1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Flasim per cmimet e kryptomonedhave

Tema tek 'Bitcoin' e hapur nga beharluu, 21 Prill 2017.

 1. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,402
  Pëlqimet:
  1,038
  Pikë nga trofetë:
  358
  Consensus 2018 fillon neser.
  Shpresoj te kete ndikim dhe pse jam pesimist per kete here.
   
 2. NANO

  NANO Anëtar Aktiv

  Postimet:
  294
  Pëlqimet:
  105
  Pikë nga trofetë:
  53
  Kush bon trade po ja u kallzoj nji pervoje :
  Kom ble KIN me diku 0.000185 edhe i kom shitë me 0.000300 nja 2-3 here , blerjet i kom bo me usdt per shkak se sa her osht rrit btc gati gjith osht rritë edhe vlera e kin ne usdt edhe osht coin qe shpesh ka pump and dump sa e kom percjelle keshtu qe noshta ja kish vlejt me provu , rrezikun e deshtimit mbajeni ju une vec po ju tregoj edh pse une me vlere t vogel kom ble ama gjith e kom dyfishu fitimin .
   
  DarKr0x pëlqen postimin.
 3. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,402
  Pëlqimet:
  1,038
  Pikë nga trofetë:
  358
  KIN e kam sygjeruar une ne grupin e crypto ne FB. Aty e ke pare ?
  Cuditerisht kam harruar ta sygjeroj dhe ketu.

  E kam dhen sinjalin qe 0.000105$ :)

  EDIT: Kjo mund te kete ndonje rritje gjigande muajt ne vijim.
   
 4. NANO

  NANO Anëtar Aktiv

  Postimet:
  294
  Pëlqimet:
  105
  Pikë nga trofetë:
  53
  Jo Dark nuk jam n`asnji grup per crypto n`fb, perndryshe skisha pas pse me e fshehë qe e kam marr aty !
  Tash a po thu me bo hold a , se kom ble prape qitash qe ra prape !
   
 5. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,402
  Pëlqimet:
  1,038
  Pikë nga trofetë:
  358
  Ska problem bravo dhe ti qe e ke gjetur.
  Mbaje hold nje pjese se mund te ndezi ndonje x10 :p por mos e merr sygjerimin tim te mireqene. DYOR :D
   
  NANO pëlqen postimin.
 6. Lenci mobile

  Lenci mobile Anëtar Aktiv

  Postimet:
  241
  Pëlqimet:
  61
  Pikë nga trofetë:
  38
  Ca thoni mer djema, tgjitha monedhat e vogla rriten kur rritet btc, po kto ulje ngritjet nje nat me kushtuan 700$ prandaj e kam humb besimin, nese nuk rritet bitcoin nga gushti deri ne dhjetor sic ndodhi vjet atehere per mendimin tim Game Over!
   
 7. phoenix

  phoenix Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,327
  Pëlqimet:
  528
  Pikë nga trofetë:
  243
  A mundesh me spjegu ma shum se si paske humb 700$ per 1 nat?
  Shembull nese ki ble 1 coin per 1 euro edhe e ki shit per 50 centi ateher aj osht gabim i yti ndrysho sistemin mos bo trade kshtu , asniher mos shit nen qmimin qe ki ble pa marr parasysh nese ai coin shkon 10x ma posht.
  Ka ndodh 1 antarit ktu i kam pas thon kshtu mos shit nen qmimin qe ki ble edhe ai ka shit , po i njejti coin eshte rrit 20x pas 1 kohe.
   
 8. Lenci mobile

  Lenci mobile Anëtar Aktiv

  Postimet:
  241
  Pëlqimet:
  61
  Pikë nga trofetë:
  38
  Phoenix nuk e di nese nuk gaboj ti je ai antari ne forum qe ke nje vler te madhe me Siacoin nese nuk gaboj, ti i ke bler ato per shembull 1000$ ne 2016 dhe ke bler shum, un kam bler ripple psh ne 2018 dhe i kam humb pothujse tgjitha ato qe bleva, sepse i kam konvertuar ne shum monedha te tjera sepse ripple doli nje *** i madh sidomos per kta amerikanet qe kan bler vlera te medha.. Dhe pytja jote si i humba nuk me cudit po me shpjegon ti mua si Bitcoin Atom shkoi nga 1000$ ne 1$ dhe cfare fitimi kam un kur e kam bler me 1000$ psh ?? Nese Siacoin i rritet vlera ti normal qe fiton se e ke bler me nje cmim dysheme shum te ulet, un akoma nuk kam qelluar ne shenje, fitime edhe kam pas por gjera te vogla
   
  Last edited: 1 Qershor 2018
 9. phoenix

  phoenix Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,327
  Pëlqimet:
  528
  Pikë nga trofetë:
  243
  Po normal kshtu o tregu i crypto duhet me analizu ne qfar coins investon , edhe un kam humb ne disa coins mbi 1k.
  Amo thelbi i ksaj qe deshta me thon ma nalt eshte qe mos shit nen shumen qe ki ble , shembull ki investu 1000 euro edhe ato kan ra ne vler 200 euro , kshtu qe ato 200 euro menoj qe si ki hiq maj mos i shit se ka mundsi rriten prap ne vleren qe kan pas.

  Deshta me cek qe kam mbi 400k siacoin edhe me ra 0.0001 un si shes.
   
  BurimBushi dhe Lenci mobile pëlqejnë postimin.
 10. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,402
  Pëlqimet:
  1,038
  Pikë nga trofetë:
  358
  Jane gjera qe i kemi thene:
  Mos shisni asnjehere ne minus.
  DYOR - Do your own research rreth monedhave ku investoni.
  Don't FOMO (Fear of missing out)

  Mos merrni mendimin e tufes - gjithe shqiptaret Ripple, XVG, Tron.
  Ripple - centralized, shitcoin.
  XVG - privacy coin, ska me mire se Monero ne kete fushe, shitcoin dhe possible scam.
  Tron - overhypet, shitcoin.

  Keshtu qe, nese shumica i blejne mos i blini dhe ju !
   
  Bushido King dhe Lenci mobile pëlqejnë postimin.
 11. Erooniti

  Erooniti Anëtar i Njohur

  Postimet:
  951
  Pëlqimet:
  82
  Pikë nga trofetë:
  48
  Per ETH , qfar mendimi keni , do ket rritje ?
   
 12. Bushido King

  Bushido King Anëtar Aktiv

  Postimet:
  436
  Pëlqimet:
  119
  Pikë nga trofetë:
  43
  Keto dite qe kane me se shumti rritje :
  EOS - Mainnet launch sot e ka pas, plus nje Airdrop e ka me te 31 qershor
  Vechain -Mainnet Launch me te 30 qershor dhe generate Thor - passive income
  Ontology - Mainnet Launch 30 qershor
   
  BurimBushi pëlqen postimin.
 13. BurimBushi

  BurimBushi Anëtar Aktiv

  Postimet:
  298
  Pëlqimet:
  54
  Pikë nga trofetë:
  53
  @phoenix srz po mpelqen ideja jote, por deshta me dit qfar shume mendoni se do arrin Siacoin deri nfund tvitit ?
   
 14. Vrivn

  Vrivn Anëtar

  Postimet:
  4
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  o djem qa po jau merr menja per ethereum classic ? 50$ a 100$ a keni naj prediction
   
 15. phoenix

  phoenix Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,327
  Pëlqimet:
  528
  Pikë nga trofetë:
  243
  Deri tash crypto nuk ka pas rritje ashtu si vitin e kalum , po mendoj se ka me pas nje qmim mbi 0.20 per arsye se deri fund vitit siacoin ka me bo disa permirsime ne projektin e tyne poashtu kan me shtu edhe videostreaming.
  Pritet edhe ne shum exchange me u shtu psh ne binance , okex.
  Deshta me shtu qe kurgjo ne crypto nuk eshte e sigurt , ama ma mir me investu ne disa coins qe kan projekte unike edhe dev qe punojn rreth atij projekti shum qe edhe nese skemi fitim bile mos ti humbim ato investime qe i kemi bo.
   
  BurimBushi pëlqen postimin.
 16. phoenix

  phoenix Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,327
  Pëlqimet:
  528
  Pikë nga trofetë:
  243
  Nese tregu vazhdon qeshtu qysh osht nuk ma merr mendja qe ka me pas at qmim tpakten jo tash , edhe pse shpresoj qe bohet ne at qmim pasi jam hodl ne Etherum classic:D
   
 17. phoenix

  phoenix Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,327
  Pëlqimet:
  528
  Pikë nga trofetë:
  243
  Sapo investova ne Callisto network , po mendoj qe ka me pas nje rritje tmadhe pasi osht fork nga etherum classic edhe ne ket projekt eshte edhe nje dev nga etherum classic poashtu edhe ka nje qmim vogel edhe nje sasi vogel.
  Prej dje ka pas nje rritje gati pergjysm
  Qmimi momentit $0.044415 USD(44.50%)
   
  BurimBushi pëlqen postimin.
 18. BurimBushi

  BurimBushi Anëtar Aktiv

  Postimet:
  298
  Pëlqimet:
  54
  Pikë nga trofetë:
  53
 19. phoenix

  phoenix Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,327
  Pëlqimet:
  528
  Pikë nga trofetë:
  243
  BurimBushi pëlqen postimin.
 20. Vrivn

  Vrivn Anëtar

  Postimet:
  4
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  me 170mhs psh sa clo po i bon
   

Shpërndaje faqen

Loading...