1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Flasim per cmimet e kryptomonedhave

Tema tek 'Bitcoin' e hapur nga beharluu, 21 Prill 2017.

 1. Blerton

  Blerton Anëtar Fillestar

  Postimet:
  82
  Pëlqimet:
  27
  Pikë nga trofetë:
  43
  Kosova nuk luan rol ne market,fjalen e kisha per komunitetin ne pergjithesi.


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 2. Bushido King

  Bushido King Anëtar Aktiv

  Postimet:
  436
  Pëlqimet:
  119
  Pikë nga trofetë:
  43
  Interesimi bjen prej njerzve interesgji qe kane menu me ba pare per 1 muje, shyqyr qe eshte pastru pak tregu prej njerzve qe skane lidhje me kete pune,Duhet te blesh kur njerzt jane te deshpruar e jo kur jane te ngazellyer ne kulmin e qmimeve.
   
  Last edited: 11 Qershor 2018
 3. Nozzge

  Nozzge Anëtar Aktiv

  Postimet:
  346
  Pëlqimet:
  23
  Pikë nga trofetë:
  28
  qka mendoni per valuten etherum classic a do te kete rritje keto muaj ?
   
 4. Pjeter.B

  Pjeter.B Anëtar Aktiv

  Postimet:
  331
  Pëlqimet:
  248
  Pikë nga trofetë:
  53
  Perderisa po perdoren ma shum si asete dhe mnyre perfitimi nuk munum me dit cila ka mu rrit ma shum e cila ma pak
  Deri atehere krejt marketi ka me shku njejte me zbritje/ngritje
   
  Bushido King, Nozzge dhe DarKr0x pëlqejnë postimin.
 5. omega_web

  omega_web Anëtar i Njohur

  Postimet:
  544
  Pëlqimet:
  197
  Pikë nga trofetë:
  73
  Eshte rritja e cemimit qe sjell interes dhe jo anasjelltas.Si ne cdo fush tjeter,sektoret qe kane ritje terheqin investitor.Prandaj mos prisni interes ne crypto pa patur rritje te cemimit.

  Cemimin nuk e dnikojm dot ne dhe as lajmet pozitive sic presin shume persona.Cemimi mund te rritet ne cdo moment pa pasur ndonje arsye ashtu si po bie pa arsye.

  Rritja do te ndodh kur ta vendosin ATA ,prandaj rini te qete.

  Inviato dal mio SM-A520F utilizzando Tapatalk
   
 6. omega_web

  omega_web Anëtar i Njohur

  Postimet:
  544
  Pëlqimet:
  197
  Pikë nga trofetë:
  73
  Sapo bleva 20.000 BitShares me cemim 0.158$.Per 2018 sbesoj se do inestoj me.Tani them se i kam te gjtha coins qe doja:

  Eth
  Eos
  Ada
  Steem
  Bts
  Iota

  Do isha kurioz te dija portofolin tuaj .

  Inviato dal mio SM-A520F utilizzando Tapatalk
   
  DarKr0x pëlqen postimin.
 7. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,410
  Pëlqimet:
  1,042
  Pikë nga trofetë:
  358
  Nese bitcoin nuk mban mbi 6.4k kushedi ku shkojme :rolleyes:

  @omega_web kush eshte qellimi qe mban ne portofol nje coin qe eshte vendi 5 ?
   
 8. omega_web

  omega_web Anëtar i Njohur

  Postimet:
  544
  Pëlqimet:
  197
  Pikë nga trofetë:
  73
  Ne vend te 5 te listes time apo marketit?

  Per cemimin e shoh pak te mundshme per te mos te then te pamundur te shkoj nen 5000$.

  Inviato dal mio SM-A520F utilizzando Tapatalk
   
 9. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,410
  Pëlqimet:
  1,042
  Pikë nga trofetë:
  358
  Te shkoje ajo 5000$, i thone x500 qe i bie ta ket marketcap 500*8.5B qe jane shume :rolleyes:
   
  KALI-ALB pëlqen postimin.
 10. omega_web

  omega_web Anëtar i Njohur

  Postimet:
  544
  Pëlqimet:
  197
  Pikë nga trofetë:
  73
  Per ke e ke fjalen se un 5000 e kisha per btc.Te kam pyetur edhe me lart.

  Inviato dal mio SM-A520F utilizzando Tapatalk
   
 11. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,410
  Pëlqimet:
  1,042
  Pikë nga trofetë:
  358
  Ah, me lart thash coin qe eshte vendi 5, e kisha fjalen per EOS.
   
 12. Blerton

  Blerton Anëtar Fillestar

  Postimet:
  82
  Pëlqimet:
  27
  Pikë nga trofetë:
  43
  TRX
  ADA
  XVG
  SC
  DGB
  BTS

  3 te parat po pres ndonje pump sikurse tek ByteCoin dhe pastaj mendoj me i largu :)
   
  omega_web pëlqen postimin.
 13. omega_web

  omega_web Anëtar i Njohur

  Postimet:
  544
  Pëlqimet:
  197
  Pikë nga trofetë:
  73
  Per mendimin tim Eos eshte blockchain me i mire sot per sot.I ka zgjidhur shumicen e problemeve.
  Po te jap nje shembull :Eos blockchain suporton 1.000.000 transaksione ne sekond nderkoh Eth psh vetem 30.
  Transaksionet jane te menjehershme dhe me 0 fee.
  Une gjithashtu jam nje perkrahes i DPos qe eshte nje demokraci direkte.
  Ka dhe me dhjetra karakteristika te tjera po qe mos te zgjatem po lo linkun e wp per ke esht i interesuar.

  https://github.com/EOSIO/Documentation/blob/master/TechnicalWhitePaper.md

  Inviato dal mio SM-A520F utilizzando Tapatalk
   
  Pjeter.B pëlqen postimin.
 14. Pjeter.B

  Pjeter.B Anëtar Aktiv

  Postimet:
  331
  Pëlqimet:
  248
  Pikë nga trofetë:
  53
  BTC = 7500$ in 48H dhe vetem do tshkoje perpjet!
  P.s Urime nata e Fiter Bajramit te gjith besimtareve Mysliman
   
  BurimBushi pëlqen postimin.
 15. phoenix

  phoenix Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,327
  Pëlqimet:
  528
  Pikë nga trofetë:
  243
  Nese e kalon at prag ateher veq 9000 mundet me u ndal.
   
 16. BurimBushi

  BurimBushi Anëtar Aktiv

  Postimet:
  306
  Pëlqimet:
  57
  Pikë nga trofetë:
  53
  Un besoj se BTC do bjer deri 4400$ dhe pastaj do kaloj mbi 14000$ :D
   
  wolf_mc12 pëlqen postimin.
 17. BurimBushi

  BurimBushi Anëtar Aktiv

  Postimet:
  306
  Pëlqimet:
  57
  Pikë nga trofetë:
  53
  Njerz BTC to the moon kqyrne :D
   
 18. phoenix

  phoenix Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,327
  Pëlqimet:
  528
  Pikë nga trofetë:
  243
  Besoj shum qe tash ka me kalu mbi 10k , Amo nese bjen edhe ket her ka me shku nen 5000$
   
 19. omega_web

  omega_web Anëtar i Njohur

  Postimet:
  544
  Pëlqimet:
  197
  Pikë nga trofetë:
  73
  Per mua po nuk kaloi 12k nuk ka ndryshim trendi.Keto ulje ngritje jane manipulime ku fitojn vetem ata qe kan fuqi te levizin marketin.

  Inviato dal mio SM-A520F utilizzando Tapatalk
   
 20. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,410
  Pëlqimet:
  1,042
  Pikë nga trofetë:
  358
  Ose ata qe blejne ne dip. Gati 100% fitim eshte shume mire :)
   

Shpërndaje faqen

Loading...