1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Flasim per cmimet e kryptomonedhave

Tema tek 'Bitcoin' e hapur nga beharluu, 21 Prill 2017.

 1. omega_web

  omega_web Anëtar i Njohur

  Postimet:
  546
  Pëlqimet:
  203
  Pikë nga trofetë:
  73
  E gjeta pse ka kaq shume views kjo teme.Pergjegjes eshte @DarKr0x dhe kjo eshte prova https://forum.itshqip.com/threads/trafik-per-websiten-tuaj.56746/ :D
   
  KALI-ALB dhe DarKr0x pëlqejnë postimin.
 2. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,416
  Pëlqimet:
  1,049
  Pikë nga trofetë:
  358
  KALI-ALB dhe omega_web pëlqejnë postimin.
 3. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,416
  Pëlqimet:
  1,049
  Pikë nga trofetë:
  358
  Kemi pare qe bitcoini nuk ka rene asnjehere nen koston e prodhimit. Dmth kemi nje support te papare ne 4k$. 4000$ eshte kostoja mesatare e krijimit te nje bitcoin. Ne muajt ne vazhdim, kjo shifer do rritet.

  Pra mund te presim rritje te cmimit. Besoj se gjithmone do rrime mbi koston e prodhimit, sepse ne te kunderten do kemi shume panik dhe cmimi do bjeri ne menyre ekstreme.
   
 4. omega_web

  omega_web Anëtar i Njohur

  Postimet:
  546
  Pëlqimet:
  203
  Pikë nga trofetë:
  73
  Per te gjith ju qe si puna ime e keni humbur videon e fundit nga legjendaret coin bros.  Inviato dal mio SM-A520F utilizzando Tapatalk
   
  @Alvi dhe DarKr0x pëlqejnë postimin.
 5. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,416
  Pëlqimet:
  1,049
  Pikë nga trofetë:
  358
  Hahaha me kenaqi.
   
  omega_web pëlqen postimin.
 6. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,416
  Pëlqimet:
  1,049
  Pikë nga trofetë:
  358
  Bitcoin gati 8k.
  Kemi thyer rezistencen e 7.5-7.7k.

  Jam optimist per bitcoinin ne mid-term. Shpresoj qe SEC te pranoje sygjerimin per Bitcoin ETF. Afati eshte ne 10 gusht por dhe mund te shtyhet.
  Gold (floriri) ka kapur 3fish te ATH pasi u aprovua ETF qe do te thote nese Bitcoin ndjek nje skenar te tille mund te kape +60k$...
   
  KALI-ALB, Mike, @Alvi dhe 5 anëtarë tjerë pëlqejnë postimin.
 7. omega_web

  omega_web Anëtar i Njohur

  Postimet:
  546
  Pëlqimet:
  203
  Pikë nga trofetë:
  73
  Po me vjen keq per ata qe kan bler btc kur ishte 20 k dhe i kan shitur per 6 k dhe po ashtu do blej parp kur te jete 50k.

  Inviato dal mio SM-A520F utilizzando Tapatalk
   
  phoenix dhe BurimBushi pëlqejnë postimin.
 8. Lodvald

  Lodvald Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,123
  Pëlqimet:
  601
  Pikë nga trofetë:
  258
  Qr qa parashikimesh .... pash zoten vet a i beson?
   
 9. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,416
  Pëlqimet:
  1,049
  Pikë nga trofetë:
  358
  Jo nuk i besoj thjesht i postoj te marr LIKE ne forum :D
   
  @Alvi dhe BurimBushi pëlqejnë postimin.
 10. KALI-ALB

  KALI-ALB Anëtar i Njohur

  Postimet:
  856
  Pëlqimet:
  195
  Pikë nga trofetë:
  73
  Eshte nje hulumtim i bukur dhe qe eshte e mundur te ndodhe me sa eshte pare keto kohet e fundit nuk eshte folur shume per bitcoin nga media e “medhaja ” dhe nese fillohet te flitet siç eshte folur ne 2017 ne vere bitcoin mund ta arrin kete shume duke ditur qe bid do te jete i madh.

  Vjet cmimi vere 1000-2000$ x10 = 20000$

  Kete vit cmimi 6000-7000 ndoshta x10 = 60000-70000

  Thjesht bejme shumezime dhe mbledhje por eshte nje skenar i mundshem.

  https://www.ccn.com/sec-delays-ruling-on-five-bitcoin-etf-applications/

  SEC ka thene qe do ta ristudjon ceshtjen
   
 11. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,416
  Pëlqimet:
  1,049
  Pikë nga trofetë:
  358
  Dhe dhjetorin e 2019 e pres per keto cmime :D

  Keto lajme jane fake, ose me mire te them keq-informuese sepse njerezit kane tendence te shikojne vetem Headlines.
  Sygjerimet me te rendesishme do te jene ne kohe. SEC thote qe mund te shtyhen deri ne Shtator, por jo qe do i shtyje.
   
 12. KALI-ALB

  KALI-ALB Anëtar i Njohur

  Postimet:
  856
  Pëlqimet:
  195
  Pikë nga trofetë:
  73
  Por kur eshte lene vendimi saktesisht?
   
 13. Lenci mobile

  Lenci mobile Anëtar Aktiv

  Postimet:
  241
  Pëlqimet:
  61
  Pikë nga trofetë:
  38
  A i besoni ktyre bitcoin forecast qe japin parashikimet e cmimit ne te ardhmen dhe kan parashiku qe per 2018 cmimi i BTC nuk e kalon 13k dhe me pas ne 2019 do e kaloj kete vlere dhe ne fund te vitit 2019 parashikohet vlera 20k e me pas ne vitet 2020-2025 BTC do kapi vleren 60k dhe gjithashtu parashikohet te mbyllet industria per mining e gjera te tjera qe i keni marre si informacione nga website serjoze?
   
 14. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,416
  Pëlqimet:
  1,049
  Pikë nga trofetë:
  358
  Jo. Askush nuk mundet ta parashikoje marketin.
   
 15. KALI-ALB

  KALI-ALB Anëtar i Njohur

  Postimet:
  856
  Pëlqimet:
  195
  Pikë nga trofetë:
  73
  Eshte si bursa askush nuk mund ta parashikoje.

  Btw big drop sot.
   
 16. BurimBushi

  BurimBushi Anëtar Aktiv

  Postimet:
  306
  Pëlqimet:
  57
  Pikë nga trofetë:
  53
  A keni naj ide ose lajm qa o ka ndodh me BTC ?
   
  wolf_mc12 pëlqen postimin.
 17. omega_web

  omega_web Anëtar i Njohur

  Postimet:
  546
  Pëlqimet:
  203
  Pikë nga trofetë:
  73
  Sot e gjeti te bjer marketi,te kishe pritur dhe nja dy dite sa te merrja une lejen .Se kur iki me pushime un perdor nje nokia te vjeter,relax total .

  Ne kete periudh,une qe kam dhe website per crypto,ju them qe interesi eshte zero prandaj nuk do cuditesha qe bernda 1-2 ditesh cemimi te bjer nen 5000.

  Por qe jane fundosur keq jane altcoins te kan humbur -90% dhe me shume.

  Inviato dal mio SM-A520F utilizzando Tapatalk
   
  BurimBushi pëlqen postimin.
 18. BurimBushi

  BurimBushi Anëtar Aktiv

  Postimet:
  306
  Pëlqimet:
  57
  Pikë nga trofetë:
  53
  Tybe i paske ra nfije me nokia, amo sdi bre qa jon ka bojn altcoins na myten kejt :(
   
 19. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,416
  Pëlqimet:
  1,049
  Pikë nga trofetë:
  358
  6k dhe 5.8k kane nivele kritike. Po i kaluam u dogjem :)

  Persa i perket kesaj renie, kjo renie eshte shkak i shtyrjes se vendimit nga SEC per Bitcoin ETF. Data 10 Gusht duhet te ishte data e vendimit por SEC ka te drejte ta shtyje. Data tjeter eshte 21 Shtator nese nuk gaboj.

  Kam lexuar qe vendimi mund te shtyhet deri ne Janar 2019 por nuk e di sa te verteta jane keto informacione.

  Persa i perket vendimit nese do jete pozitiv apo negativ... ndoshta shtyrja eshte nje tregues qe vendimi do jete pozitiv por qe SEC po perpiqet te vonohet sa me shume qe ka mundesi?
   
  BurimBushi pëlqen postimin.
 20. omega_web

  omega_web Anëtar i Njohur

  Postimet:
  546
  Pëlqimet:
  203
  Pikë nga trofetë:
  73
  Ska asnje problem dhe nqs bie nen ato vlera.Btc mund te shkoj 1k apo 50k pa paroblem fare.Ne kete periudh kapitalizimi i bitcoin eshte teper i vogel prandaj ka volatilitet te madh.Kur te kemi 100fishin e kapitalizimit qe kemi sot ateher cemimi do te stabilizohet dhe ulje-ngritjet do te jene te rendit +- 1% si tregu i valutave fiat.

  Por,nje gje mos harroni qe jeni "early adopters" dhe sic thot nje shprehje "me mire te jesh i pari se te jeshe me i miri".

  Inviato dal mio SM-A520F utilizzando Tapatalk
   
  Bushido King pëlqen postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...