shume veta qe thon qe merren me crypto por qe ne te vertet thjesh kan investua disa leke dhe presin te rritet cemimi.Kjo seshte te merresh me crypto,te merresh me cripto eshte te krijosh biznesin tend apo te punosh ne boten crypto-blockchain.Kjo eshte nje bote shume e gjere dhe shume veta e nenvlersojne.Cdo dite po dalin projekte te reja dhe qarkullon lek i madh,po nesjse.

  Pre portofolin tim kam ber disa ndryshime te brendshme.Si psh kam kthyet te gjitha IOTA dhe nje pjes te Eth ne Steem.Po ndjek dhe situaten me Eos sepse ka nje governance te koruptuar qe po largon shume projekte.Aktualish po merrm me shume me Steem blockchain ku kam 2 bot ne steemit gjthashtu kam nje projekt per nje betting dapp te bazuar ne blockchain e steem.
  Per investime te reja skam ber por me peqen shume Stellar.

  Per mua me mire qe kaloj ajo faza e euforise se kur shikoje cemimet qe sot ishin 1 $ dhe te nesermen shkonte 100 $ ste vinte te punoje me.

  Inviato dal mio SM-A520F utilizzando Tapatalk
   
  Mike, BurimBushi dhe DarKr0x pëlqejnë postimin.
 12. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,555
  Pëlqimet:
  1,260
  Pikë nga trofetë:
  358
  @omega_web Sa te ardhura po gjeneron ne steem dhe si do e bazosh dapp ne steem?
   
  omega_web pëlqen postimin.
 13. omega_web

  omega_web Anëtar i Njohur

  Postimet:
  558
  Pëlqimet:
  221
  Pikë nga trofetë:
  73
  Po aktualish jam tek 1000-1200 steem ne muaj.

  Per steem betting dapp me lindi si ide pak kohe me pare fal nje tjeter steem dapp qe pati shume sukses https://steemmonsters.com (200k $ fitim qe ne muajin e pare).

  Behet fjal per betting exchange jo bookmaker.Te gjitha operacionet do regjistrohen ne blockchain steem dhe do menaxhohen nepermjet Custom JSON operations.Projekti eshte super komplex dhe kemi shume probleme qe si kemi dhen zgjidhje akoma.Qe te jap nje shembull se si do duket,shiko internal market ne steemit dhe zevendeso steem/sbd me Inter-Milan dhe buy-sell me back-lay.Sesht 100% e njejta gje por eshte shume i ngjashem.Normalisht dapp do kete user interfacen e tij.

  Projektin e kam bashk me nje shok qe eshte ekspert ne betting exchange + 2 developers (me pagese).

  Nuk e di do tja dalim apo jo por jam shume optimist.

  Inviato dal mio SM-A520F utilizzando Tapatalk
   
  wolf_mc12 pëlqen postimin.
 14. Koraab

  Koraab Anëtar i Njohur

  Postimet:
  541
  Pëlqimet:
  175
  Pikë nga trofetë:
  73
  ky web i yti eshte steemmonsters.com se spo e kuptoj per cka behet fjale? me kte web eshte loje apo cfar?
   
  wolf_mc12 pëlqen postimin.
 15. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,555
  Pëlqimet:
  1,260
  Pikë nga trofetë:
  358
  Jo, kte e ka dhene shembull si web qe ka ecur shume.
   
  wolf_mc12 pëlqen postimin.
 16. omega_web

  omega_web Anëtar i Njohur

  Postimet:
  558
  Pëlqimet:
  221
  Pikë nga trofetë:
  73
  3000$ per btc duket e pa evitueshme.

  Inviato dal mio SM-A520F utilizzando Tapatalk
   
  wolf_mc12 pëlqen postimin.
 17. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,555
  Pëlqimet:
  1,260
  Pikë nga trofetë:
  358
  Black friday deals :(
   
 18. Elion1

  Elion1 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  244
  Pëlqimet:
  40
  Pikë nga trofetë:
  38
  Bota e CryptoCoinave :(
   
 19. Koraab

  Koraab Anëtar i Njohur

  Postimet:
  541
  Pëlqimet:
  175
  Pikë nga trofetë:
  73
  Koha me e mire per investim, kush nuk investon ne ket koh ka me i ra pishman tan jeten !
   
  Elion1 pëlqen postimin.
 20. Elion1

  Elion1 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  244
  Pëlqimet:
  40
  Pikë nga trofetë:
  38
  shpresojm qe t'jet keshtu
   

Shpërndaje faqen

Loading...